Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

..::! RoCzNik 2oo9 !::..

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Odp: Październik 2009

    Kamim gratulejszyn
    mały prześwietny
    3 pAźDzIeRnIkA nA ŚwIaT pRzYsZeDł BeNiAmInEk *:

    Skomentuj

    •    
         

      Odp: Październik 2009

      Kamim wielkie gratulacje!!!

      Wiem dobrze co to znaczy urodzic takiego kolosa. Mały jest cudny!!!
      Kajetan - 17 październik 2009; 4300g, 57 cm!!!!!









      Skomentuj


        Odp: Październik 2009

        KamimSerdeczne gratulacje Dużego człowieczka urodziłaś, jestem pełna podziwu.

        Aktualizuję listę:

        Jomada___________synek Juliuszek_______termin 3 października Urodzony 16.09.2009 roku
        Ebo _____________synek Cyprianek______termin 11 października Urodzony 02.10.2009 roku
        Szamana__________synek Beniamin______termin 3 października Urodzony 03.10.2009 roku
        Indra83____________synek Staś_________termin 8 października Urodzony 03.10.2009 roku
        Mopa____________córeczka Kasia_______termin 12 października Urodzona 07.10.2009 roku
        Katinkaw_________synek Jasio_________termin 18 października Urodzony 08.10.2009 roku
        Angelikaanna_______synek Sebastianek___termin 15 października Urodzony 09.10.2009 roku
        Aniulaaaa__________synek Olafek________termin 22 października Urodzony 10.10.2009 roku
        Anulkapi___________synek Kubuś_______termin 12 października Urodzony 13.10.2009 roku
        Kasiulina______synek Konrad, Julian_______termin 30 października Urodzony 16.10.2009 roku
        Zina20____________synek Kajetan_______termin 4 października Urodzony 17.10.2009 roku
        Kiniak7___________córeczka Daria_______termin 16 października Urodzona 19.10.2009 roku
        Kamim_____________synek Mikołaj_______termin 23 października Urodzony 30.10.2009 roku
        Malinka___________synek Gracjanek_____termin 3 października
        Madzialena81______synek Nikoś__________termin 25 października





        Zapraszam do glosowania http://mamaczytata.pl/pokaz/8498/jakubek
        Pamiętniczek Kubusia - http://www.bebilon.com.pl/pamietnik/...ulkapi;page:-1
        Nasze największe szczęście - Kubuś - 13.10.2009 3600 g. 58 cm.

        Skomentuj


          Odp: Październik 2009

          My wczoraj byliśmy pierwszy raz u pediatry i jestem w szoku. Mój synek w ciągu trzech tygodni przybrał 1 kg. Waży teraz 4600 gram. Jest co nosić na rękach, a maluch strasznie się tego domaga. Coraz częściej ma takie aktywne chwile, które trwają czasem nawet 4 godziny.
          My Kubusiowi podajemy smoczka, szczególnie przy zasypianiu się przydaje albo przy przebieraniu bo synek strasznie tego nie lubi. Najchętniej śmigałby na golasa przez cały dzień. Szkoda że jest jesień, a nie lato. Latem pozwoliłabym mu dłużej leżeć na golaska.

          Szamana - mój Kubuś ma taki sam bujaczek jak Twój Benuś
          Attached Files





          Zapraszam do glosowania http://mamaczytata.pl/pokaz/8498/jakubek
          Pamiętniczek Kubusia - http://www.bebilon.com.pl/pamietnik/...ulkapi;page:-1
          Nasze największe szczęście - Kubuś - 13.10.2009 3600 g. 58 cm.

          Skomentuj


            Odp: Październik 2009

            Anulkapi- mój synek też strasznie szybko przybiera na wadze, w 12 dniu życia miał 4000g, a przy wyjściu ze szpitala ważył 3350g. Teraz na 100% przekroczył 5kg, dowiem się 18.11 na wizycie u lekarza. Jest grubiutki i ma wałeczki jak ludzik Michelin

            Szamana - jak się czuje Benio? Mam nadzieję, że mu się polepszyło.

            Ale tu dziś pusto. Ja czekam właśnie na gości (kuzyn męża z rodziną), ale prawie ich nie znam i mam nadzieję, że długo nie posiedzą. Jestem okropna, ale mam ochotę poleżeć przed tv i nic nie robić. Na spacerze ze Stasiem dziś już byliśmy, to złapał nas deszcz.
            Zanim Zostałeś Poczęty - Pragnełam Cię... Zanim Się Urodziłeś - Kochałam Cię...
            Zanim Mineła Jedna Godzina Twojego Życia - Byłam Gotowa Dla Ciebie Umrzeć...


            Stanisław 03.10.2009r. 3540g 58cm


            http://www.bebilon.com.pl/pamietnik/...ndra83;page:-1

            Skomentuj


              Odp: Październik 2009

              indra Benek już ma się jakby lepiej, ale i tak w pon idziemy do lekarza, bo jakoś się niepokoję, może to refluks? no zobaczymy, fajnie że zapytałaś
              my dziś idziemy w gości musze se odciągnąć sporo mleka,bo nie chce mi się tam z cycem latać
              3 pAźDzIeRnIkA nA ŚwIaT pRzYsZeDł BeNiAmInEk *:

              Skomentuj


                Odp: Październik 2009

                Kamim gratulacje i szacunek za poród
                Długo mnie nie było, ale jakoś nie miałam czasu nic pisać. Po kolejnej wizycie położnej okazało się, że mała nie tyje, w cycach pokarmu niewiele i wogóle do dupy było ((( Na dodatek mała dostała sapki i charczy jak stary wartburg. Położną jednak mamy zaj.... więc powiedziała co i jak robić, pokazała różne pozycje karmienia itp i w sumie w 2 dni mała o 200g skoczyła. Ważyła w piątek 3900. Teraz je jak zła (cyce i butelkę) - widocznie nadrabia braki. Ze mnie mama za to się śmieje, że dziecko chciałam zagłodzić ( to akurat nie jest pocieszające w przypadku moich depresyjnych nastrojów)
                Sapki nie możemy się pozbyć, woda morska, nawilżanie, wietrzenie nie pomaga i nad ranem Daria tak chrapie, że mi się serce kraje(( Wie może któraś z Was co mogę jeszcze na tą sapkę poradzić?????????

                Madzialena zamilkła pewnie już w szpitalu oczekuje na wyjście, a tak się zamartwiała






                http://www.bebilon.com.pl/pamietnik/...kiniak;page:-1
                http://mamaczytata.pl/pokaz/8500/dusiek

                Skomentuj

                •    
                     

                  Odp: Październik 2009

                  Kamim gratulacje !!!!
                  A my dziś kończymy 1 miesiąc Jaś właśnie słodko śpi. Ciekawe jak długo bo różnie z nim bywa. Ciekawa jestem ile waży. Wczorj zważyłam się razem z nim i wyszło 4400. Może zabiorę go w przyszłym tygodniu do pediatry bo musimy iść po skierowanie na usg bioderek. Mam nadzieję że będzie ok.
                  Pozdrawiamy
                  I dołączam nasze zdjątko
                  Attached Files
                  Mateuszek 07.09.2005
                  Jaś 08.10.2009


                  Skomentuj


                    Odp: Październik 2009

                    Fajne chłopaki, a jak Mateuszek traktuje młodszego braciszka, nie jest zazdrosny?

                    Mój Staś często ma zatkany nos i strasznie sapie, czyszczenie nosa i mokry ręcznik na kaloryferze nie pomagają, zastanawiam się nad kupnem nawilżacza powietrza. Teraz taka pora roku, że powietrze suche i ja też rano budzę się taka wysuszona i z zatkanym nosem, a maleństwo pewnie bardziej się męczy.
                    Zanim Zostałeś Poczęty - Pragnełam Cię... Zanim Się Urodziłeś - Kochałam Cię...
                    Zanim Mineła Jedna Godzina Twojego Życia - Byłam Gotowa Dla Ciebie Umrzeć...


                    Stanisław 03.10.2009r. 3540g 58cm


                    http://www.bebilon.com.pl/pamietnik/...ndra83;page:-1

                    Skomentuj


                      Odp: Październik 2009

                      Indra -ja kupiłam nawilżacz. Uważam że świetny. Ma jonizator i powietrze jest po nim fajne. Wkleję link to sobie obejrzyj http://www.allegro.pl/show_item.php?item=789975119
                      Wprawdzie mój Jaś nie miał sapki ale taki suchy kaszelek i po nawilżaniu powietrza to się skończyło.
                      A Mati jest troszkę zazdrosny o braciszka ale nie tak bardzo. Staramy się poświęcać mu dużo uwagi. Mam nadzieję że będzie dobrze.
                      Mateuszek 07.09.2005
                      Jaś 08.10.2009


                      Skomentuj

                      •    
                           

                        Odp: Październik 2009

                        Napisane przez Kiniak7 Pokaż wiadomość
                        Sapki nie możemy się pozbyć, woda morska, nawilżanie, wietrzenie nie pomaga i nad ranem Daria tak chrapie, że mi się serce kraje(( Wie może któraś z Was co mogę jeszcze na tą sapkę poradzić?????????
                        Chrapie, bo ma nos pelny czy w plucach jej cos bulka? Sorry, ze tak sie dopytuje, ale nie wiem co to sapka?
                        Jak to nos to polecam jeszcze dodatkowo do wody mrskiej, nawilzania i sciagania kataru podlozenie recznika zwinietego w waleczek pod materac, zeby gorna czesc ciala lezala wyzej - wtedy sie maluszkowi latwiej bedzie oddychac.
                        Aha! No i na katar polecam zakrapianie nosa mlekiem mamy!
                        Last edited by AMSW; 08-11-2009, 15:17.



                        Rosne...
                        14.09.2009 4170 gr, 51 cm
                        17.09.2009 3810 gr, 51 cm
                        13.10.2009 4750 gr, 56 cm
                        16.11.2009 5620 gr, -
                        16.12.2009 6700 gr, 62 cm
                        19.03.2010 8150 gr, 68 cm
                        17.06.2010 9250 gr, -
                        06.09.2010 10600 gr, 77cm
                        14.12.2010 11600 gr, 81cm
                        05.05.2011 11900 gr, 83cm
                        20.09.2011 13200 gr, 90cm
                        14.01.2012 14300 gr, 93cm
                        19.07.2012 15500 gr, 98cm



                        Skomentuj


                          Odp: Październik 2009

                          Napisane przez AMSW Pokaż wiadomość
                          Chrapie, bo ma nos pelny czy w plucach jej cos bulka? Sorry, ze tak sie dopytuje, ale nie wiem co to sapka?
                          Jak to nos to polecam jeszcze dodatkowo do wody mrskiej, nawilzania i sciagania kataru podlozenie recznika zwinietego w waleczek pod materac, zeby gorna czesc ciala lezala wyzej - wtedy sie maluszkowi latwiej bedzie oddychac.
                          Aha! No i na katar polecam zakrapianie nosa mlekiem mamy!
                          Sapka - rodzaj bardzo ciężkiego oddechu u noworodka oraz niemowlęcia. Utrudnienie oddychania jest tutaj spowodowane obrzękiem błony śluzowej nosa.Sapka (utrudnione oddychanie u noworodków/niemowląt) to problem wynikający z niedrożności nosa, który jest naturalnym filtrem zatrzymującym zanieczyszczenia, bakterie i wirusy znajdujące się w powietrzu. Niedrożność nosa stanowi przeszkodę przy karmieniu dziecka oraz utrudnia jego sen. Jest to szczególnie uciążliwe dla noworodka, gdyż w tym okresie dziecko oddycha prawie wyłącznie przez nos. Powodem niedrożności prowadzącej do obrzęku błony śluzowej, a więc i sapki, może być infekcja, alergia pokarmowa – najczęściej na białka mleka (u najmłodszych dzieci) jak i nieprawidłowa pielęgnacja nosa. To ostatnie oznacza zbyt wysoką temperaturą w pomieszczeniach, gdzie przebywa dziecko, niską wilgotnością powietrza i brak spacerów. O podniesienie wilgotności można zadbać, rozkładając w pomieszczeniu mokre ręczniki. Śluz, łzy i resztki ulanego pokarmu zalegają w nosie, utrudniając dziecku oddychanie.

                          Moja Daria charczy ewidentnie przez nos tak jakby coś w zatokach jej siedziało. To się nasila szczególnie nad ranem. Palimy w domu węglem, na spacery nie chodziłyśmy często, bo albo ktoś nas akurat nawiedził, albo pogoda do d... była, więc podejrzewam, że to przez suche powietrze. Na razie sprawdzamy czy to nie alergia na mleko krowie.Nad nawilżaczem też myślałam,a le na razie powalczymy innymi sposobami. Zobaczymy

                          Na ręcznik nie wpadłam a kombinuję od kilku dni jak materac zrobić w skos.... człowiek to się uczy całe życie. Dzięki za pomysł.






                          http://www.bebilon.com.pl/pamietnik/...kiniak;page:-1
                          http://mamaczytata.pl/pokaz/8500/dusiek

                          Skomentuj


                            Odp: Październik 2009

                            Cześć dziewczynki.

                            Wpadam tu raz na 3 dni i widzę, że Wy też nie za bardzo macie chwilę wytchnienia.
                            Mój Kubuś też od czasu porodu bardzo sapał i charczał przez nosek, ale jakoś na szczęście kilka dni temu mu to minęło. Teraz oddycha lekko i czyściutko, chyba się już oczyścił po porodzie.
                            Szamana dobrze, że Benusiowi już jest lepiej.
                            KatinkaWidzę małe podobieństwo twojego synka do mojego . Dobrze, że Mati nie jest za bardzo zazdrosny. Na pewno z czasem przyzwyczai się do nowej sytuacji, a jak Jaś będzie starszy to sam się nim chętnie zajmie.

                            Mój synek ostatnio mnie zadziwia. Domaga się uwagi, rozgląda i zaczyna gaworzyć. Czasem jak się rozkręci to można sobie z nim konkretnie pogadać.
                            Przez dwa dni miał problem z kupą, ale daliśmy sobie z tym rade dzięki czopkom glicerynowym dla dzieci i teraz już jest OK. 2-3 razy dziennie jest wielka kupa i chyba skończył się problem kolki. Narazie odstawiliśmy kropelki przeciw kolce i zobaczymy jak będzie dalej.

                            Przesyłam Wam wszystkim gorące buziaczki.





                            Zapraszam do glosowania http://mamaczytata.pl/pokaz/8498/jakubek
                            Pamiętniczek Kubusia - http://www.bebilon.com.pl/pamietnik/...ulkapi;page:-1
                            Nasze największe szczęście - Kubuś - 13.10.2009 3600 g. 58 cm.

                            Skomentuj


                              Odp: Październik 2009

                              Cześć dziewczyny - widzę, że każda pochłonięta macierzyńskimi obowiązkami.
                              Ja też mam niewiele czasu dla siebie. Bo Konradek jest bardzo absorbujący. Po pierwsze jest nieospały, po drugie męczą go kolki, a po trzecie ma katarek. Ale z wszystkim walczymy.
                              Dzisiaj w nocy rozbroił mnie na łopatki. Dwie godziny zmagania się z jego bezsennością. Najgorsze jest to, że Konradek nie leży spokojnie, tylko drze się. I oczywiście ten krzyk nic wspólnego z subtelnością nie ma. Staram się go uciszyć jak mogę, żeby tylko moich chłopaków nie obudził. Szczególnie Bartusia, który rano musi wstać do przedszkola.
                              Kamim wielkie gratulacje!
                              Katinka - mój Bartuś na szczęście nie okazuje żadnej zazdrości. przede wszystkim jest opiekuńczy. Jakby mógł to z czułością i gracją słonia wytulił by swego młodszego brata.
                              Indra - ja polecam nawilżacz. O tej porze roku ani rusz bez tego urządzenia. Powietrze jest zupełnie inne i zmniejsza suchość śluzówki nosa.
                              Szamana - i jak po wizycie u pediatry?
                              Anulkapi - gratuluje pierwszych pogawędek.

                              pozdrawiam Was serdecznie
                              pozdrawiam Kasia

                              Ocalić od zapomnienia - >http://bartunio.synek.pl



                              Dokądkolwiek pójdę poniosę ze sobą Wasz pierwszy krzyk...
                              Teraz Wy będziecie moim natchnieniem
                              poematem niezliczonych słów
                              mą radością, miłości promieniem,
                              dziećmi moimi, spełnieniem snów.

                              Skomentuj


                                Odp: Październik 2009

                                witam wszystkie szczęśliwe mamusie! mam do Was takie pytanie, bo macie to już za sobą-do kiedy lekarz może wystawić chorobowe, jeśli termin porodu już minął

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X