Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Dlaczego właśnie to imię.....

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #61
    U nas rownież postanowiliśmy z mężem że dzielimy się nadaniem imienia, tyle że odwrotnie niż zazwyczaj, to on miał wybierać dla dziewczynki (jako że wiadomo -córeczka jest tatusia), a ja dla chłopczyka (synuś mamusi). Kiedy już wiedzieliśmy że będzie dziewczynka, mąż dumny i blady wybrał imię: Daria.
    Jako że jednak miałam dość ciężki poród, przez który przechodziliśmy wspólnie, kiedy już córeczka pojawiła się wreszcie na świecie, a emocje troszkę opadły, mąż stwierdził że czuje się jakbyśmy stoczyli jakąś bitwę. I dodał: "ale spójrz jakie odnieśliśmy piękne zwycięstwo." I tak oto niedoszła Daria została Viktorią. Prawdę mówiąc martwiło mnie to troszkę, że jest to ostatnio imię bardzo popularne, ale w życiu nie zepsułabym mężowi przyjemności z jego nadania. Poza tym szczęśliwy tata postanowił, że imię będziemy pisać przez V i tym samym chociaż troszkę podkreślił swój indywidualizm, haha


    Skomentuj

    •    
         

      #62
      u mnie od początku ja miałam określone imiona dla chłopca i dla dziewczynki.urodzilam córę i jest Milenka.dlaczego wlasnie to imie to już pisałam w tym wątku nie będę dublować odpowiedzi

      Skomentuj


        #63
        mysmy wlasciwe czekali na chlopca ale na wszelki wyp.jakies dziewczece imiona bralismy pod uwage.chcielismy zeby pierwsze imie bylo polskie a drugie irlandzkie.kiedy sie niunia urodzila to poprostu wiedzielismy ze to jest antonina i juz.tosia to brzmi poprostu przeslicznie i nasze dziecie takie jest
        shannon

        Skomentuj


          #64
          My z racji tej, że praktycznie do 37 tyg ciąży nie wiedzieliśmy co będziemy mieli to wybieraliśmy imię dla chłopczyka i dla dziewczynki. Dla chłopca Wiktor, a dla dziewczynki Wiktoria lub Weronika. Postawiłam na swoim nasza gwiazdeczka ma na imię Weronika, a tatuś musiał dodać oczywiście swoje 5 groszy i dał Weronice na drugie Jagódka
          Dlaczego właśnie to imię po pierwsze strasznie mi się podobało, a po drugie z greckiego imię to oznacza "przynosząca zwycięstwo", a po kilku miesiącach oczekiwania na niunię i potem już w ciąży kilkukrotnych wizytach w szpitalu za słuszne uznalam że własnie tak powinna nazywać się moja córka WERONIKA
          Pozdrawiam
          Last edited by ewisienka; 15-02-2009, 11:15.
          WERONIKA JAGODA 5 listopad 2008 godz. 15.37 3870 g, 60 cm
          NADIA POLA 10 lipiec 2012 godz. 11.50 3130 g, 56 cm







          Skomentuj


            #65
            Dla synka wybraliśmy popularne imię, dlatego,że nam się podobało- Kuba. Dla córki imię wybrał syn / jest to imię jego pierwszej miłości z przedszkola/-Łucja. A nam ta propozycja też bardzo przypadła do gustu.
            KUBA 17.04.2004
            ŁUCJA 19.10.2008

            Skomentuj


              #66
              Imiona dla moich córek wymyśliła moja mama

              Skomentuj


                #67
                Naszej córci damy na imię Hania Ja wybrałam takie imię, na poczatku miałabyć Julia ale jak byłam w 3 mcu ciąży to moją Mamę odwiedziła koleżanka z pracy z 4 letnią córeczką. Mała ma na imię Hania, tak mi się spodobało to imię jak Mama ją wołała, że normalnie się zakochałam Dziewczynka też cudowna, delikatna, grzeczna,usmiechnięta...Teraz moja Córunia będzie miała tak na imię. To bardzo delikatne, proste, ładne imię Mam nadzieję, że nie tylko mi się podoba?
                Hania jest z nami od 9.04.2009. Ta Mała Istotka daje nam tyle szczęścia

                Skomentuj

                •    
                     

                  #68
                  Będąc w ciąży upodobało mi się imiĘ Michelle a to dlatego że bardzo dużo filmów wtedy leciało z aktorkami o tym imieniu hehe podoba mi się te imię jestem w nim wręcz zakochana i decyzji nie żałuje
                  Mama_Michelle

                  Skomentuj


                    #69
                    Imię dla córeczki wybrał mąż mianowicie Judyta, mi też się bardzo spodobało i tak też zostało mamy w domu Judytkę.

                    Skomentuj


                      #70
                      agatka...bo to córeczka mamki i tatka...
                      kojarzyło mi sie po pierwszym wypowiedzeniu tak pozytywnie..
                      ARCYDZIEŁEM BOGA JEST SERCE MATKI

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #71
                        Myślę, że to bardzo trudna decyzja, wybrać imię dla dziecka. Zawsze sie nad tym zastanawiałam. Przecież to na całe życie. Rodzice czasami sie kierują, jakimiś slawnymi osobami, lub imieniem "z dziada pradziada". szkoda, że dzidzia sama nie może sobie jego wybrać.
                        Dla dziewczynki zawsze podobało mi się imię Natasza. Z kolei mój partner chciał Lena lub Nina.Więc na końcu zdecydowaliśmy się na Lenkę. A tu w 20 tyg. ciąży niespodzianka. Na USG okazało się, że bedzie chłopczyk. Moją pierwszą myślą było imie FRANEK. I tak sie jakoś złożyło, że mojego Michała dziadek miał na imię Franciszek. Więc decyzja zapadła w sekundę. Nie wiem dlaczego właśnie to imię. Nigdy żadnego Franka nie znałam. Tak miało być. Nigdy bym go nie zmieniła. Na drugie z kolei ma Jarek, po moim tacie. Jednak zawsze wiedziałam, że jeżeli będzie chłopiec to drugie imię takie właśnie będzie( to tak na pamiątkę po moim tatulku)
                        FRANEK 16.08.2008

                        Skomentuj


                          #72
                          My z mezem dalismy naszemu synkowi na imie Nataniel,jest to imie biblijne i oznacza dar-Bozy,i ,ma ono dla nas znaczenie,gdyz o nasze dziecko modlismy sie,i Bog nas wysluchal,i nasz synek jest dla nas cennym darem!

                          Skomentuj


                            #73
                            A mój Jaś ... to będzie taki fajny jak ... Jonny Depp! Eee, no żartuję oczywiście, chociaż...Fajnie by było!

                            Skomentuj


                              #74
                              MIalam dać moje córeczke Julie, Amelie, czy Emilkę ale w końcu decydowalam i ma Ariadna to imię grecki chcialam zeby było niespotykane i mało popularne
                              Moje Kochane Dwa Skarby :*

                              Skomentuj


                                #75
                                imię

                                A Ja 31 Stycznia Urodziłam śliczną Polę

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X