Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Wydłużony urlop macierzyński – pomaga, czy szkodzi?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #31
    Odp: Wydłużony urlop macierzyński – pomaga, czy szkodzi?

    U nas decyzja o żłobku była juz podjeta jak mała była jeszcze w brzuchu. Poprostu nie było u nas innejopcji, na wychowawczy nie mogłam sobie pozwolić, bo z jedną wypłatą, kredytem na mieszkanie nie dali byśmy rady, babcie obydwie 100 km od nas mieszkają, a z nianią to różnie bywa, ciężko dobrze trafić. Więc z jednej strony cieszę się że nie miałam takich rozsterek, mała do żłobka lubi chodzić, jednak najgorsze sa te chorby, od jesieni chowowała nam co 2-3 tygodnie, teraz leci drugi tydzień jak wróciła po chorobowym do żłobka i zobaczymy jak długo pochodzi. Mam nadzieje że już miną te choróbska bo ile można brac zwolnienia z pracy,a do tego mąż zmienia teraz pracę więc na niego w kwestii wolnego liczyc nie mogę.

    Skomentuj

    •    
         

      #32
      Odp: Wydłużony urlop macierzyński – pomaga, czy szkodzi?

      Napisane przez jjmka Pokaż wiadomość
      U nas decyzja o żłobku była juz podjeta jak mała była jeszcze w brzuchu. Poprostu nie było u nas innejopcji, na wychowawczy nie mogłam sobie pozwolić, bo z jedną wypłatą, kredytem na mieszkanie nie dali byśmy rady, babcie obydwie 100 km od nas mieszkają, a z nianią to różnie bywa, ciężko dobrze trafić. Więc z jednej strony cieszę się że nie miałam takich rozsterek, mała do żłobka lubi chodzić, jednak najgorsze sa te chorby, od jesieni chowowała nam co 2-3 tygodnie, teraz leci drugi tydzień jak wróciła po chorobowym do żłobka i zobaczymy jak długo pochodzi. Mam nadzieje że już miną te choróbska bo ile można brac zwolnienia z pracy,a do tego mąż zmienia teraz pracę więc na niego w kwestii wolnego liczyc nie mogę.
      Wolałaś żłobek od niani? Ja cały czas nie umiem zdecydować co lepsze bo i tu i tu idzę dużo minusów a na co szczepiliście malutką?

      Skomentuj


        #33
        Odp: Wydłużony urlop macierzyński – pomaga, czy szkodzi?

        Byłam kiedyś nianią i powiem wam dziewczyny że dla matki musi być to ogromny ból jak dziecko biegnie do niani na powitanie albo jak strasznie za nią płacze a za mamą tak nie. ( bonajmniej mój podopieczny tak miał) a do tego po pewnym czasie wołał do mnie mama nawet gdy ona siedział obok a ja nie wiedziałam jak ma z tym sobie radzić

        Skomentuj


          #34
          Odp: Wydłużony urlop macierzyński – pomaga, czy szkodzi?

          Napisane przez teresa211186 Pokaż wiadomość
          Byłam kiedyś nianią i powiem wam dziewczyny że dla matki musi być to ogromny ból jak dziecko biegnie do niani na powitanie albo jak strasznie za nią płacze a za mamą tak nie. ( bonajmniej mój podopieczny tak miał) a do tego po pewnym czasie wołał do mnie mama nawet gdy ona siedział obok a ja nie wiedziałam jak ma z tym sobie radzić
          Faktycznie ciężka sytuacja no bo co zrobić w takim wypadku? Bardzo dobrze świadczy to o niani ale mama wcale nie musi być zła dla tego dziecka....

          Skomentuj


            #35
            Odp: Wydłużony urlop macierzyński – pomaga, czy szkodzi?

            Dokładnie ja akurat pracowałam u takiej rodziny gdzie mama bardzo kochała pracować i czasem miałam wrażenie że kariera jest dla niej ważniejsza niż dzieci.

            Skomentuj


              #36
              Odp: Wydłużony urlop macierzyński – pomaga, czy szkodzi?

              Napisane przez teresa211186 Pokaż wiadomość
              Byłam kiedyś nianią i powiem wam dziewczyny że dla matki musi być to ogromny ból jak dziecko biegnie do niani na powitanie albo jak strasznie za nią płacze a za mamą tak nie. ( bonajmniej mój podopieczny tak miał) a do tego po pewnym czasie wołał do mnie mama nawet gdy ona siedział obok a ja nie wiedziałam jak ma z tym sobie radzić
              ja tez znam taka rodinke - gdzie niania jest wazniejsza dla dziecka niz mama ;/ choc mama dziecka jakos sie ta kwestia nie przejmuje chyba ;/ kariera jest najwazniejsza

              Skomentuj


                #37
                Odp: Wydłużony urlop macierzyński – pomaga, czy szkodzi?

                Napisane przez 27otsifem Pokaż wiadomość
                ja tez znam taka rodinke - gdzie niania jest wazniejsza dla dziecka niz mama ;/ choc mama dziecka jakos sie ta kwestia nie przejmuje chyba ;/ kariera jest najwazniejsza
                Nie przeżyłabym chyba takiej sytuacji, ja wiem że jestem najważniejsza dla Majki i nie wyobrażam sobie żeby było inaczej, chyba by mi serce pękło. Czasem tak dziwnie się czuje jak zostawiam małą w żłobku, kiedy ją rozbiorę a ona wtedy pędzi szybko do cioci się przytulić, wiem że bardzo lubi swoje ciocie ale chyba taka jakaś mała zadrość się we mnie wówczas budzi.

                Skomentuj

                •    
                     

                  #38
                  Odp: Wydłużony urlop macierzyński – pomaga, czy szkodzi?

                  Ja jestem teraz właśnie na rocznym urlopie macierzyńskim. Urodziłam w kwietnie tego oku,więc dopiero od niedawna jestem na wolnym. Bardzo sie cieszę że jest on wydłużony. Można więcej pobyć w domku z dzieciątkiem. Zastanawiałam się co później i prawdopodobnie będę na wychowawczy musiała się udać ,gdyż teściowa pomaga mi przy starszej córci i synku i nie chciałabym jej odbarczać kolejnym dzieckiem.
                  A jak radziły sobie wasze dzieci w żłobkach? Bardzo to przeżywały?
                  U mnie w pracy zakładają niedługo żłobek dla pracowników więc muszę sie nad tym poważnie zastanowić..




                  Skomentuj


                    #39
                    Odp: Wydłużony urlop macierzyński – pomaga, czy szkodzi?

                    Urlop macierzyński to szansa na dłuższe siedzenie z dzieckiem. Jednak dla pracodawcy może się to wydawać niekorzystne. Pracodawcy chcieliby by pracownicy nie chodzili na urlopy i ciągle siedzieli w pracy... a tak przecież się nie da.

                    Skomentuj


                      #40
                      Odp: Wydłużony urlop macierzyński – pomaga, czy szkodzi?

                      Nie wiem czy są złe strony wydłuzonego urlopu. Może takie, że trudniej po nim wrócić do pracy i rozstać się z dzieckiem na te 8 godzin dziennie. To jeszcze przede mną więc nie wiem, ale plusem na pewno jest to, że mama i tata mają szansę dłużej pobyć z dzieckiem.

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #41
                        Odp: Wydłużony urlop macierzyński – pomaga, czy szkodzi?

                        Ja do tej pory jestem przy dziecku a ma już 4 latka i powiem Wam, że brakuje mi bardzo takiego oderwania się od macierzyństwa, oj bardzo.. Człowiek po takim czasie jest uzależniony od dziecka a dziecko od rodzica. Nie wiem jak dalej potoczą się nasze losy jednak powrót do życia społecznego będzie z pewnością trudny i będzie dla mnie ogromnym wyzwaniem.

                        Skomentuj

                               
                        Working...
                        X