Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Konkurs "Torba mojej Mamy"

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Odp: Konkurs "Torba mojej Mamy"

    Co do torby włożyć mam
    Co powinna mieć każda z mama?
    Kremiczek, chusteczki do pupci i łapek,
    Ubranko na zmianę, na wszelki wypadek.
    Coś na pragnienie i na głodny brzuszek,
    Nie może zabraknąć kilku pieluszek.
    Śliniaczek, woreczki na zużyte pieluszki
    i inne „spacerowe” śmieciuszki.
    Na skaleczony paluszek plasterek,
    a na odkażenia jakiś żelek.
    Sól fizjologiczna, penseta przydać się może,
    Gdy coś niechcący znajdzie się w nosie.
    Błyszczyk, lusterko i grzebień dla mamy,
    I portfel z drobnymi też do torby damy.
    Aparat fotograficzny miej zawsze w gotowości
    Dla uwiecznienia ciekawych dziecięcych radości.
    Misiaczek lub inna dziecięca zabaweczka,
    Gazeta dla mamy lub jakaś książeczka.
    Telefon przydać zawsze się może,
    Folia przeciwdeszczowa, gdy pogoda nie jest w humorze.
    Gdy wszystko to mądrze upchniesz w swą torebeczkę,
    to już masz udana wycieczkę.

    Skomentuj

    •    
         

      Odp: Konkurs "Torba mojej Mamy"

      Zanim młoda mama wyjdzie na relaksujący spacerek z dzieckiem pokonuje maratony biegając po domu w poszukiwaniu niezbędnych do spakowania rzeczy w jak najkrótszym czasie. A co dopiero gdy takich maluchów jest więcej! Do tego wszystkiego dochodzi jeszcze ubranie siebie i dziecka lub dzieci. Wtedy zawsze myślę sobie, że takie np. kangury to mają fajnie. Nie dość, że wszystko co niezbędne mają pod nosem to jeszcze nie muszą martwić się o ubiór i makijaż . Wiadomo, że niezbędne rzeczy do zabrania to jedzenie, picie, ubranka na zmianę, smoczek, pieluchy i wszelkie kosmetyki pielęgnacyjne do pupci, ubranko cieplejsze, coś przeciwdeszczowego, książeczka zdrowia itp. Do tego dochodzą jeszcze niezbędniki mamy czyli druga połowa torby (Żart)
      Myślę jednak, że Każda mama MUSI zabrać ze sobą:

      * Instynkt macierzyński - bo każda matka wie, co jest dobre dla jej dziecka;
      * Dobry humor, aby zarazić nim grymaśnego malucha;
      * Poczucie bezpieczeństwa - gdyby maluchowi zabrakło;
      * Głowę pełną pomysłów na spędzenie wolnego czasu;
      * Ukochaną zabawkę lub zabawki przydatne na placu zabaw czy w parku;
      * Umęczoną, ukochaną pieluszkę tetrową, sfatygowany kocyk lub smoczek;
      Myślę, że z takim zaopatrzeniem każda wyprawa będzie na medal!

      Skomentuj


        Odp: Konkurs "Torba mojej Mamy"

        Idzie drogą młoda mama,
        pcha przed sobą wózek.
        Na ramieniu torebeczka,
        więc idzie na luzie.

        "Ejże mamo, czy na pewno
        wszystko masz co trzeba?
        Żebyś później nie wołała
        o pomoc do nieba!"

        "Spoko, spoko, mam pieluszkę,
        krem do pupy, mleczko.
        Inne rzeczy wcisnąć chciałam,
        nie weszło ni deczko."

        Fakt pieluszka rzecz niezbędna,
        szybko się przydała.
        Lecz, że zaraz kupka druga,
        mać nie przewidziała.

        Na dodatek brudną pupę
        listkiem trzeba wytrzeć,
        bo chusteczek brak w torebce.
        Matce chce się ryczeć.

        Dziecku też się nastrój popsuł,
        drze się w niebogłosy.
        "Żebym chociaż smoczek wzięła!"
        - matka targa włosy.

        Aby malca uspokoić
        mleczko się przydało.
        Lecz nieszczęście, za nieszczęściem...
        Pół się rozchlapało.

        Mokre body i kaftanik.
        I co zrobić teraz?
        "Drugi komplet trzeba mamo
        na spacer zabierać!"

        Wraca mama ze spaceru,
        cała zapłakana.
        "Gdzie się podział ten twój luz,
        mateczko kochana?

        Być przezornym nie zaszkodzi,
        przezorność się ceni.
        Czas już małą torebeczkę
        na torbę zamienić!

        Wtedy będziesz spacerować
        z buzią uśmiechniętą,
        kiedy wszystko co potrzebne,
        będziesz mieć pod ręką."


        Skomentuj


          Odp: Konkurs "Torba mojej Mamy"

          Torba mamy to postawa gdy się wybieramy gdzie kolwiek.
          Tam musi być wszystko!
          I to dosłownie, bo nie wiadomo kiedy mały człowieczek i co będzie chciał zrobić
          Dlatego muszą być: pieluszki-na wypadek grubszej sprawy
          husteczki nawilżone- na wypadek tej grubszej i tej mokrej sprawy, ale i na wypadek gdyby trzeba było wytrzeć maluszkowi buźkę, rączkę itp. albo też może coś i sobie wytrzeć w razie przypadku.
          Oczywiście trzeba mieć ze sobą termos z ciepłą wodą i mleczko w proszku, no, chybaże mama nosi mleczko ze sobą i jest podgrzane, to wtedy ok.
          Coś do picia też by się przydało, zarazem dla maluszka jak i dla mamy.
          Jeśli maleństwo jest w wieku konsumpcyjnym coś bardzoej stałego by się przydało, np. chrupki, herbatniki, albo deserek w słoiczku, albo i cały obiadek w słoiczku, a jak obiadek to i łyżeczka, bo czymś trzeba to zapodać dziecku.
          A jak obiad, to też by się nie ubrudzić, jakiś śliniaczek.
          Pojemnośc torby mamy nie zna granic i nie może mama zapomnieć o kaftaniku na zmianę w razie awarii, kocyku w razie nagłego załamania pogody no i najważniejsze: zapasowej zabawce, bo można łatwo tą z wózeczka zgubić, a to już by była prawidziwa katastrofa.
          Dlatego mamy torba musi mieć wiele zakamarków jeszcze ma mamine drobizgi, jak telefon komórkowy, pomadak pilniczek do paznokci itp. itd. dużo by wymieniać.
          to by było chyba wszystko.

          Skomentuj


            Odp: Konkurs "Torba mojej Mamy"

            Właściwie nie ma rzeczy, której młoda mama może nie wziąć na spacer! Niezbędne jest wszystko!
            - zapasowa pielucha, bo chociaż dziecko w wózku śpi - to licho jednak czuwa
            - chusteczki nawilżane - w razie potrzeby użycia pieluszki
            - podpaska dla mamy (nigdy nie wiadomo, kiedy będzie okres!)
            - klucz francuski (jakby trzeba było kołpak naprawiać w wózku)
            - zapasowe ciuszki dla dziecka i siebie niestety też (nie wiemy jaka jest moc fontanny lecącej z dziecka buzi)
            - coś do jedzenia ku pokrzepienia ciał i dusz mamy i dziecka
            - książka do poczytania w parku na ławce
            - ekologiczna torba na zakupy robione w drodze powrotnej
            - telefon komórkowy - gdyby trzeba było szybko zadzwonić do taty, bo maluszek się tak słodko uśmiechnął
            - zeszyt i długopis - do zapisywania złotych myśli przychodzących do głowy podczas spaceru
            - i wiele, wiele innych rzeczy, o których się nie śniło nawet filozofom

            Skomentuj


              Odp: Konkurs "Torba mojej Mamy"

              Tobra młodej mamy powinna być przedewszytskim pakowna, solidna, wytrzymała by można było w niej umieścić wszelkie zabawki i rzeczy potrzebne dla naszych szkrabów.
              Torba powinna być również wykonana z dobrych materiałów na wypadek gdyby maluszek się do niej dobrał.
              Ja w swej torbie mam cały swój potrzebny świat. Gdy się maluch brudzi chusteczką jeżdże mu po buzi a gdy zmęczę się picie w torebce zmieści się.
              W torebce szinkę, błyszczyk mam i swą duszę również schowam tam.

              Skomentuj


                Odp: Konkurs "Torba mojej Mamy"

                torba mamy powinna być pakowna a zawartość jej uzeleżniona jest od wieku dziecka i czasu wyjścia
                u nas było tak jak Maciej był mały to w mojej torbie było wszystko hihihi począwszy od body, czyli cała wyprawka na przebranie, pampersy, chusteczki nawilżane, butelka z piciem i to nie grało roli na jak długo wychodzimy z domu, czy na spacer czy do znajomych... w torbie było wszystko, to była niemal moja "mała szafka dziecinna"

                teraz gdy synek ma prawie 3 latka to zawsze w torbie mam picie, coś na przekąskę, chusteczki nawilżane w razie draki hihihi(to jak wychodzimy na dłuższy spacer)...gdy wybieramy się do znajomych czy rodziny w torbie nieco się zmienia wystrój zabieramy koszulkę na przebranie w razie dziecko się spoci podczas zabawy w gościach, picie, jakaś przekąska, rajstopy ponieważ wszystko się może zdarzyć....np. wylanie picia czy coś...następna sprawa to kapcie i czasem jakaś mała zabawka lub maskotka którą dziecko lubi i jest przywiązane do niej

                reszta wyposażenia to moje dokumenty, portfel i tel komórkowy( to mam zawsze przy sobie) niezależnie od wieku dziecka

                Skomentuj

                •    
                     

                  Odp: Konkurs "Torba mojej Mamy"

                  Smoczek, soczek, zabawek bez liku - to wszystko znajde w Mamy Koszyku!
                  Kremik, pampki, chusteczki pachnące - też leżą w swojej specjalnej kieszonce!
                  Pani Tetrowa też swoje miejsce ma, z ubrankami na zmianę się układa!
                  Komórka, portfelik, z ołówkiem karteczka - wszystko to mieści mojej mamy teczka!!!
                  Gdy z Torbą Mamusi na spacerki wychodzimy, do domku z powrotem sie nigdy nie spieszymy
                  Last edited by Madzialena81; 10-03-2010, 20:38.

                  Skomentuj


                    Odp: Konkurs "Torba mojej Mamy"

                    Torba młodej Mamy to niezbędnik zazwyczaj dwóch osób - Mamy i pociechy.
                    I jest ciekawa zależność, bo wg mnie zawartość torby zależy od wieku dziecka. Im większe dziecko tym większa torba. Mniejszemu dziecku zabieramy pieluszki, chusteczki nawilżające, picie, jedzenie, gryzak, ubranko. Pomimo, że starszemu nie zabieramy juz pieluszek, ale zastępujemy je zabawkami. Potem zastanawiamy sie czy wyjmując portfel w sklepie nie wysunie się pistolet, czy nie włączy się dźwięk w samolocie itp. Ponieważ nie mozemy pozbawic dziecka możliwości zabrania swoich zabawek torba powinna być funkcjonalna. Powinna też mieć takie zapięcie, aby po włożeniu misia mógł on mieć główkę na zewnątrz, aby mógł podziwiać z nami świat.

                    Skomentuj


                      Odp: Konkurs "Torba mojej Mamy"

                      Młoda mama o potrzeby dziecka dba
                      z torbą niczym kangurzyca gna.
                      Jest ona dla niej jak prawa ręka
                      noszenie rzeczy np. w kieszeni,
                      to dopiero byłaby udręka.
                      Z taką torbą się fajnie podróżuje,
                      a jeszcze fajniej jak mama coś z niej wyczaruje.
                      Niczym magik wyciąga jak z kapelusza
                      ulubionego misia co uszkami rusza.
                      Pieluszki to nasze koła ratunkowe
                      jeszcze butelka z mleczkiem i w drogę.
                      Rzeczy te są najpotrzebniejsze
                      zawsze na miejscu jak na zawołanie,
                      bo sucha pieluszka i pełen brzuszek
                      to udane torbo spacerowanie.

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        Odp: Konkurs "Torba mojej Mamy"

                        Pewnego pieknego słonecznego dnia wybralismy sie cała rodzinka do znajomych za miasto a ze było pieknie postanowilismy wybrac sie tam pieszo oczywiscie w torbie nie zabrakło pieluszek,chusteczek nawilzanych gdyby w pieluszcze znalazło sie cos jeszcze dla mojego starszego synka zabrałam maskotke,picie,ciasteczka gdyby zgłodniał oraz butelke z mlekiem i oczywiście ubranka na zmiane dla mojego małego odkrywcy zaś mojej małej bo wtedy 2miesiecznej córeczce smoczek ceratke do przewiniecia oraz krem przeciwko odparzeniom mleka nie musiałam jej zabierac bo wystarczyła tylko moja obecnośc zaś zastanawiałam sie nad zabraniem dla niej ubranka na zmiane w torbie juz mało co miejsca a pozatym stwierdziłam ze kiedy jestesmy w domu mało kiedy jest koniecznosc przebierania jej wiec ubranka chyba sie nie przydadza.kiedy juz dotarlismy na miejsce okazało sie ze córcia zrobiła kupke ktora znalazłą sie niestety nie tylko w pieluszce ale i na całych pleckach wyobrascie sobie co wtedy czułam? byłam wrecz zła na siebie koniec konców musielismy porzyczyc ubranka od starszego brata i wracac do domu zanim zrobi sie chłodno zeby bobas nam nie zmarzł. teraz wiem ze zawsze czy to bedzie krótki spacer czy wyprawa za miasto lub do centrum handlowego i nie zalerznie czy to jest mały berbec czy juz troszke wiekrzy w torbie mamy powinny sie znalesc zawsze 2komplety ubranek na zmiane
                        Last edited by justyna_plewa01; 11-03-2010, 21:17.

                        Skomentuj


                          Odp: Konkurs "Torba mojej Mamy"

                          W mojej torbie (tj. torbie mlodej mamy) zawsze jest kilka zapasowych pieluszek, pudeleczko chusteczek nawilzajacych, wazelinka. To tyle, jesli chodzi o higienie pupy mojej malej.
                          Na pewno nie brak tam smoczka, zabaweczki i buteleczki z mlekiem badz herbatka.
                          Jest tam rowniez kosmetyczka mamy z drobnymi rzeczami, tj. pomadka, puderniczka, grzebyk i chusteczki higieniczne.
                          I ostatnia, a jak wazna czasami rzecz - portfel z karta kredytowa

                          Skomentuj


                            Odp: Konkurs "Torba mojej Mamy"

                            Zostało mi jeszcze kilka miesięcy, do podjęcia tej najważniejszej roli w życiu kobiety, dlatego nie wydaję się byc osobą wszech wiedzącą, jednak ja pakując torbę na jedne z pierwszych spacerów, posłuchałabym instynktu.
                            Na pewno włożyłabym pieluszki, mokre chusteczki, podstawowe kosmetyki, butelke, smoczek, kilka zabawek, krem do buźki i właściwie mając w sobie najlepsze jedzonko to chyba byłoby na tyle, to w końcu spacer a nie wyprawa na drugi koniec świata.
                            A oczywiście dla mamy, butelka, wody, dobra książka, może coś do przegryzienia i kosmetyczka, bo piękna i zadbana mamusia to szczęśliwa mamusia, a szczęśliwa mamusia to szczęśliwy dzidziuś...

                            Skomentuj


                              Odp: Konkurs "Torba mojej Mamy"

                              Spacer z tatą to prawdziwa udręka
                              Z nosa mi leci - słyszę... wytrzyj w rękaw
                              Nie ma chusteczek do noska przy sobie
                              i co ja biedny teraz zrobię?
                              I właśnie przed chwilą się przewróciłem
                              rączki sobie trochę pobrudziłem.
                              Tato zobacz, daj mi chusteczkę!
                              I słyszę - będziemy w domu już za chwileczkę...
                              Tato pić mi się chce niesamowicie!
                              Będziesz w domu - dostaniesz picie!
                              O nie, ja już dosyć mam takiego chodzenia
                              chcę do mamy, nic więcej nie mam do powiedzenia!
                              Na każdą wpadkę moja mama
                              zawsze jest przygotowana.
                              W jej dużej torbie jest pielucha
                              dzięki temu moja pupa zawsze jest sucha!
                              Są chusteczki więc moim rączkom
                              nie straszne upadki w kałuże i błotko.
                              I jeśli tylko jestem spragniony
                              dostaje od razu mój sok ulubiony.
                              Nie wspomnę już o moim samochodziku
                              o piłce, piesku, nawet kocyku.
                              Torba mojej mamy jest super, nie oddam jej nikomu!
                              tylko czasem ciężko w niej znaleźć klucze od domu

                              Skomentuj


                                Odp: Konkurs "Torba mojej Mamy"

                                Pieluszka tetrowa, pampers, chusteczki nawilżone, żabka - ulubiona zabawka mojej Nati, ceratka do przewijania, zapasowe ubranko, pojemnik na smoczek to najważniejsze rzeczy, które powinny się znaleźć w torbie mamy. Dodatkowo w bocznych kieszonkach umieszczamy portfel, woreczek na brudną pieluszkę, krem, telefon komórkowy, portfel i chusteczki higieniczne. Oczywiście upychamy jeszcze przekąskę dla mamy - batonika z muesli lub owoc. Gdy Nati będzie starsza to będzie nam potrzebna jeszcze przekąska dla niej i butelka z soczkiem. Tak więc torba młodej mamy powinna być pojemna. Czasem znajduje sie w niej jeszcze notatnik, długopis i torba na zakupy

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X