Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Wydłużony urlop macierzyński – pomaga, czy szkodzi?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Wydłużony urlop macierzyński – pomaga, czy szkodzi?

    Jak sprawdził się wydłużony urlop macierzyński w praktyce? Jakie są dobre, a jakie złe strony rocznego urlopu rodzicielskiego – u nas komentuje ekspert Ewa Misiak, a jakie są Wasze odczucia?

    http://babyonline.pl/roczny-urlop-ma...,15767,r1.html
    pozdrawiamy,
    Redakcja MamoToJa.pl
  •    
       

    #2
    Odp: Wydłużony urlop macierzyński – pomaga, czy szkodzi?

    ja tu widze tylko dobre strony nawiązanie większego kontaktu więzi z maleństwem a to że później będzie powrót z powrotem do pracy to już nie szkodzi

    Skomentuj


      #3
      Odp: Wydłużony urlop macierzyński – pomaga, czy szkodzi?

      Na pewno pomaga w relacjach z dzieckiem, ale nie zawsze w powrocie do pracy. Ostatnio dziewczyna wróciła po rocznym urlopie i dostała wypowiedzenie ponieważ przez rok pracodawca wyszkolił już sobie kolejnego pracownika.

      Skomentuj


        #4
        Odp: Wydłużony urlop macierzyński – pomaga, czy szkodzi?

        Właśnie tu jest plus że jest się dłużej z dzieckiem a z drugiej strony jest strach przed utratą pracy

        Skomentuj


          #5
          Odp: Wydłużony urlop macierzyński – pomaga, czy szkodzi?

          Dłuższy urlop macierzyński to rewelacyjna sprawa - widzę same plusy, zwłaszcza jeśli chodzi o dobro dziecka.
          Oczywiście pomijam sprawę nieuczciwych pracodawców, którzy patrzą jak się nie stosować do przepisów, aby wykorzystać ludzi i sytuacje dla własnych korzyści finansowych... Współczuję osobom, które pracują dla takich ludzi i męczą się w niezdrowym środowisku, bez względu na to czy są rodzicami czy nie, bo dla takich pracodawców nie warto pracować, a nawet dobrze by było bojkotować i wyciągać w stosunku do nich konsekwencje w celu eliminacji patologii.

          Skomentuj


            #6
            Odp: Wydłużony urlop macierzyński – pomaga, czy szkodzi?

            Ale nie zawsze wygląda to tak cudownie Pracodawca boi się że dziecko to może zaburzy rytm pracy i będą ciągłe urlopy etc a przecież Matka pracująca potrafi się tak zorganizować aby pogodzić pracę i dom

            Skomentuj


              #7
              Odp: Wydłużony urlop macierzyński – pomaga, czy szkodzi?

              Ja się cieszę z tego urlopu, bo mam chociaż przez rok płacone , a do pracy tak czy tak nie mam gdzie wrócić. Więc dla mnie to ogromny plus, a z dzieckiem karmionbym cyckiem to już w ogóle nie wyobrażam sobie pracować

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Wydłużony urlop macierzyński – pomaga, czy szkodzi?

                ja też jestem zadowolona z faktu iż mogłam skorzystać z takiego urlopu - płatnego, teraz jestem na urlopie wychowawczym bezpłatnym ale ważne iż jestem z Zosią i cieszymy się sobą i czasem wspólnie spędzonym, nie mam jej z kim zostawić, żłobek nie wchodzi w grę ani opiekunka - nio nie umiem jej zostawić, a w mojej firmie tak się poknociło że aż serce ściska co mój szef wyczynia i robi z firmą

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Wydłużony urlop macierzyński – pomaga, czy szkodzi?

                  U nas też dłuższy urlop został wykorzystany, ale po połowie mama i tata my musieliśmy dać małą do żłobka i nie wyobrażam sobie dać jej w wieku 6 miesięcy, uważam że dziecko jest za małe wtedy, rok to taki optymalny wiek. Chociaż u mnie nie byłoby problemu gdybym wróciła po roku do pracy, ale rzeczywiście powrót po takim czasie dla niektórych może być problematyczny, rok macierzyńskiego plus ewentualne zwolnienie w ciąży to sporo czasu.

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Wydłużony urlop macierzyński – pomaga, czy szkodzi?

                    Ja w pracy byłam sotatnio w 2012 w kwietniu a od tamtego czasu chorobowe , macierzyńskie chorobowe macierzyńskie Ale tak czy tak nawet po pół roku nie miałabym opcji powrotu. Ja teraz będę myślała nad wychowawczym tylko nie wiem gdzie mam iść czy do zusu czy gdzie...

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Wydłużony urlop macierzyński – pomaga, czy szkodzi?

                      dla mnie to dobre rozwiązanie. przy pierwszym synu straciłam po pół roku całkowicie dochód, bo nie miałam z kim zostawić dziecka żeby wrócić a kończyła mi się umowa. teraz mogę zostać rok, mam czas żeby wymyślić własny biznes i zorganizować opiekę
                      szczęśliwi rodzice , szczęśliwe dziecko

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Wydłużony urlop macierzyński – pomaga, czy szkodzi?

                        Napisane przez simona1985 Pokaż wiadomość
                        dla mnie to dobre rozwiązanie. przy pierwszym synu straciłam po pół roku całkowicie dochód, bo nie miałam z kim zostawić dziecka żeby wrócić a kończyła mi się umowa. teraz mogę zostać rok, mam czas żeby wymyślić własny biznes i zorganizować opiekę
                        Będziesz kombinować z własną firmą? ja nie mam odwagi...
                        A co do rocznego macierzyńskiego to uważam że to był świetny pomysł. Ciężko będzie mi ostawić roczniaka a już całkiem nie umiem sobie wyobrazić jak oddać do żłobka 6 miesięczne maleństwo...

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Wydłużony urlop macierzyński – pomaga, czy szkodzi?

                          ja się bardzo ciesze ze macierzyński jest przez rok czasu mysle ze to dobry pomysł by zacisnąć więzy z maleństwem ale wiem ze powrót do pracy będzie ciezki

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Wydłużony urlop macierzyński – pomaga, czy szkodzi?

                            ale na szczęście nikt nie zmusza do wzięcia całego urlopu, można w każdym momencie przerwać i wrócić do pracy. My sie z męże podzieliliśmy po połowie i wykorzytaliśmy cały, ale faktycznie powrót do pracy po takim czasie na pewno nie jest łatwą rzeczą

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Wydłużony urlop macierzyński – pomaga, czy szkodzi?

                              Ja się cieszę że mogę z maleństwem pobyć przez cały rok. Na razie nie zamierzam wracać do pracy szybciej, chyba że na jakieś weekendy jak szefostwo będzie chciało gdzieś wyjechać. Z mężem sie urlopem nie podzielę bo on na KRUSie i nie należy mu się

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X