Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Wrzesień 2009!!!!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Odp: Wrzesień 2009!!!!

    Witam! Agatko Tymek przecudny Udały nam się łobuziaki jak nic... Masz rację teraz najpiękniejszy okres, dzieci nabywają nowe umiejętności i są w tym takie pocieszne. Dadzą nam też teraz nieźle w kość. Adaś już od dawna biegał za jedną rączkę teraz już bez obaw puszcza się i chce sam chodzić ale jest taki dziki, że nie można go spuścić z oczu, ja cały czas go oprowadzam za rękę, bo jego samodzielne chodzenie jeszcze za kulawe, nie umie się przewracać, leci jak mu pasuje, tylko oczy zamyka, śmieszne to jest...
    Ja tez mogłam pomyśleć wcześniej, Aniu może i nam ten lek by pomógł, bo noce u nas coraz gorsze, nic nie idzie w lepszym kierunku. Ja już chciałam zrezygnować z piersi, a ten coraz więcej by ciągnął, ale on mam wrażenia traktuje w nocy cyca jak smoczek, a ja z bólu się zwijam... Ja nie wiem jak wy się kładziecie z dziećmi i ładnie usypiacie, mój to zraz się podnosi, fika po całym łóżku, wspina się po mnie i wstaje...
    Ostatnio siedzieliśmy na dywanie u cioci, Adaś wspiął się pomnie, wstał na nogi, puścił się, ruszył w kierunku drzwi, otworzył je (były przymknięte) i pomaszerował do kuchni. Ja szybko za nim
    Buziaki!
    Adaś - 15.09.2009 3220g/56cm


    Michaś 11.09.2013 3920g/53cm

    Skomentuj

    •    
         

      Odp: Wrzesień 2009!!!!

      Agatka, u nas też nie jest tak pięknie z usypianiem, że kładę się obok niego i śpi. Najpierw musi się nawiercić, z łóżka ucieka kilka razy i schodzi tyłem, wycałuje mnie ile wlezie i jeszcze gryzie, szczypie, wsadza palec do mojego nosa i oczu! Dopiero jak się zmęczy to zasypia. Jak on tak wariuje to ja w międzyczasie książeczkę mu czytam i razem szukamy różnych obrazków, śpiewam mu, rysuję mu palcem po pleckach - to go uspokaja. Czasami to już myślę, że zaśnie a on zrywa się, schodzi z łóżka i bawi się jakąś zabawką na całego Jak widzisz nie jest tak idealnie ale chyba to już taki model żywiołowy.
      Aż trudno uwierzyć, że Twój Adaś tak szybko zaczął chodzić. Aż się boję pomyśleć co będzie jak ten mój rozrabiaka odkryje, że potrafi sam się przemieszczać na nóżkach i nie potrzebuje do tego nikogo. Chyba rozniesie całe mieszkanie
      Tymoteusz - ur. 03.09.09

      Skomentuj


        Odp: Wrzesień 2009!!!!

        Napisane przez agatka1987 Pokaż wiadomość
        .... Ja nie wiem jak wy się kładziecie z dziećmi i ładnie usypiacie, mój to zraz się podnosi, fika po całym łóżku, wspina się po mnie i wstaje...
        ....
        Dlatego właśnie jak ognia unikam kładzenia się z Julkiem w jednym łóżku. Ja przysnę, on spadnie. Wieczorkiem po kąpieli, najedzony Julek dostaje ostatni tydzień cycusia, poprzytulamy się chwilkę i mówię" chodź Juluś, mama położy cie spać do łóżeczka". Kładę go, przykrywam kołderką, która on natychmiast skopuje i wstaje na równe nogi. Potem on stoi, ja licze gwiazdki na ochronce łóżka, gadam do niego, nieraz chłopczyk włącza muzykę z karuzelki i wtedy jeszcze zwierzątka chwilę się kręcą i po chwili udaje nam się pójść na kompromis i Julek kładzie się na swojej poduszeczce. Trzeba go jeszcze troszkę pogłaskać po włoskach i śpi maluch ). Ale to wszystko udało nam się dopiero wypracować po tych 3 dniach płaczu. Julek docenił chyba inny sposób usypiania. Podejrzewam, że gdybyśmy od razu tak zaczeli to na nic by się to zdało.
        Mojemu chłopakowi chyba ząbki idą, ale jakoś tak dziwnie, on ma 1 i 2 górne i 1 dolne. A teraz wygląda jakby mu szła trójka na dole, a gdzie te dwójki ? No nic muszę mu co jakiś czas podawać Ibufen, wtedy jest ciut lepiej, na topie wrócił również smoczek, co jakiś czas go przygryza.
        No i zaraz zmykam, bo robię Julkowi zupki do zamrożenia. Już mam bazę jarzynki z indykiem, teraz zrobię jeszcze z tego kilka porcji kalafiorowej zupki i krupniczek. No i zrobiłam dziś rybę po grecku (mintaja) taką delikatną dla siebie i Julka i chłopak po kolacji (zupa 190g) zjadł jeszcze kilka łyżeczek. tak więc zamrożę ze 3 małe słoiczki na później, a resztę zjemy.
        Ostatnio do odmrożonej porcji jarzynek dodaje pokrojoną w kostkę szyneczkę oraz łyżeczkę kaszki pszennej i wychodzi pyszna zupka. trzeba sobie radzić, jak mamy zakaz jedzenia jajek i kurczaka )

        Chyba tylko Julek zostanie na mleku z cycusia najdłużej.fakt faktem,że pokarmu mam mniej, ale wystarczy że pilnuje się z piciem i w nocy wystarcza, rano koło 5 też, potem odciągam w pracy koło 12 - 140-180ml, koło 16 Julek znów się przyssywa, potem przed samym snem na chwilkę no i potem w nocy co chwilka. raz ssie, a raz traktuje cycusia jak smoczka. A jak się zaniedbam, to w południe max 100ml. Tak więc pije za dwóch albo za trzech.

        Co kupujecie swoim maluchom na urodziny.
        Ja kupiłam ostatnio na allegro słonika Fisher Price takiego na sznurku z klockami sensorycznymi i rozważam kierownicę na wózek....kolega Julka ma taką i Julek co ją zobaczy to najchętniej wózek by zmienił. ) Ale poczekam na męża do poniedziałku to jemu jeszcze pokażę.

        Dobra zmykam te zupki robić )




        i Bartek :-)

        Skomentuj


          Odp: Wrzesień 2009!!!!

          hej,
          jestem w szoku, moje maleństwo jak zasnęło ok 17:20 tak śpi dalej i zanosi się że to już na noc
          Wiecie co dzisiaj stwierdziłam że już od dawna nie miałam tak wypucowanej podłogi jak ostatnio, jest myta kilka razy dziennie (nawet dzisiaj dostałam super mopa w prezencie żebym nie musiała ciągle się schylać)
          Ja już nie mogę się doczekać jak Weronia będzie śmigać na własnych nóżkach, choć i tak jest super bo sama raczkuje z pokoju do pokoju.
          Może i my spróbujemy przy kąpieli dać jej szczoteczkę
          Chciałam się pochwalić że w końcu osiągnęłyśmy 3 centyl (jupi), a wcina jak szalona, non stop by coś jadła a jak widzi że ja coś jem to zaraz przybiega i wyjada, dzisiaj na przykład zrobiłam ryż z warzywami i sosem to cały ryz mi z talerza wyjadła i jeszcze krzyczała że pusto
          Ewelina pisałaś że w Tesco są takie duże śliniaczki bawełniane i chyba odwiedzę Cie w Bydgoszczy bo tu jest takie mini Tesco i nie maja ich.
          Weronika 19-09-2009

          Skomentuj


            Odp: Wrzesień 2009!!!!

            My jeszcze nie myśleliśmy o konkretnym prezencie, tak prawdę mówiąc to wole poczekać bo wiem że Wercia dostanie zabawki od chrzestnego, chrzestnej i mojego brata więc chyba dam sobie spokój z zabawkami (pól dnia i tak jest w żłobku a drugie pół to najlepiej bawi się z nami) i tu pojawia się problem co jej kupić
            Weronika 19-09-2009

            Skomentuj


              Odp: Wrzesień 2009!!!!

              Dzien dobry!

              Wszystkiego Najlepszego dla Kubusia z okazji pierwszych urodzin. Rosnij zdrowo i nie dawaj za bardzo mamie popalic, zeby miala czas na zagladniecie na forum

              A to jako wspomnienie z zeszlego roku
              Last edited by AMSW; 05-06-2012, 22:29.



              Rosne...
              14.09.2009 4170 gr, 51 cm
              17.09.2009 3810 gr, 51 cm
              13.10.2009 4750 gr, 56 cm
              16.11.2009 5620 gr, -
              16.12.2009 6700 gr, 62 cm
              19.03.2010 8150 gr, 68 cm
              17.06.2010 9250 gr, -
              06.09.2010 10600 gr, 77cm
              14.12.2010 11600 gr, 81cm
              05.05.2011 11900 gr, 83cm
              20.09.2011 13200 gr, 90cm
              14.01.2012 14300 gr, 93cm
              19.07.2012 15500 gr, 98cm



              Skomentuj


                Odp: Wrzesień 2009!!!!

                Madzia! Wszystkiego naj, naj, naj z okazji urodzin! Spelnienia marzen i wszystkiego, czego sobie zyczysz!!!
                Last edited by AMSW; 05-06-2012, 22:29.



                Rosne...
                14.09.2009 4170 gr, 51 cm
                17.09.2009 3810 gr, 51 cm
                13.10.2009 4750 gr, 56 cm
                16.11.2009 5620 gr, -
                16.12.2009 6700 gr, 62 cm
                19.03.2010 8150 gr, 68 cm
                17.06.2010 9250 gr, -
                06.09.2010 10600 gr, 77cm
                14.12.2010 11600 gr, 81cm
                05.05.2011 11900 gr, 83cm
                20.09.2011 13200 gr, 90cm
                14.01.2012 14300 gr, 93cm
                19.07.2012 15500 gr, 98cm



                Skomentuj

                •    
                     

                  Odp: Wrzesień 2009!!!!

                  Zdrówka, beztroskiej zabawy i samych radosnych dni dla Kubusia!!!!

                  Magda wszystkiego najleszego!!!!

                  A Alicja znowu mnie dzis o 6 z łóżka wyciągnęła, bo jej się kupkę chciało A wczoraj byłyśmy na pożegnaniu lata u nas nad jeziorkiem i Ala buszowała z Mają na dmuchanym zamku




                  Skomentuj


                    Odp: Wrzesień 2009!!!!

                    Jak to się rzekło: Sto lat sto lat niech żyje żyje nam! wszystkiego najlepszego dla Kubusia za skończony już roczek!!

                    Magda dla Ciebie również Wszystkiego Najlepszego i sto lat, by mieć dużo uśmiechu z pociechy oraz żeby nigdy się nie smucić!!

                    My już po spacerku, ja wczoraj tzn dzisiaj już w nocy umierałam z bólu.... jak mnie zaczął boleć lewy jajnik i jajowód ten poskręcany, to myślałam, że umrę, ketonal i no-spa forte zadziałały dopiero ok 4nad ranem a ja się męczyłam od 2. mała chyba wiedziała co jest grane i dała mi pospać do 8:30. Ale cóż z tego jak teraz mam problem by się całkiem wyprostować. ehh no nic, zaopatrzyłam się w zestaw nowej no-spy i ketonal i jak coś to będę działać. Uciekam się trochę położyć i wykorzystam moment kiedy mała śpi.

                    Miłej niedzieli!!
                    Antonina Wiktoria- 23.09.09 godz. 20:55 waga- 3470g i 56cm długości




                    25.01.11- 9970g i 77cm wzrostu
                    06.04.11- 10000g i 80cm wzrostu
                    27.05.11- 10500g i 82cm wzrostu
                    Bilans 2-latka 18.10.11 11kg i 88cm wzrostu
                    14.03.12- 12,5kg i 90cm wzrostu
                    15.08.12- 13,2kg i 94cm wzrostu

                    18.01.13- 14,8kg i 99cm wzrostu

                    Skomentuj


                      Odp: Wrzesień 2009!!!!

                      Cześć Dziewczyny,
                      Kubuś wszystkiego najlepszego z okazji ukończenia 1 roku życia!!! Samych pięknych i słonecznych dni!!!!
                      Magda sto lat, pociechy z rodziny i spełnienia marzeń!!!

                      Noc mineła dzisiaj spokojnie. Ja nadal się źle czuje, ale mąż mi pozwolił dłużej pospać. Ala obudziła się o 6 pełna ochoty do zabawy. Ulubiuonym zajęciem Ali jest teraz przytulanie i zgrzytanie zębami. Ja dzisiaj musze siąść i zaplanowac roczek bo wkońcu zostane z ręką w nocniku. Chciałabym żeby było to wyjątkowe wydarzenie. Wyparzyłam na allegro fajne świeczki grające, chyba kupie taką na tort. Musze też gdzieś tort zamówić, bo sama niestety nie upiekę bo nie potrafie.
                      Miłego dnia!
                      Alicja urodziła się 08.09.2009 r. godz. 6.40 waga 2,5 kg wzrost 49cm.





                      Aniołek[*]-10 tc- 31.07.2012r.

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        Odp: Wrzesień 2009!!!!

                        Karolina a ten jajowód to Ci się skrecił przy porodzie czy już wcześniej tak miałaś? Dużo zdrówka życze!!!!!!
                        Alicja urodziła się 08.09.2009 r. godz. 6.40 waga 2,5 kg wzrost 49cm.





                        Aniołek[*]-10 tc- 31.07.2012r.

                        Skomentuj


                          Odp: Wrzesień 2009!!!!

                          Idzie misio,idzie slonik idzie malpka no i konik wszyscy razem z zyczeniami bo dzis pierwszy roczek mamy!!!
                          WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO DLA KUBUSIA W jego pierwsze urodzinki!
                          Buziaki od e-ciotki i e-kuzynki


                          MADZIA wszystkiego co najlepsze, spełnienia marzeń oraz stu lat życia!!!

                          Ja wczoraj pierwszy raz zostawiłam małą na noc u mojej mamy a sama bawiłam się na hit festiwalu bo jak wiecie odbywa się w BDG na początku słabo mi się podobał bo wchodzimy i mało ludzi jak na łuczniczkę naszą , trybuny prawie puste więc można było stać lub siedzieć gdzie się da, ogólnie to kazali jednym przejść na drugie - sztuczny tłok robili pod tv, ja siedziałam genialnie! Bo miałam miejsce tuż nad tym gdzie wychodzili wykonawcy i takim cudem miałam wszystkich pod sobą widziałam każdego hahaahaha ogólnie to większość lasek dużo grubsza niż w rzeczywistości, Szymon Wydra karakan i chudzielec a w tv też inaczej wyglądał... Szulimowa faktycznie ma obwisłe cycki hahah Jankes z radia eska wygłupiał się z wszystkimi nawet poza zasięgiem widzów ale ja go widziałam hahaha a Feel przystojniak i tak jak Jankes wygłupiał się i raczej sympatyczny się wydawał ,wszystkie dodatki światła dym itd. świetne wrażenie na żywo robiły więc ogółem Podobało mi się
                          A dzisiaj jak tylko wstałam o 8 to odrazu pobiegłam do mamy bo miałam wrażenie że mała będzie płakać że mnie tak długo nie było no ale na szczęście wszystko ok

                          Skomentuj


                            Odp: Wrzesień 2009!!!!

                            No i pochwalę się jeszcze dzieckiem moim bo dawno tego nie robiłam I żebyście zobaczyły jak wygląda dziecko bez zębów hahaha



                            Skomentuj


                              Odp: Wrzesień 2009!!!!

                              No i zapomniałam o najlepszym

                              Skomentuj


                                Odp: Wrzesień 2009!!!!

                                Napisane przez tuliXpanek Pokaż wiadomość
                                Karolina a ten jajowód to Ci się skrecił przy porodzie czy już wcześniej tak miałaś? Dużo zdrówka życze!!!!!!
                                Najprawdopodobniej po porodzie w skutek złego wyłyżeczkowania resztek z porodu i doszło do zakażenia (stąd pojawił się torbiel) ale lekarze z szpitalu nie zauważyli (przy stwierdzaniu torbiela) zmian na lewym jajniku i jajowodzie. Ehh no cóż mam nadzieję, że ten antybiotyk pomoże i ominie mnie zabieg... (jak ja nienawidzę szpitali )
                                Antonina Wiktoria- 23.09.09 godz. 20:55 waga- 3470g i 56cm długości




                                25.01.11- 9970g i 77cm wzrostu
                                06.04.11- 10000g i 80cm wzrostu
                                27.05.11- 10500g i 82cm wzrostu
                                Bilans 2-latka 18.10.11 11kg i 88cm wzrostu
                                14.03.12- 12,5kg i 90cm wzrostu
                                15.08.12- 13,2kg i 94cm wzrostu

                                18.01.13- 14,8kg i 99cm wzrostu

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X