Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Konkurs z bajką

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #31
    Kiedy mój synek zaczął zastanawiać się w jaką postać z bajki chciałby się zamienić, próbowałam mu trochę pomóc: - Może dzielnym strażakiem Samem? - podałam propozycję. - Nie, bo jakby był pożar i jakieś dziecko by zostalo w domu, to musiałbym wejść do ognia i je uratować i bardzo bym się bał. Wiem, chciałbym być Świnką Peppą, bo mógłbym sie pluskać w kałużach cały dzień i pojechałbym na kemping jak Peppa, a tak chciałbym mieć kemping. Albo mógłbym być pszczółką Mają i sobie latać i jeść słodki miodek.
    No cóż, w końcu synek jest dzieckiem, a ja od razu chciałam zrobić z niego bohatera


    Skomentuj

    •    
         

      #32
      Bajkowe przemiany

      Lata wróżka pod sufitem
      miedzy nocą a świtem.
      Powiedz w kogo mam cię zmienić?
      W jaką bajkową postać przemienić?

      Chcę być małą calineczką
      i pływać maleńką łódeczką,
      albo Lucy wesołą
      co ma swoje małe zoo.

      Może będę śmieszną PIPI
      co z radości swej aż kipi,
      albo gepciem, zebcią małą
      co zabawę ma wspaniałą!

      Chcę być listonoszem Patem
      co roznosi listy latem,
      albo Noddym w czerwonej czapeczce
      takim, jak w ulubionej bajeczce!

      Kim chcę zostać nie wiem sama
      może będzie ze mnie Mirabelle mama,
      albo zostanę Mini Mini rybką,
      która wywołuje uśmiech szybko!

      Skomentuj


        #33
        Moja córeczka spytana o to w jaką postać chciałaby się wcielić na jeden dzień, bez zastanowienia odpowiedziała - Spiderman gdy spytałam, dlaczego właśnie ta postać, stwierdziła, że też chciałaby kiedyś polatać, poskakać na pajęczynach i mieć taki kostium. Powiedziałam, że przeciez Spiderman jest mężczyzną - na co odpowiedziała, że przez jeden dzień fajnie byłoby też być chłopakiem

        Ach te dzieci

        Skomentuj


          #34
          myszka Jerry

          Gdyby na jeden dzień moja córeczka mogła wcielić się w postać ulubionego bohatera z bajki, to byłaby to myszka Jerry.
          Córeczce bardzo podobają się ciągłe potyczki Jerrego z kotem Tomem i to, że to właśnie mała myszka ciągle daje nauczkę kotu. Jednak najwspanialszym czynem według mojego dziecka, który zasługuje na uznanie i godne do naśladowania było uwolnienie przez Jerrego kotków i piesków uwięzionych w klatce (bo moja dziecinka to właśnie taka mała istotka o wielkim sercu).


          P.S. Zadałam dziecku pytanie ogólnie i nie powiedziałam, że ma wybrać bohatera z bajek, które są na kanale Mini-Mini i taka padła odpowiedź. Od siebie dodam tylko tyle, że jak zaczyna się Clifford to słyszę zawsze jak moje dziewczyny śpiewają razem: "Clifford lubił Emily, więc do siebie wzięła go. Z jej miłości urósł wielki, więc Howardowie opuścili dom...itd."
          Last edited by rakastan; 11-02-2009, 11:58.

          Skomentuj


            #35
            Gdybym na jeden dzień mógł wcielić się w postać mojego ulubionego bohatera z bajki, to byłby to....- STRAŻAK SAM! - wykrzyknął bez zastanowienia mój synek. Ucieczyła mnie taka odpowiedź. W końcu jest on odważny, rozsądny i dzielny - dobry przykład dla malucha- pomyślałam. Pytam więc dalej Mikołajka - chciałbyś być strażakiem bo jest on dzielny, odważny i wszystkim pomaga? - sugeruję Mikołajkowi odpowiedź. Mój czterolatek popatrzył na mnie zdziwiony. Nie, mamusiu - odpowiedział. Chciałbym być Samem, bo jeździ on fajnym dużym samochodem, zjeżdża po rurze, ma super kask no i zawsze może sikać wodą, a ty mi na to nie pozwalasz - tak brzmiała odpowiedź Mikołajka. No i masz babo plecak. A gdzie przymioty charakteru Sama? Póki co przegrywają ze strażackim wężem. I może dobrze - w końcu dziecko powinno być dzieckiem, a na dorosłe poważne podejście do rzeczywistości przyjdzie jeszcze czas

            Skomentuj


              #36
              Eliza z pewnością chciałaby być Poko. Przepada za tą bajka, chociaż niestety z powodu pory nadawania rzadko udaje nam się ją oglądać.
              Bardzo lubi pieska Poko - Minusa, bardzo śmieszą ją ich przygody. Jest zachwycona czarami które potrafi robić Poko. Zawsze bardzo się smieje podczas bajki, bo zdarza sie tam dużo wesołych sytuacji
              No a dodatkowo w bajce zawsze jest jakieś przesłanie, zawsze po bajce stara sie zrozumiec o co chodzi, bo czasem sa to nowe zagadnienia.
              sabina_a

              http://moje.studiozdrowia.com

              Skomentuj


                #37
                choć Zosia jeszcze nie mówi, to wiem, ze gdyby mogła być postacią ze swojej ulubionej bajki to byłaby pingwinkiem Pingu. Bardzo lubi oglądać jego przygody. Czasami tak śmiesznie gaworzy w trakcie oglądania, jakby się z nim porozumiewała Zosia również tak jak Pingu ma zawsze masę energii i pomysłów, które czasami doprowadzają mnie do całkowitego szoku... Myślę że taki mój mały łobuziak świetnie bawiłby się w lodowej krainie

                Skomentuj

                •    
                     

                  #38
                  Moja córcia z całą pewnością jest Śniegusiem Elą, umie już nawet powiedzieć Ela, gdy widzi pingwinka na ekranie, a nie ma jeszcze roczku... no i ten obowiązkowy taniec do piosenki tytułowej Śniegusie to punkt obowiązkowy każdego naszego poranka

                  Skomentuj


                    #39
                    Moj Szymus to chciałby byc Noddym jezdził by swoim samochodzikiem i rozwoził przesyłki i rozne rzeczy . Miałby duzo znajomych i ciagle bawiłby sie z pieskiem , (bo bardzo chce miec pieska ).
                    A moja Julcia to chciałaby byc Małą Kśięzniczka bardzo lubi ta postac , moze dlatego ze ksiezniczka ciagle biega na bosaka , a ja córce na to nie pozwalam , ma tez psa i kota które spia z księzniczka w pokoju , Mała Księżniczka ma duzo pomysłów i swoja nianie która za nia duzo rzeczy robi ,np. sprzata , moja córke tego bardzo nie lubi ,a najwazniejsze ze ksiezniczka ma korone . Ktora dziewczynka chociaz przez jeden dzien nie chciałaby byc księżniczka nie znam takiej .

                    Skomentuj


                      #40
                      "Gdybym na jeden dzień mógł wcielić się w postać mojego ulubionego bohatera z bajki, to byłby to...."
                      właśnie to nie dawno przerabialiśmy w domu, gdy Kindze (lat 3) zbliżał się w przedszkolu bal przebierańców. Uparła się z chce mieć ryjek, czerwone buciki i misia Tediego, bo zostanie Świnką Peppą.
                      Jak zrobić strój Peppy!? W końcu, a było trudno miała inne przebranie. Ale u nas nadal trwa "Peppo-mania" codziennie bajki, zbieramy gazetki i ubranka.
                      Dobrze być Peppą bo ( jak twierdzi Kinga) jeździ na pikniki,do muzeum, ma kalosze i skacze po kałużach,ma domek dla lalek...
                      Tylko nie lubię lekarstwa,jak Peppa gdy miała wysypkę.
                      z Kingą można by długo rozmawiać o Peppie.
                      Last edited by justynaXsanko; 03-12-2010, 11:33.

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #41
                        Ukochaną bajkową postacią mojej 2,5 leniej córeczki jest Miś Uszatek. Codziennie z zaciekawieniem ogląda ona przygody sympatycznego Misia i jego przyjaciół, śpiewa "Jestem sobie mały miś..." i ciągle powtarza, że sama jest Uszatkiem. Gdyby więc na jeden dzień mogła wcielić się w postać bohatera z bajki, z pewnością nie miałaby wątpliwości którego wybrać

                        Skomentuj


                          #42
                          konkurs z bajką

                          Gdybym na jeden dzień mógł wcielić się w postać mojego ulubionego bohatera z bajki, to byłby to...." Swój wybór uzasadnij w kilku zdaniac
                          mam na imie nikola jak bym chciala się wcielić z bohatera był by to mój ukochany elmo bardzo go lubię zawsze gdy leci na ekranie pojawia się na mojej buzi duży usmiech . .

                          Skomentuj


                            #43
                            Gdybym na jeden dzień mógł wcielić się w postać mojego ulubionego bohatera z bajki, to byłby to.... CIASTECZKOWY POTWÓR!!! Jest on śmieszny, milutki, niebieski i śpiewa moja ulubioną piosenkę... Obaj uwielbiamy ciasteczka, a szczególnie te podkradnięte i zjedzone ukradkiem Załączam dowód rzeczowy w postaci fotki...
                            Attached Files

                            Skomentuj


                              #44
                              "Gdybym na jeden dzień mógł wcielić się w postać mojego ulubionego bohatera z bajki, to byłby to Miś - z bajki Niedźwiedź w dużym niebieskim domu".
                              Co prawda mój synek nie mógł się wypowiedzieć z bardzo prostej przyczyny - jeszcze nie umie mówić - ale jego reakcja na widok Misia jest jednoznaczna Jak tylko Miś pojawia się na ekranie to Michaś aż piszczy z radości i przez całą bajkę "rozmawia" z przyjacielem Misiem no i oczywiście "śpiewa" piosenki
                              Dodam że moje dziecko ma pół roku

                              Skomentuj


                                #45
                                Ulubioną postacią z bajki jest dla mojej córci Świnka Pepa. Bardzo ją lubi, czytamy też gazetki Pepy i z niecierpliwością czekamy na bajkę

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X