Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

kiedy dodjemy sol do diety niemowlaka

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    WitamMój syn nie mógł jeść słoiczków ponieważ wymiotował po nich.I szczerze powiedziawszy to zazdroszczę mamą których dzieci jedzą te dania.
    Ewa
    moje dwa cuda:IGOREK 11.09.2007 GODZ.23.10 3150g.57cm.
    Oskarek12.01.2011 godz.17.05
    3150g.55cm.
    10miesięcy i 17dni-pierwszy ząb

    Skomentuj

    •    
         

      Kasza manna

      Wczoraj kupiłam kasze manne i nie bardzo wiem co z nią zrobić? Tzn czytałam (ale to juz dawno było), że dziecku mozna podawac ale jak i z czym do czego? Bo to chyba nie tak samo jak kleik ryżowy?
      Bartuś 26.06.08
      Już potrafię raczkować i mam 8 ząbków

      Skomentuj


        ale jest to kasza manna "ziarnista" czy blyskawiczna np bobovity?

        bo jak bobovity to postepujesz podobnie jka z kleikiem tylko ze ona jest na mleku modyf.
        jezeli zwykla kasza to gotujjesz ja na wodzie i dodajesz do posilkow
        juz wprowadzilas gluten cz dopiero teraz to robisz?bo jak dawalas juz biszkopciki itp to mysle ze nie masz sie czym przejmowac tylko podawac dziecku np jako posilek(bo gluten juz wprowadzilkas) ja wprowadzalam wedlog zalecen przed 6 mies zycia

        Skomentuj


          Tak, gluten juz wprowadziłam, a ta kasza to taka zwykla na opakowaniu pisze gotowac mleko i dosypac kaszy.
          Bartuś 26.06.08
          Już potrafię raczkować i mam 8 ząbków

          Skomentuj


            to mozesz gotowac na mleku krowim, albo jak czesto chcesz podawac to na wodzie i na koniec jak juz troche ostygnie dodac modyfikowanego, bo to zalezy co chcesz z tej kaszy zrobic.
            jak ci wyjdzie za gesta zawsze mozna rozrzedzic , moja mama nam robila taka gescioche z butli
            albo jak o deser kasza mannna na mleku cukier wanilinowy, zoltko, a po zdjeciu z ognia na koniec piana z bialek (piana=opcja dla starszych)

            Skomentuj


              Mój synek nie chciał wogóle jeść gotowych dań ze słoiczka. Próbowałam zarówno obiadki jak i deserki. Niestety. Od 6 miesiąca gotowałam mu zupki i z każdym miesiącem, cos dodawałam. W tej chwili ma już rok i miesiąc i je bardzo dużo ostatnio kupiłam mu deser jabłko+marchew+banan ale słoiczków nadal nie toleruje.Dzięki Bogu ogólnie na brak apetytu malucha nie narzekam

              Skomentuj


                ja narazie jestemzadowolona z tego ze malutka je sloiczki (ma 5 miesiecy). dopiero jej wprowadzam nowe pokarmy ale jak narazie gdy je po kilka lyzeczek to nie chce mi sie gotowac :/
                Julia 19 października 2008 godz. 10.05 - Nasza Kulunia Kochana :*

                http://s2.pierwszezabki.pl/009/009132980.png?4600



                http://perlasta.blogerki.pl/

                Skomentuj

                •    
                     

                  witam, ja na szczęscie nie miałam żadnych problemów z przyzwyczajeniem mojej córki do słoiczków, zaczęłam jej podawać już w 5 miesiącu i bardzo jej smakowały, teraz ma już 8,5 m-ca i je cale słoiczki stosowne dla jej wieku. Ostatni sama zaczęłam jej obiadki gotować i też jej smakują. Problem mam tylko z tym, że od kiedy nauczyła sie jeść łyżeczką, porzestała ssać pierś, czego strasznie żałuję. Czasem nawet sztuczne mleko musze podawać jej łyżeczką bo nie chce sie jej jeść z butelki.

                  Skomentuj


                    Mój synek również jadł słoiczki,podawałam mu je ponieważ uważam,że są bardzo zdrowe.Było mi o wiele wygodniej podgrzac taki słoiczek niż obierac warzywa i gotowac zupke.Musze przyznac że takie żywienie słoiczkowe to duży wydatek,dziennie około 4 zł. na miesiąc to wychodzi dużo.
                    Alanek 14.09.2006

                    Skomentuj


                      Ja synkowi dawałam "Chrupaczki'' z Bobovity,oczywiście stopniowo po maleńkim kawałeczku,żeby trenował sobie gryzienie a później jak widziałam,że dobrze mu idzie to dawałam większe kawałeczki-cały czas oczywiście siedziałam przy nim i pilnowałam,żeby nie jadł zbyt szybko.
                      Alanek 14.09.2006

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        A ja dawalam chrupki kukurydziane najwyklejsze - chociaz w nich jest sol- ale mały sie zajadal, potem dostał tez biszkopta w ręke i herbatnika.

                        Skomentuj


                          Słoikom Zdecydowane "nie" I To Jak Najwcześniej

                          Dziewczyny, mój synek ma teraz ponad 2 lata i z jedzeniem jest MASAKRA. Słoiczki zaczął dostawać w 6 miesiącu życia i chyba tak się do nich przyzwyczaił, że mojego jedzenia wcale nie chce wziąć do ust! Nie jest to problem jak dziecko ma kilka miesięcy, ale dwuletnie dziecko, które żyje na słoikach to już przesada . Były sytuacje kiedy zdesperowana robiłam dla niego zupę i przekładałam do słoiczka, a on jakby wiedząc co tam jest, zaczynał ryczeć nawet nie próbując. Dosłownie chwilę później zjadał cały, duży słoik zupki ze słoika . Najdziwniejsze jest to, że od domowników nasz synek nie zje na obiad nic innego jak zupkę ze słoika (i to nie każdą), a u opiekunki zjada normalne obiady. Można by powiedzieć, że opiekunka ściemnia, ale to prawda, bo widzę po kupce, że jadł. Poza tym wagę ma w normie i rozwija się prawidłowo. Nie mogę powiedzieć, że Mały jest niejadkiem, bo jada pieczywo, owoce i surowe warzywa, ale nie ma w nim ciekawości odkrywania nowych smaków . Może Wy mi coś poradzicie? Byłyście może w podobnej sytuacji?
                          1% dla synka mojej koleżanki: www.sebus.pl Pomóżcie jeśli możecie. Dzięki!

                          Skomentuj


                            kaszka lub kleik glutenowy

                            hej dziewczyny znacie jakies kaszki lub kleiki glutenowe nie zawierające w sobie mleka bo moja mała jest uczulona i pije pepti... a kaszy mannej nie chce a musze wprowadzic gluten bo mała ma już ponad 6 miesięcy.. pomocy napiszcie mi pełne nazwy takich produktów? i gdzie je dostane?są w sklepach bo nic takiego nie widziałam... pomóżcie

                            Skomentuj


                              A jak manne podawalas ? Gluten mozesz podac w roznej formie np ciasteczek np Hippolitki lub biszkopty. Jest kaszka Nestle bifidus 8 zbóż ale wg info na opakowaniu twoja mala jest na nia za mala .

                              Skomentuj


                                gotowałam na wodzie a potem dodawałam pepti, a te biszkopty czy ciasteczka od jakiego wieku można podawać?

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X