Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Znieczulenie czy nie

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Odp: Znieczulenie czy nie

    Właśnie tych minusów znieczulenia ja też się obawiałam i miałam to samo podejście co macdzia Pierwsze dałam radę urodzić to i drugie dam radę

    27otsifem - po pierwszym też ciężko miałam i długo dochodziłam do siebie ale przy drugim to już łatwiej

    Skomentuj

    •    
         

      Odp: Znieczulenie czy nie

      A jak się czujesz Lara5 ? Jak maleństwo ?

      Skomentuj


        Odp: Znieczulenie czy nie

        Napisane przez Lara5 Pokaż wiadomość
        Właśnie tych minusów znieczulenia ja też się obawiałam i miałam to samo podejście co macdzia Pierwsze dałam radę urodzić to i drugie dam radę


        27otsifem - po pierwszym też ciężko miałam i długo dochodziłam do siebie ale przy drugim to już łatwiej
        mam nadzieje, bo przy Zosi hmmm nie było ciekawie po samym porodzie - i to wspominam najgorzej, wszedziwe widzi człowiek szczesliwe mamy po porodzie, usmiechajace sie i wstyd sie porzyznac ja tez taki obrazem mialam przed urodzeniem Zosi rzeczywistosc byla inna gdyby nie mąż nie przetrwalam bym tego

        Napisane przez macdzia Pokaż wiadomość
        Ja się powtórzę i ponownie powiem, że ja się bardziej boję tego znieczulenia niż samego porodu. Pierwszy zniosłam to i drugi dam radę :-) słyszałam, że czasami przy znieczuleniu zewnątrzoponowym rodząca nie czuje skurczów partych i dziecko trzeba wydobyć próżniociągiem, że po znieczuleniu zawsze występują bardzo silne bóle głowy,że zzo grozi paraliżem, bo podczas jego podawania można uszkodzić rdzeń kręgowy..
        u mojej kolezanki był problem wlasnie po ZZO ogromnych bolow glowy i tez mowila mi ze nie czula skurczy tylko polozna mowila jej kiedy ma przec - ja wolalam uniknac takich atrakcji

        Skomentuj


          Odp: Znieczulenie czy nie

          Wybierając szpital kierowałam się, aby był tam lekarz prowadzący ciążę ponieważ poród miał być w szpitalu odległym o ok 30km. na ktg jeździłam do pobliskiego szpitala, jednak niezbyt odpowiadała mi opieka medyczna, lekarza uszczypliwi a położne jakieś niezbyt zadowolone z życia;/ kiedy nadszedł dzień porodu a rano czułam sie dziwnie niż zwykle myśląc że mam upławy pojechałam do szpitala na inflanckiej zupełnie innego niż dotychczas, traf chciał że już mnie zostawili bo odeszły mi wody od razu zapytałam o znieczulenie jednak okazało się zbędne
          Nie mówię ze go nie chciałam, ale kiedy okazało się ze jest za późno na znieczulenie, ze mogło by tylko zaszkodzić małej, od razu jak by ból odszedł a cała akcja porodowa jak by szybciej przebiegła chyba nabrałam sił

          Skomentuj


            Odp: Znieczulenie czy nie

            Napisane przez macdzia Pokaż wiadomość
            A jak się czujesz Lara5 ? Jak maleństwo ?
            ja już dawno urodziłam Tylko napisałam aby przy drugim było takie myślenie" Przy pierwszym dałam radę to i przy drugim dam radę "
            i tak wyszło że drugi poród był szybki przez co mnie bolesny

            Skomentuj


              Odp: Znieczulenie czy nie

              Napisane przez Anis81 Pokaż wiadomość
              Wybierając szpital kierowałam się, aby był tam lekarz prowadzący ciążę ponieważ poród miał być w szpitalu odległym o ok 30km. na ktg jeździłam do pobliskiego szpitala, jednak niezbyt odpowiadała mi opieka medyczna, lekarza uszczypliwi a położne jakieś niezbyt zadowolone z życia;/ kiedy nadszedł dzień porodu a rano czułam sie dziwnie niż zwykle myśląc że mam upławy pojechałam do szpitala na inflanckiej zupełnie innego niż dotychczas, traf chciał że już mnie zostawili bo odeszły mi wody od razu zapytałam o znieczulenie jednak okazało się zbędne
              Nie mówię ze go nie chciałam, ale kiedy okazało się ze jest za późno na znieczulenie, ze mogło by tylko zaszkodzić małej, od razu jak by ból odszedł a cała akcja porodowa jak by szybciej przebiegła chyba nabrałam sił
              i właśnie czasem myślenie takie myli a człowiek nie liczy się z konsekwencjami ja ogromnie bałam sie skutków ubocznych także nie brałam tego pod uwagę

              Skomentuj


                Znieczulenie

                Witam, tyle się słyszy o tym że można poprosić o znieczulenie podczas porodu drogami naturalnymi. Mam pytanie czy może to wpłynąć na zdrowie maluszka oraz mamy?

                Skomentuj

                •    
                     

                  Odp: Znieczulenie

                  To zależy od rodzaju znieczulanie jakie zostanie podane rodzącej

                  Skomentuj


                    Odp: Znieczulenie

                    Napisane przez mamita_ Pokaż wiadomość
                    Witam, tyle się słyszy o tym że można poprosić o znieczulenie podczas porodu drogami naturalnymi. Mam pytanie czy może to wpłynąć na zdrowie maluszka oraz mamy?
                    Na zdrowie malucha bezpośrednio to chyb nie ale na zdrowie mamy już tak więc tym samym i maleństwo w jakimś stopniu jest narażone, al w naszym kraju znieczulenie to śmiech na sali bo co z tego jak ustawa przeszła jak nie ma komu go zrobić rodzącej...

                    Skomentuj


                      Odp: Znieczulenie

                      Wiem od położnej, że znieczulenie spowalnia poród, nie wiem czy ma negatywny wpływ na maluszka. Jednak stres mamy obawiającej się bólu podczas porodu na pewno źle wpływa na malca. Popieram pradip w szpitalach często brakuje anestezjologów, którzy mogliby wykonać znieczulenie.

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        Odp: Znieczulenie

                        Przed porodem sama się zastanawiałam na złymi stronami znieczulenia i to właśnie z powodu ogromnej listy skutków ubocznych stwierdziłam, że jednak nie chcę znieczulenia...
                        Na temat powikłań po znieczuleniu można by długo pisać - odsyłam do wyszukiwarki i stamtąd już coś można znaleźć konkretnego na fachowych stronach. Ale chyba podręczniki medyczne są najlepsze i to te po ang.

                        Skomentuj


                          Odp: Znieczulenie

                          Przed porodem twierdziłam, że nie chce gazu rozweselającego bo też słyszałam ze to spowalnia poród ale w trakcie wyszło że jednak się na niego zgodziłam więc nigdy nic nie wiadomo

                          Skomentuj


                            Odp: Znieczulenie

                            Dokładnie. U mnie też tak wyszło, bo jednak porodu zaplanować się nie da, choć plan można mieć

                            Skomentuj


                              Odp: Znieczulenie

                              Napisane przez Beatrice001 Pokaż wiadomość
                              Dokładnie. U mnie też tak wyszło, bo jednak porodu zaplanować się nie da, choć plan można mieć
                              Masz rację! To jedna z tych rzeczy, których nie da się zaplanować. Ja chciałam część pierwszego okres porodu przesiedzieć w domu, potem spokojnie pojechać do szpitala. Wyszło tyle, że odeszły mi wody, więc od razu musiałam jechać i do tego miałam c.c. Najważniejsze jednak są efekty, czyli cudowne i zdrowe dziecko. Wbrew przekonaniom o bólu się nie zapomina, ale dziecko ten trud wynagradza. Co do znieczulenia to uważam, że każda kobieta powinna mieć prawo do niego. Przecież teraz większość osób nie wyobraża sobie bez znieczulenia wizyty u dentysty. Jednak powinna wiedzieć o jego negatywnych skutkach, by ta decyzja była świadoma.

                              Skomentuj


                                Odp: Znieczulenie

                                Tyle tylko że o tych negatywnych skutkach znieczulenia powinno się mówić kobiecie nie dopiero w trakcie porodu kiedy to ważniejsze jest żeby tu i teraz przestało boleć niż że potem może zacząć.

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X