Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kwiecień 2010

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Odp: Kwiecień 2010

    Ja im bliżej porodu tym bardziej się bałam jak to będzie aaalee jak już pojawiła się dzidzia to jakos automatycznie wiedziałam co i jak i wszelkie sytuacje jakie miałyśmy do tej pory jakoś intuicyjnie pokonywałam bo te wszystkie książki i gazety które czytałam całą ciążę poszły w zapomnienie wraz z porodem i serio nic a nic nie pamiętałam więc jak coś to potem wertowałam wszystko szukając porad jeszcze raz

    pierwszy dzień po powrocie do domu to troszkę się balam ale stwierdziłam że to przecież moje dziecko i to ja powinnam jej dać poczucie bezpieczeństwa więc nie mogę się bać bo i ona to wyczuje, najgorsze były 3 miesiące bo dzień w dzień co wieczór miała ataki kolki ale i z tym można bylo dać radę, dużo pomógł internet i google lub forum

    poród to mnie zaskoczył i na początku mówiłam że minimum 5 lat i może pomyślę o drugim ale teraz jak tak myślę to tęsknię za brzuszkiem, za tymi kopniakami i nawet za tym bólem porodowym wszystko się da przeżyć

    ja podczas calej ciąży ciągle robiłam jakies listy rzeczy potrzebnych, plany pokoju rysowalam itp. na tym punkcie miałam świra ale to bardzo dobrze bo miałam wszystko przygotowane, zapasy rzeczy do pielęgnacji na 3 miesiące i nic mi nie brakowało więc te pierwsze chwile mogłysmy sobie w spokoju spędzać poznając się nawzajem a nie myśleć ze brakuje wacików gazików czy coś w tym stylu

    a ten caly masaż to mi pomógł ale w pewnym momencie jak miałam ostry skurc\z a położna jeszcze mi tam grzebala to darłam się na nią i wyrywałam jej ręce żeby mnie nie dotykała bo już mialam dość i stwierdziłam że chyba nigdy nie urodzę ale jak usłyszałam ze nagle mam rozwarcie 4 cm i mogą mi już podać znieczulenie to dziękowałam jej za ten ból
    Lenka Karolinka już z nami 11.04.2009 godz. 15:00, 4100, 59cm

    Igor Piotr już z nami 13.12.2013 godz. 14:25, 4400, 62cm



    http://annalena4u.blogspot.com

    Skomentuj

    •    
         

      Odp: Kwiecień 2010

      Cześć Mamuśki!!
      Tak Olu - ja piszę relację ze swojej ciąży mam kilkadziesiąt stron, ale nie piszę codziennie. Jedynie jak mnie natchnie, albo jak się coś wydarzy. Jakieś przemyślenia, wątpliwości, radości, obawy. Za parę lat pewnie stwierdzę, że ten pamiętnik jest idiotyczny, ale co tam.
      Zdaję sobie sprawę, że rodzenie dziecka to nieziemski ból i wysiłek. Pewnie takiego jeszcze nie doświadczyłam w swoim życiu, ale jakoś mnie ta perspektywa nie przeraża. Każda z nas ma prawo do momentów słabości i paniki podczas porodu. Ja się tam bardziej boję, że jak trafię na nie miłą położną to jeszcze jej coś zrobię albo opieprzę jak mnie wkurzy.
      I tak szczerze mówiąc to bardziej mnie przeraża operacja mojego męża i to że może mu się coś stać. A to już za miesiąc idzie do szpitala.Nie wyobrażam sobie życia bez niego, chociaż czasem jak mnie wkurzy to mam ochotę go pogryźć!!
      A co do dziecka to się tylko boję, że źle je ubiorę na dwór albo nieświadomie mu zaszkodzę. Bo na chwile frustracji, zmęczenia i chęci ucieczki z domu to myślę, że też jestem przygotowana.

      Skomentuj


        Odp: Kwiecień 2010

        witam dziewczynki ale sie rozpisałyście witam nowe forumowiczki tak czytam i czytam o tym masażu szyjki macicy ja na szczęście czegoś takiego nie miałam a co do położnych to ja też swoją opieprzyłam jak mi przy skurczach przeszkadzała

        ankasos ja też mówiłam że drugie dzieciątko za pięc lat ale jakoś mi bylo tęskno za pieluchami i w miesiąc po 3 urodzinkach córci dowiedziałam że jestem w ciąży

        miłego wtorku ja dziś do lekarza

        Skomentuj


          Odp: Kwiecień 2010

          Witam wszystkich!!! Ja znowu w pracy i wcale mi się nie podoba.
          Wizytę mam 10,12 na USG boję się jak diabli, ale powtarzam, że wszystko jest w porządku, no a później muszę wyciągnąć zwolnienie, mam nadzieję, ze mi da, bo nie mam siły pracować, poradźcie, na co mogę jęczeć.
          A takl wogóle czujecie, jak wam się biodra poszerzają? Bo mnie czasami bolą pachwiny, kości w pośladkach no te kości biodrowe, to chyba się rozchodzę co?
          A wogóle to muszę się pochwalić że jestem już 4 dzień mężatką, po 10 latach zebraliśmy się i zalegalizowaliśmy związek - całkiem fajnie.


          Skomentuj


            Odp: Kwiecień 2010

            A z tą płcią, to nie wiadomo tak na 100%, bo moja osobista siostra miała mieć chłopca (do końca ciąży, nawet ostatnie USG wykazało chłopca), bardzo ładnie wyglądała, brzuszek miała na chłopca, a urodziła się dziewczynka - taka niespodzianka.


            Skomentuj


              Odp: Kwiecień 2010

              Tak czy inaczej też będę chciała wiedzieć, co kogo noszę i kto mnie tam tak kopie


              Skomentuj


                Odp: Kwiecień 2010

                Noemi no to gratulacje ja już ponad 3 tygodnie po ślubie

                a co do L-4 to ja wprost powiedziałam, że źle się czuję w pracy, że kręci mi się w głowie, że plecy bolą od siedzenia 8 godzin przed komputerem, że brzuch boli po calym dniu i do końca ciąży miałam l-4
                Lenka Karolinka już z nami 11.04.2009 godz. 15:00, 4100, 59cm

                Igor Piotr już z nami 13.12.2013 godz. 14:25, 4400, 62cm



                http://annalena4u.blogspot.com

                Skomentuj

                •    
                     

                  Odp: Kwiecień 2010

                  Dzięki Ankasos, będę musiała troszkę tak pokręcić, mam nadzieję żemi da, a poza tym faktycznie źle mi się siedzi przed tym komputerem, ciano i brzuch boli
                  No i oczywiście gratulacje - też młoda mężatka jesteś!!


                  Skomentuj


                    Odp: Kwiecień 2010

                    a moja Pani Doktor sama mi ciągle proponuje zwolnienie Także nawet prosić nie trzeba

                    Mikołaj mnie dzisiaj kopie w pęcherz przez co muszę biegać co kilka chwil do łazienki Już nie mogę się doczekać kiedy i ja zobaczę mojego Maluszka po raz kolejny. a następną wizytę mam dopiero na 29 grudnia


                    Skomentuj


                      Odp: Kwiecień 2010

                      Noemi - to gratulacje dla świeżo upieczonej mężatki

                      Mój lekarz też mi daje zwolnienie bez problemu, nie muszę nawet marudzić. Powiedz mu że Cię plecy bolą od siedzenia - typowy objaw ciążowy A swoją drogą ja bym nie wyrobiła siedzieć 8 godz. bo mnie rzeczywiście plecy bolą, szczególnie jak siedzę w jednej pozycji. Robię wieczorami trochę ćwiczeń, więc jest znośniej... ale długie siedzenie to nie dla mnie... Pachwiny to mnie nie bolą, ale czasem boli mnie tam na dole trudno powiedzieć czy to jeszcze plecy czy już nie Może to też od tego co piszesz...

                      Karola to masz więcej ode mnie, ja mam jakieś 20 stron, ale małymi literkami. A ja myślę że nie stwierdzimy że jest idiotyczny, tyko raczej z sentymentem będziemy do niego wracać, kiedy już nasze dzieci będą dorastać... I chciałam Ci napisać, że będziemy trzymać mocno kciuki za Twojego męża i że na pewno wszystko będzie dobrze.

                      Micia napisz jak tam u lekarza, czy wszystko dobrze.

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        Odp: Kwiecień 2010

                        Witam wszystkich przy wtorku, dziękuję Olu!!!!!
                        zapowiada się długi deszczowy dzień ... ble


                        Skomentuj


                          Odp: Kwiecień 2010

                          Oj tak... jakoś tak ciemno, szaro, pochmurnie i nawet w chałupie jakoś chłodniej... a mnie czeka dziś jeszcze dentysta ale to już przedostatni raz, jedyne co mnie pociesza

                          Skomentuj


                            Odp: Kwiecień 2010

                            No ja przeszłam niedawno kanałowe - nic przyjemnego i taniego współczuję


                            Skomentuj


                              Odp: Kwiecień 2010

                              Noemi gratuluję - i widzę że jeszcze jesteś zakręcona po wydarzeniach z weekendu bo z tego co mi wiadomo dziś mamy środę

                              U mnie też ponuro mgła mżawka wszystko naraz. Niedługo do pracy więc szykuje się dzień jak codzień. Miłego dnia wszystkim

                              Skomentuj


                                Odp: Kwiecień 2010

                                Mnie też lekarz za każdym razem pyta czy chcę pracować. Ja postanowiłam wytrzymać (jeśli będę się dobrze czuła oczywiście) do końca roku - żeby koleżanka z którą pracujemy razem w biurze mogła też mieć jakieś dni wolne w okolicy świąt a w styczniu jak pójdę na wizytę to już wezmę zwolnienie.

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X