Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Konkurs "Łazienka marzeń"

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #76
    Odp: Konkurs "Łazienka marzeń"

    Moja Klaudusia ma 19 miesięcy i zapewnie tez pójdzie do przeczkola w wieku 3 lat. Moim zdaniem łazienka powinna wygladać kolorowo, sedesiki dla maluchów niskie,ewentualnie z dwa nocniczki bo nie kazde dziecko chcve na ubikacje sie załatwiać. Umywalki tak nisko aby dziecko mogło samo siegnąc. Jezeli chodzi o czystosc to za dnia gdy dzieci przebywają na terenie przeczkola i korzystają z lazienki, wówczas ktoś powinien być aby zakazdym razem przemyc ubikacje powycierać wode jak nachlapia.oprócz tego powinno byc mydełko dla dzieci reczniki jednorazowe i normalne. Miejsce na osobne na szczoteczkę i paste do ząbków.A jak dzieci nie ma to wtedy sprzataczka powinna wszystko przemyc zdezynfekowac aby na nastepny dzien znowu dzieci mogły bezpiecznie korzystac. A co ważne chłopcy i dziewczęta powinny miec osobne łazienki. I na ogół to by wystarczyło.

    Skomentuj

    •    
         

      #77
      Odp: Konkurs "Łazienka marzeń"

      Mój synek Marek niedługo skończy 4 latka, od września będzie już przedszkolakiem.
      Chciałabym bardzo, żeby łazienki w przedszkolach lśniły czystością i były nowoczesne tak jak na zachodzie.
      Myślę, że najbardziej zależy nam na kranie bezdotykowym, synek mógłby bez dotykania kurków, (które są siedliskiem bakterii ) umyć rączki. Bezdotykowy dozownik mydła byłby również czymś niezwykle ważnym. Spotkałam się z podobnym kiedy byłam za granicą. Dziecko podstawia tylko rączki a mydełko samo leci w odpowiedniej ilości.
      Następna ważna rzecz to suszarka do rąk (nie papier w rolce, który trzeba urywać samemu.) Powinna to być suszarka z zabezpieczeniem (w razie gdyby synkowi przyszło na myśl żeby włożyć rączkę tam gdzie nie powinien.)
      Myślę, że im więcej bezdotykowych urządzeń tym lepiej.:-)
      Byłoby idealnie gdyby Pani sprzątaczka myła płynem antybakteryjnym deskę sedesową oraz posadzkę kilka razy dziennie. Uważam, że jest to konieczne,z uwagi na higienę i zdrowie naszych dzieci.

      Skomentuj


        #78
        Odp: Konkurs "Łazienka marzeń"

        Łazienka marzeń
        TOALETA
        Czyściutki i niziutki sedes lub stołeczek przy kibelku by nasze słoneczka mogły byc samodzielne i zdobywac "najwyzsz szczyty"
        miekka podkładka sedesowa by było im wygodnie.mnustwo papieru toaletowego bo gdy sie skonczy z rolek można robić różne fajne stworki i potworki
        umywalka i ciekawe mydełka np pianka lub mydełko zwierzątko oraz ręczniczek by rączki były suche
        ŁAZIENKA
        Fajna wanna na "pianowe kąpiele" czysta i błyszcząca, umywalka by było gdzie umyć ząbki.
        Lecz najważniejsze to CZESTOSĆ I BRAK BAKTERI I!!!!

        Skomentuj


          #79
          Odp: Konkurs "Łazienka marzeń"

          Zgadzam się i cieszę,że takie tematy są poruszane.Pozdrawiam

          Skomentuj


            #80
            Odp: Konkurs "Łazienka marzeń"

            Jak każda mama, zostawiając maluszka w przedszkolu, ufam, że zostaje pod dobra opieką. I mam odpowiednie oczekiwania nie tylko w stosunku do wykwalifikowanego zaplecza pedagogicznego, dobrej kuchni, atrakcyjnego wyposażenia sal, ale również zaplecza sanitarnego (tak często zapominanego przez niektórych rodziców). Niemożliwością jest ochrona dziecka w wieku przedszkolnym przed wszystkimi zarazkami świata, zwłaszcza, że dziecko na tym etapie rozwoju jest wszystkiego ciekawe. Nie muszę chyba wspominać, że wszystkiego musi dotknąć a nawet wziąć do buzi. Nie da się dziecka trzymać w sterylnych warunkach, bo w końcu w maluchach maja się uruchamiać naturalne mechanizmy ochronne.
            Ja jako mama przedszkolaka chciałabym, aby łazienki znajdujące się w przedszkolach, miejscach, gdzie nasze dzieciaki spędzają większość dnia, były czyste i przystosowane do ich wieku. Obowiązkowe są umywalki umiejscowione na wysokości rąk przedszkolaka aby w odpowiednim czasie (samodzielne dziecko) mógł z nich skorzystać. Do tego nieodzowne są mydełko w płynie oraz jednorazowe ręczniki. Te osobistego użytku często walały się po podłodze, były używane przez inne dzieciaki. Uważam, że na dzień dzisiejszy mają inne zastosowanie (gruntowne umycie dziecka , gdy nie zdąży do toalety).
            Bardzo ważną kwestią jest również sedes odpowiedniej wielkości i wysokości. Sedes obowiązkowo raz dziennie dezynfekowany. Nie ukrywam, że moim marzeniem są jednorazowe nakładki na deskę klozetową. Młodsze dzieci powinny mieć możliwość korzystania z nocników (oczywiście każdorazowo dezynfekowanych po jednorazowym użyciu). Dobrze, aby każda przedszkolna łazienka była wyposażona w brodzik, ponieważ dzieciom często zdarza się nie zdążyć do toalety. Tutaj zastosowanie mają szafki z zapasową osobista bielizną w razie potrzeby jej zmiany (również zabrudzenia ubranka podczas posiłku lub zabawy na dworze).
            Najważniejszą jednak rzeczą jest wyrobienie w dziecku odpowiednich nawyków, nie tylko w domu, ale właśnie w przedszkolu. I tu ukłon w stronę pań przedszkolanek, aby wyrabiały w maluchach te umiejętności. Pochwała tym paniom, które pomagają dzieciom korzystać z toalety (aż całkowicie opanują te umiejętności), pokazują jak spuszczać wodę, opuszczać deskę, upomnieć o umyciu rąk nie tylko w w/w przypadku ale również po każdym posiłku, zajęciach plastycznych, czy pobycie na placu zabaw. I to właśnie te drobne nawyki (mycie rąk, szczotkowanie ząbków po każdym posiłku) uważam za najważniejsze. Wierzę, że w toaletach przedszkolnych dba się o czystość, każda przecież przechodzi przez kontrolę sanepidu a pracujące w niej panie przedszkolanki i sprzątaczki też mają dzieci i wiedzą jakie znaczenie ma czystość.

            Skomentuj


              #81
              Odp: Konkurs "Łazienka marzeń"

              Czysta toaleta jest bardzo ważna, gdy ma się jak ja żywe srebro w domu. Moja córeczka jest jak tornado, wszędzie jej pełno, od niedawna sama nauczyła się już siadać na sedes. Ma milion pomysłów na minutę i nie można jej spuścić z oka. Codzinnie używam żelu do dezynfekcji toalety, uzupełnienie jest kostka toaletowa. Raz w tygodniu myję kafelki bo bakterie osadzają się na nich podczas spłukiwania wody pomimo zamykania deską sedesu. Przy małym dziecku bardzo ważne jest zamykanie środków czyszczących, muszą być poza zasięgiem, bo wiele z nich jest niebezpiecznie żrących. Również ręczniki zmieniam raz w tygodniu, a szczoteczki do zebów muszą być bezwzględnie zamykane - wiadomo bakterie osadzają się wszędzie a do ust nikt by ich nie chciał brać . Nie zapominam o zapachu najlepiej konwaliowym, ew. białych kwiatów, jest wtedy o wiele przyjemniej . Córkę gonię do mycia rączek, po każdym siusianiu, ale raczej nie ma z tym problemów może myć ręce godzinami
              Generelnie zawsze w sobotę robię sprzątanie, a domestos jest u mnie nr 1
              Chciałabym aby higiena w przedszkolnej toalecie wyglądała przynajmniej tak jak u mnie w domu, a nawet lepiej. Ufam że tak będzie, bo zapisałam już córcię do przedszkola i mam nadzieję że zostanie przyjęta. Jest bardzo samodzielna i myślę że nie będzie miała problemu z korzystaniem z toalety. Toaleta w przedszkolu jest przystosowana nawet dla dzieci niepełnosprawnych, są też nocniczki, ogólnie oceniam przedszkole na 5, no ale bakterii gołym okiem nie zobaczę
              Last edited by brzozak; 16-03-2010, 12:39.

              Skomentuj


                #82
                Odp: Konkurs "Łazienka marzeń"

                Witam

                Przeczytalam wszystkie wypowiedzi mam i musze przyznac, ze jezeli kazda z mam bedzie tak dzielnie walczyc wraz z nauczycielkami w przedszkolu to moze w koncu rzeczywiscie za kilka lat w kazdym przedszkolu, czy to panstwowym czy prywatnym rzeczywiscie stan lazienek naszych maluszkow ulegnie gwaltownej zmianie. Bo jak narazie, na dzien dzisiejszy pewne kwestie dostosowywania lazienek do potrzeb malych przedszkolakow wymagaja znacznej zmianie..........

                Z racji tego, ze jestem takze nauczycielem moge cos na ten temat powiedziec i podzielic sie z Panstwem moja mala refleksja.

                Kiedys bedac mala dziewczynka chodzilam do przedszkola i zawsze balam sie isc do toalety. Przez dlugi czas moi rodzice nie wiedzieli co tak naprawde sie ze mna dzieje, az ktoregos dnia zwyczajnie przyznalam sie, ze boje sie usiasc na ubikacji bo jest dla mnie po prostu za duza..........

                Dzis ta kwestia ulegla zmianie i rzeczywiscie ubikacje sa dostosowane do rzeczywistych rozmiarow przecietnego przedszkolala, co nie znaczy wcale, ze dalej bede zachwalac.

                Otoz z przykroscia musze przyznac, ze przedszkolne lazienki wcale nie zachecaja swym ustrojem, by moc do niej wejsc i w spokoju umyc np. swoje zeby. Zazwyczaj sa one po prostu ponure i nic tak naprawde sie w nich nie dzieje.

                Lazienka jak kazde inne miejsce powinno sprzyjac kazdemu przedszkolakowi. Mily, sympatyczny wystroj w postaci chociazby smiesznych naklejek na scianach z ulubionymi postaciami z roznych bajek, kolorowa lampa, poleczka z przyrzadami do np. higieny zebow dostosowana pod wzgledem wzrostu przedszkolala, duzy kosz na smieci, mydelko w plynie, nie zapominajac takze o recznikach papierowych oraz światlo, duzo światla, naturalnego!!!!!

                Kolejna kwestia, czesto niestety zaniedbywana to zapach w lazience.
                Jak wszyscy zapachy sa rozne, poczawszy od tych milych, az po te, ktore draznia nasze nosy. I tak jest w kazdej lazience, takze w tej od przedszkolakow. Dlatego tez myslke sobie, ze milo bedzie takiemu maluszkowi wejsc do pomieszczenia w ktorym jest nie tylko milo i przytulnie, ale takze przyjemnie pod wzgledem zapachowym. Proponowalam delikatny zapach, jak wiemy sa dzieci, ktore roznie reaguja na niektore zapachy. Dla jednego dany zapach bedzie przyjemny, delikatny, dla drugiego juz za ostry i nieprzyjemny. Moze zatem rozwiazaniem bylaby chociazby konwalia

                Na sam koniec bakterie i zarazki, ktore mozemy spotkac wszedzie. Zawsze powtarzam i powtarzac bede, ze towarzysza nam z chwila naszych narodzin, dlatego tez trzeba z nimi dobrze "grac". Obecnie istnieje na rynku ogromny wachlarz produktow, ktore slużą nam swoja pomoca w walce z bakteriami, jak chociazby Domestos. Stad tez warto, by kazde przedszkole zaopatrzyło sie w game produktow do pelnej czystosci i higieny pomieszczen dla kazdego malucha.

                Tak sobie mysle, ze wlasnie w takiej lazience kazdy przedszkolak z checia by spedzil te kilka minutek, wyszorowal swoje zabki, zrobil co trzeba i z wielkim usmiechem wrocil na sale by dalej bawic sie i korzystac ze swego wspanialego dziecinstwa

                Pozdrawiam

                Skomentuj

                •    
                     

                  #83
                  Odp: Konkurs "Łazienka marzeń"

                  Skoro to ma być łazienka marzeń, to pszczam wodze fantazji:
                  1. Kolor - pastele - najłatwiejsze do utrzymania w czystości
                  2. Małe sedesy, których deska klozetowa jest automatycznie czyszczona środkiem dezynfekującym po każdym użyciu (to żadna nowość, takie są w USA, 10 lat temu po raz pierwszy je widziałam w publicznych toaletach, deska klozetowa obraca się pod urządzeniem, które ją dezynfekuje)
                  3. Uatomatyczne spłukiwanie wody, po każdym zejściu z deski - proste łatwe, dziecko nie musi o niczym pamiętać, a zawsze jej czysto
                  4. Automatyczny dozownik z mydłem, pod który wystarczy tylko podsunąc dłoń - kolorowe mydło, aby dodatkowo zachęcić dzieko do mycia rąk
                  5. Krany, pod które wystarczy podsunąc dłoń, aby poleciała woda - nie każdy maluch radzi sobie dobrze z odkręcaniem...
                  6. Brodziki przy każdej kabinie z sedesem, tak, aby dziecko, w razie, gdy przydarzy mu się wpadka, mogło być przebranym dyskretnie - każdy potrzebuje odroviny intymności, a dzieci są bezwzględne w swojej umiejętności naśmiewania się z innych... Brodzik spłukiwany automatycznie płynem dezynfekującym po każdym użyciu
                  7. Papierowe ręczniki do rąk - standardowych ręczników używają wszyskie dzieciaki, a dla nich nie jest ważne, którym się wytrą
                  8. Elektryczne szczoteczki do zębów z kolorowymi pastami, a dodatkowo konkurs na najdokładniejsze umycie ząbków (Pani daje po myciu do płukania płyn, który zabarwia pozostałoći jedzenia) - zwycięzca dostaje pieczątkę na rączkę w nagrodę
                  9. Lampy UV dezynfekujące całą łazienkę w ciągu pół godziny - najłatwiejszy i chyba najdokładniejszy sposób, aby pozbyć się zarazków - funkcjonuje w gabinetach, gdziue robione są zastrzyki (dzieci przynoszą z przedszkola mnóstwo chorób, więc jakakolwiek szansa na pozbycie się choćby części krążących wokół bakterii - włazience jest ich najwięcej - jest warta wykorzystania)
                  10. Pochłaniacz zapachów - nie jest za odświeżaczami powietrza, nie każdemu dziecku to odpowiada - lepiej pozbyc się zapachu, niż gpo maskować innym

                  Mam jeszcze kilka pomysłów, ale gdybym znalazła łazienkę, która ma chociaż dwie z moich propozycji, dałabym jej medal. Sama wiem, ile czasu kosztuje mnie utrzymanie domowej łazienki na takim poziomie, na jakim chcę ją mieć (mam bzika na punkcie czystości łazienki i kuchni), więc nie przypuszczam, aby panie sprzątające w przedszkolach aż tak się poświęcałyc dla "cudzych" łazienek...

                  Skomentuj


                    #84
                    Odp: Konkurs "Łazienka marzeń"

                    Przedszkolaczek ,człowiek mały to odkrywca doskonały!
                    Tutaj zajrzy ,dotknie tego -nie umknie nic uwadze jego.
                    Gdy dorośli mówią "nie!" on na przekór robić chce!
                    Do łazienki biegnie dziecię -tam atrakcji całe krocie!
                    Klozet,szczotka i podłoga -wszystko kusi! Olaboga!
                    Więc co robić?-myśli pani.......Wiem! Znalazłam rozwiązanie!
                    Jest jedyny sposób na to by łazienki czyste były,
                    by pachniały ,co dzień lśniły!!!!
                    Jest rodzinka jedna taka ,znana wszystkim od dzieciaka.
                    Na bakterie sposób ma ,z grypą rade sobie da !
                    Kto to taki?- zapytacie.Chciałbym poznać tę rodzinkę!
                    Gdzie mieszkają? Dzieci mają?
                    To rodzinka DOMESTOSA ,detergentów mega-bossa!
                    Bo DOMESTOS zawsze ,wszędzie numer 1 wszędzie będzie!
                    On o czystość dba w łazienkach -zdrowie dzieci w jego "rękach".
                    Mamy też DOMESTOS znają i od 70-ciu lat podziwiają!
                    Chcemy by mówiły wiecznie - "Moje dziecko jest w przedszkolu bezpieczne"!!!

                    Skomentuj


                      #85
                      Odp: Konkurs "Łazienka marzeń"

                      moja mała ma trochę czasu jak pójdzie do przedszkola ale łazienki powinny być czyste ,zadbane pachnące świeżością Kafelki powinny być jasne często myte odpowiednimi płynami aby nie zaszkodziło to naszym maluszkom zlewy odpowiedniej wielkości kolorowe zawsze odpowiednio myte i dezynfekowane mydełko w płynie przeznaczone dla naszych dzieci toaleta czysta .a kafelki na podłodze antypoślizgowe aby nasze maleństwo nie zrobiło sobie krzywdy w kontakcie miły zapach jednym słowem toaleta czysta i pachnąca

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #86
                        Odp: Konkurs "Łazienka marzeń"

                        Witam
                        Moja córeczka ma dopiero 12 tyg. ale wiem jedno że bardzo wazna jest czystośc w przeczkolu gdyż dzieci w tym wieku wszystkiego dotykaja bo w ten spos[I]b poznają swiat a potem raczki wędrują do buźki. Wiec w łazience nie powinno być wigoci a co zatym idzie grzb na ścianach to zmora takich pomieszczen. W muszlach klozetowych powinny byc kostki taletowe które po każdym spłukaniu zabijają bakterie i w pewien sposób neutralizuja zapach (najlepiei domestoś morski). Przynaimniej 2 razy w ciagu dnia toaleta powinna byc gruntownie sprzątnienta czyli muszle klozetowe ipodłogi umyte srodkiem dezynfekującym. Dozowniki z mydłem powinny być odpowiednio zabespieczone przed tym aby dziecko nie najadło sie mydła bo tez tak sie zdaża. A zamiast papieru do wycierania rąk powinny być szuszarki do rąk ale odpowiednio zabespieczone. A pozatym bardzo wazne jest to aby był przyiemny zapach w toalecie, wiec odscieżacz. Wszystkie rzeczy które pomogą utrzymć toalete w odpowiedniei czystości firma Domestos produkuje i są świetne i można na nich polegać

                        Skomentuj


                          #87
                          Odp: Konkurs "Łazienka marzeń"

                          Łazienka jest miejscem, w którym powinien panować idealny, higieniczny porządek. Nie jest to kwestia jedynie tego, by utrzymywać walory estetyczne, choć i to jest ważne. Przede wszystkim chodzi o to, że przedszkolne łazienki są wielokrotnie w ciągu dnia odwiedzane przez całe mnóstwo maluchów, którym trzeba zapewnić bezpieczeństwo. Dlatego przedszkolna łazienka powinna być przede wszystkim czysta. To podstawowy wymóg. Jednorazowe ręczniki, antybakteryjne mydła, czyste sanitariaty, kostki klozetowe. To powinno być udziałem każdej łazienki. Regularnie czyszczona powinna lśnić blaskiem. Warto byłoby zapewnić maluchom jakąś łazienkową atrakcję, np. odświeżacz powietrza o przyjemnym zapachu, kolorowe i estetyczne naklejki na kafelkach czy inny element dekoracji, który sprawi, że miejsce czyste nie będzie zimne i nielubiane.

                          Skomentuj


                            #88
                            Odp: Konkurs "Łazienka marzeń"

                            Moim zdaniem łazienka to nie tylko błysk polerowanych płyteczek i świecących kraników ,ale przede wszystkim atmosfera . Choć sprawy czystości są niewątpliwie bardzo ważne.Dla dzieci super frajdą jest deska klozetowa z kubusiem puchatkiem lub innym bohaterem z bajki .Nie czują się wtedy nie swojo .Do tego ręczniczek ,kolorowe dywaniki i dziecko wychodzi szczęśliwe i uśmiechnięte.Wszystko to połączone z idealną czystością ,bez smug ,z dużym czystym lustrem nadaje przedszkolnej łazience miana małego przyjaznego ustronia.Dzieci tak jak dorośli lubią czyste i ładne powierzchnie ,frajdą jest dla nich nawet kolorowa ( z barwnikiem w spłuczce) woda spływająca jak to mówi mój kuzyn jak wodospad ,kolorowy pojemnik na mydło z fajną dyszą ,która można sobie powciskać i pobawić .Tak wyglądłby mój projekt łazienki dla przedszkoli ,chyba żadnemu dziecku nie chciało by się wtedy sikać w pampersy ,gdyby miało ono możliwość skorzystania z takiej toaletki for kids .Pozdrawiam

                            Skomentuj


                              #89
                              Odp: Konkurs "Łazienka marzeń"

                              Jestem mała porządnisia
                              i choć ciągle noszę misia
                              i choć nie mam latek trzech
                              lubię w domu czystość mieć
                              lubię głownie czystość świeżą
                              tam, gdzie siusiu robić każą
                              w domu czysto i pachnąco
                              tata dba by było kwitnąco
                              a w przedszkolu miło, fajnie
                              ale czasami zatykam nosek gdy bywam w łazience
                              choć jest ładnie i milutko
                              to nie zawsze jest czyściutko
                              lata dziecięcy "bączek"
                              i w rogu siedzi pajączek
                              "grzybek" rośnie na kafelce
                              małe brudki w umywalce
                              a mi marzy się łazienka
                              gdzie czułabym się jak panienka
                              w zapachu kwiatów i czystości
                              jasnej bieli i świetlistości
                              by każde w przedszkolu dziecko
                              z chęcią siedzieć na kibelku chciało
                              zachwycone było czystością
                              i kwiatową świeżością
                              mydełkiem w płynie rączki myło
                              i w papierowy ręczniczek je wycierało
                              i lusterko duże z lampką jaśniejące
                              by widzieć jak myję swoje ząbki lśniące
                              fajnie gdyby przyszła Pani z domestosem
                              pokazała nam wszystkim przed nosem
                              chłopczykowi i panience
                              jak powinno wyglądać w dziecięcej przedszkolnej łazience.
                              Last edited by Karolina_K; 19-03-2010, 10:52.

                              Skomentuj


                                #90
                                Odp: Konkurs "Łazienka marzeń"

                                Łazienka mojego dziecka powinna być przyjazna i kolorowa jak reszta przedszkola,by dziecko wchodząc do niej nie czuło się źle i miało ochotę do niej zaglądać.

                                Powinna być czysta,zadbana z małym okienkiem by zawsze miało dostęp do niej świeże powietrze.
                                Kolorowe wieszaczki i bajeczne umywalki dostosowane do wieku dziecka,byłyby dodatkowym atutem a papierowe ręczniczki powinny być w zasięgu małych rączek.

                                Ubikacje powinny być zadbane,wyłożone ładnymi kolorowymi kafelkami,by dzieci chętnie z nich korzystaly ale także powinny być sterylnie czyste bo wygląd zewnętrzny to jednak nie wszystko.

                                Sedesy powinny być na tyle małe by dziecko bez trudu mogło usiąść i załatwić swoje potrzeby ale też na tyle czyste bym nie miała do nich zastrzeżeń,papier toaletowz z postaciami z bajek również dobrze widziany bo tozachęca małe dzieci do jego użytkowania

                                Moja córka zapytana jaką chciałaby mieć łazienkę w swoim przedszkolu odpowiedziała że taką jaką ma czyli czysta i ładnie pachnąca
                                Nic dodac i nic ująć!
                                Last edited by marionetka26; 19-03-2010, 17:23.

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X