Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Pierwsze Kroki Waszych Pociech

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #76
    Moja córcia Paulinka zrobiła pierwsze trzy kroczki jak miała jedenaście i pół miesiąca- a jaki uśmiech na twarzy był
    PAULINA 07.07.2008




    http://www.bebilon.com.pl/pamietnik/...anik12;page:-1

    Skomentuj

    •    
         

      #77
      Odp: Pierwsze Kroki Waszych Pociech

      Agatka wieku 8 m-cy biegała z pchaczem i przy meblach a samodzielnie jak miała 10m-cy.


      Skomentuj


        #78
        Odp: Pierwsze Kroki Waszych Pociech

        Mój najmłodszy później niż rodzeństwo,ok 11 mies.miał






        Skomentuj


          #79
          Odp: Pierwsze Kroki Waszych Pociech

          tydzień po 1 urodzinach

          Piotruś 13.08 2007r. 2820g i 53cm

          Bartuś 14.03 2011r. 3410g i 56cm




          Bez moich dzieci dom pewnie byłby czysty, portfel pełny.. tylko, że moje serce byłoby puste

          Skomentuj


            #80
            Odp: Pierwsze Kroki Waszych Pociech

            Dokładnie w pierwsze urodziny

            Skomentuj


              #81
              Odp: Pierwsze Kroki Waszych Pociech

              U nas narazie w 9 miesiacu przy meblach i za dwie rece, czasem kladzie sie na brzuszek podnosi tyleczek do gory i prostuje nozki ale nie da rady jeszcze sama oderwac raczek od ziemi

              Laura 12.o2.2oo9/19:45 (4o5og 59cm)

              Skomentuj


                #82
                Odp: Pierwsze Kroki Waszych Pociech

                Osobiście nie jestem za chodzikami, i nie tylko ja. Większość rehabiltantów i specjalistów dziecięcych powie to samo co jak NIE CHODZIKOM. Jeśli chcesz żeby Twoja IDA zaczęła raczkować musisz ją jak najczęście zostawiać na podłodze, żeby mogła poczuć podłoże. Z podłogi nie spadnie, więc nic złego jej się nie stanie. Dzieci uwielbiają się w ten sposób bawić. MOja corka zaczęła raczkowa w 9 miesiącu, poszło jej to bardzo sprawnie. Chodzić zaczęła jak miała rok i 2 tygodnie, więc też nie tak źle. Drogie mamy nie ma się czym martwić jeśli dziecko nie raczkuje w wieku 7 miesięcy albo jeśli nie chodzi gdy skończyło rok.każde dziecko rozwija się w swoim indywidualnym tempie i nie można do nieczego zmuszać. Ale owszem można pokazywać dziecku jak sie raczkuje....to jest bardzo dobre i zdrowe....
                I jeszcze raz dodam drogie mamy--->uważajcie na chodziki...bo mogą zrobić krzywdę Waszemu dziecku!!!Zdrowie jest ważniejsze niż Wasza wygoda

                Skomentuj

                •    
                     

                  #83
                  Odp: Pierwsze Kroki Waszych Pociech

                  Moja biedroneczka zaczęła chodzić gdy miała 1 roczek, 1 miesiąc i 9 dni późno, ale to dla tego, że była niezła kluseczka a nóżki miała jak dwa udka sporego indyczka i ciężko jej było stanąć samodzielnie


                  ELENA ZUZANNA ur.12.09.2008r godz. 07:00 mierzyła 56cm ważyła 3660g




                  IGOR SEBASTIAN ur.16.06.2010r godz. 06:10 mierzył 59cm ważył 4350g



                  ---------------------------------------------------

                  Moderator działów: Walentynki / Dzień Babci i Dziadka / Czekając na dziecko, ciąża poród /

                  Skomentuj


                    #84
                    Odp: Pierwsze Kroki Waszych Pociech

                    pierwszy krok, ale taki nierozumny jak miał 4,5 miesiąca.Ale takie normalne około 6 za rączki

                    Skomentuj


                      #85
                      Odp: Pierwsze Kroki Waszych Pociech

                      Ja nie używałam chodzików. bliźniaki+chodziki+nowe mieszkanie=totalna demolka A tak poważnie, to jestem przekonana, że są niezdrowe. Moje dzieci zaczęły chodzić w 11tym mies. Najpierw Dawidek, po 2 dniach Miloszek Teraz już biegają, a dzić Miłosz wszedł pierwszy raz na stół

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #86
                        Odp: Pierwsze Kroki Waszych Pociech

                        Filip ma prawie 11 miesięcy i też niedawno stawia swoje pierwsze kroczki, z reguły zapomina się i idzie przez pokój żeby nagle upaść na tyłek po skumaniu faktu że jest sam komicznie to wygląda my nie używaliśmy chodzika jakoś nie było kiedy kupić a teraz by się kompletnie do niczego nie przydał. W sumie nam się tak nie spieszy do szybkiego chodzenia Filipka już na raczka robi mnóstwo szkód a co dopiero z wolnymi rączkami
                        1.03.2009 9:55 FILIPEK

                        Skomentuj


                          #87
                          Odp: Pierwsze Kroki Waszych Pociech

                          Moja Marysia zaczęła raczkowac jak miała 7 miesięcy. A chodzic, tydzień przed swoimi pierwszymi urodzinami, ale to już było ,,poważne" chodzenie, bo przy meblach to dużo wcześniej. A kiedy miała 16 miesiecy to na placu zabaw tak biegała jak niejedni dwu-, trzylatkowie. Sąsiedzi nie mogli się nadziwic, że taki plonek tak zasuwa. No i tak jej zostało - jest jak struś pędziwiatr!

                          Skomentuj


                            #88
                            Odp: Pierwsze Kroki Waszych Pociech

                            Córeczka zaczęła chodzić w walentynki gdy miała 13, 5 miesiąca, a synek gdy miał 13 miesięcy.


                            Skomentuj


                              #89
                              Odp: Pierwsze Kroki Waszych Pociech

                              Mój synek zrobił kilka kroczków kilka dni przed skończeniem 14 miesięcy. Mamusi na imieniny prezent zrobił Jest bardzo ostrożny dlatego tak późno. I jak na razie to robi po parę kroczków i siada albo się czegoś łapie, albo raczkuje , bo tak najszybciej Myślę, że każde dziecko ma swój czas i trzeba cierpliwie czekać

                              Skomentuj


                                #90
                                Odp: Pierwsze Kroki Waszych Pociech

                                Kubuś pierwsze samodzielne kroczki zrobił pod koniec 10 miesiąca (dokładnie 20.01.2010 o godz. 12.55 ) do tej pory z każdego kroczka ciesze się jakby był pierwszy, na razie ich mało ale za to na raczka to zasuwa jak mały samochodzik i uwielbia spacerować za rączke, cały dzień by tak mógł.
                                myśle że jeszcze troszke minie zanim zacznie tak swobodnie chodzić ale nie spieszy mi się

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X