Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Fotelik samochodowy

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Odp: Fotelik od 9kg - Jaki polecacie?

    delf tutaj jest troszkę na temat fotelików, może Cię coś zainteresuje

    http://www.mamacafe.pl/forum/showthr...fotelik&page=9
    Julek: 10/3/2008

    Skomentuj

    •    
         

      Odp: Fotelik od 9kg - Jaki polecacie?

      family tree dzięki Długo się nie odzywałaś Pewnie na swoim wątku skupiona jesteś

      5.05 2009 godz. 9:10 2700g 49cm

      14.09 2012 godz. 14:40 3200g 55cm

      Skomentuj


        Odp: Fotelik samochodowy

        Napisane przez pieczulka Pokaż wiadomość
        oj dziewczyny a wy ciagle to samo )

        ale to dziwne ze czasem nawet te drogie foteliki na testach zderzeniowych wychodza tragicznie, jak szukalismy fotelika to gdzies doczytalam ze jakis(juz teraz nie pamietam jaki, a wcale nie z najnizszej polki) w wyniku zdezenia czolowego lamal sie tak ze robil dodatkowo krzywde dziecku.ale wiadomo ze sa testowane chyba przy 60 czy 40km/h, a czoloweczka to z regoly nie mniej jak 120km/h(60*2)

        tak naprawde ktory fotelik jest dobry dowiemy sie po mocnej kolizji, bo tak to tylko sprawdzamy funkcjonalnosc,a i tak nie bedzie to obiektywna ocena bo kazdy wypadek jest inny(nikomu nie zycze)

        wazne jest to ze czesc fotelikow wyglada jak nowa(np uzywki na allegro) a sa po kolizji i maja polamane czesci wewnatrz, ktore maja amortyzowac uderzenie .
        dlatego JA mowie NIE fotelikom uzywanym,zaoszczedzisz teraz a potem wydawac bedziesz tysiace na rehabilitacje dziecka(a to tylko kwestia finansowa).bo to ma slozyc dla bezpieczenstwa naszej pociechy a nie zeby policja nie dala mandatu.
        ano właśnie i tu masz świętą rację



        a tak jeszcze dla zainteresowanych
        ponad 60% kolizji to czołówki
        ponad 30% to uderzenia boczne
        i tylko poniżej 5% uderzenia od tyłu




        "Tępi ludzie są jak tępe noże. Większej krzywdy nie zrobią, ale jak wkurzają".

        Skomentuj


          Odp: Fotelik samochodowy

          Napisane przez Miss Pokaż wiadomość
          Jak cię stuknie z boku to Ci nawet fotelik z 6* nie pomoże.
          jak mi stuknie z boku a fotelik będzie w najbezpieczniejszym miejscu w aucie czyli na środku tylnej kanapie to może i pomoże taki z 3*




          "Tępi ludzie są jak tępe noże. Większej krzywdy nie zrobią, ale jak wkurzają".

          Skomentuj


            fotelik samochodowy dla dziecka

            Witam rodziców, robię badanie na temat fotelików i potrzebuje odpowiedzi
            na 5
            krótkich pytań, zajmie 3-4 minuty, bardzo proszę o wypełnienie ...
            www.surveymonkey.com/s/SVQ3W2J
            gorąco dziękuję i pozdrawiam
            MamaLeny

            Skomentuj


              Odp: Jaki fotelki dla rocznego dziecka?

              Hej, fotelik samochodowy z hipermarketu? Raczej nie. Chociaż nawet w wielkich marketach można znaleźć niezłe produkty... W każdym razie my skorzystaliśmy ze sklepu internetowego i jesteśmy zadowoleni. Wybraliśmy właśnie kategorię uniwersalną 9-36 z możliwością regulacji pochylenia, wkładki pomniejszające są sprawne i skuteczne i ogólnie jest bardzo w porządku.
              Wynajem autokaru i przewóz osób - GP Lines
              Polecam sklep dla dzieci http://scandinavianbaby.pl/
              ___
              Kawiarnia Cafe - Zaparz kawę jak barista

              Skomentuj


                Odp: Jaki fotelki dla rocznego dziecka?

                my musieliśmy kupić fotelik z marketu, bo nie mamy pieniędzy... po prostu brak wyjścia z tej sytuacji.

                Skomentuj

                •    
                     

                  Odp: Jaki fotelki dla rocznego dziecka?

                  Jeżeli chodzi o kategorię wagową, to my kupiliśmy Recaro Young Sport z przedziału 9-36kg, on ma regulację i można ustawić do pozycji „spoczynkowej” - czyli zbliżonej do leżącej – i jesteśmy zadowoleni. A jeżeli chodzi o ten hipermarket to ja dodam jeszcze, że przecież w takim sklepie nie pozwolą Ci wziąć fotelika i przymierzyć w aucie, a to dla mnie jest bardzo ważne, bo co z tego, że dobry i tani – jak niestabilny w samochodzie, albo we ogóle nie pasujący do niego.
                  ...
                  Kawiarnia Cafe - Zaparz kawę jak barista

                  TATUAZE.NET.PL - tatuaże forum o tatuażu, generator napisów na tatuaż

                  Skomentuj


                    Odp: Jaki fotelki dla rocznego dziecka?

                    Ja tam roczne dziecko woziłam dalej w tym do 13 kg
                    dopiero 1,5 roczne przesadziłam w ten duży ale dla mnie rozbieżność wagowa 9-36 to jakaś pomyłka no sory to ja produkty 5w1 czyli tak na prawdę do niczego
                    no i dlatego foteliki z taką rozbieżnością nie mają 5 gwiazdek

                    Ja mam maxi-cosi priori xp dla 3 latki


                    JULA

                    MAJA

                    OLGA

                    Skomentuj


                      Odp: Fotelik samochodowy

                      Ale też podczas przewożenia dziecka na środku tylnej kanapy jest strach, że ono (w przypadku silnej kolizji) wyskoczy z fotelika i poleci do przodu jak pocisk... Ja mam taką psychiczną barierę i wolę jednak sadzać na tylnych bocznych, a jeżeli chodzi o bezpieczeństwo, to nasz Cybex Solution X kupiłam właśnie dlatego, że jest podobno bardzo bezpieczny w razie uderzeń w bok., ale gwarancji 100% to nikt nie da...
                      Pojemniki plastikowe i opakowania z tworzywa sztucznego od producenta.

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        Odp: Fotelik samochodowy

                        Ale przecież jeżeli fotelik będzie prawidłowo przypięty, a dziecko prawidłowo wpięte do samego fotelika, to wszystko powinno być ok, a już najbezpieczniej będzie chyba jak na środku tylnej kanapy zainstalujesz fotelik, który skierowany jest tyłem do jazdy. My mamy już Maxi Cosi Priori z przedziału 9-18, ale tak ogólnie to jestem zwolenniczką fotelików ustawionych tyłem do kierunku jazdy.
                        ...
                        Kawiarnia Cafe - Zaparz kawę jak barista

                        TATUAZE.NET.PL - tatuaże forum o tatuażu, generator napisów na tatuaż

                        Skomentuj


                          Odp: Fotelik samochodowy

                          My właśnie skończyliśmy używać Maxi Cosi Mobi i to jest jeden z niewielu modeli dla dzieci starszych, które montuje się tyłem do kierunku jazdy. A teraz już przeszliśmy na model „frontowy” i wybraliśmy Recaro Young Sport 15-36kg i też jesteśmy zadowoleni.
                          Najlepsze pojemniki plastikowe na żywność do wykorzystania w branży spożywczej.

                          Skomentuj


                            Odp: Fotelik samochodowy

                            Właśnie z powodów bezpieczeństwa biorę pod uwagę wyłącznie foteliki samochodowe wyposażone w system Isofix. Po prostu nie wyobrażam sobie używania fotelika, a tak właściwie przewożenia dziecka w foteliku montowanym na pasy bezpieczeństwa, to mi się takie niestabilen wydaje, że ojej.
                            Wynajem autokaru i przewóz osób - GP Lines
                            Polecam sklep dla dzieci http://scandinavianbaby.pl/
                            ___
                            Kawiarnia Cafe - Zaparz kawę jak barista

                            Skomentuj


                              Odp: Fotelik samochodowy

                              Napisane przez Haniulla Pokaż wiadomość
                              Właśnie z powodów bezpieczeństwa biorę pod uwagę wyłącznie foteliki samochodowe wyposażone w system Isofix. Po prostu nie wyobrażam sobie używania fotelika, a tak właściwie przewożenia dziecka w foteliku montowanym na pasy bezpieczeństwa, to mi się takie niestabilen wydaje, że ojej.
                              Ciekawe.... czyli Ci co nie posiadają samochodów z system Isofix to muszą zacząć od kupna nowego auta, a później dorzucić wyżej wymieniony fotelik.
                              Dodam, że nie zawsze da się dokupić tylko i wyłącznie system isofix
                              Julek: 10/3/2008

                              Skomentuj


                                Odp: Fotelik samochodowy

                                Jeśłi dobrze się przypnie fotelik pasami zaczepi pasy tam gdzie trzeba ustawi odpowiednio fotelik to ani drgnie

                                Tree to samo mi się nasunęło nie każdy samochód ma isofix i co wtedy???


                                JULA

                                MAJA

                                OLGA

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X