Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Klub Starających się o Maluszka :)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Odp: Klub Starających się o Maluszka

    Oczekująca wklejam poniżej normy,jakie występują niezależnie od dnia cyklu, bo tu jest wypisane w różnych fazach cyklu

    FSH - folikulotropina, hormon folikulotropowy
    mężczyźni: 2-10 U/l

    kobiety:
    faza folikularna: 2,8-11,3 mlU/ml
    faza owulacyjna, środek cyklu: 5,8-21,0 mlU/ml
    faza lutealna: 1,2-9,0 mlU/ml
    po menopauzie: 21,7-153,0 mlU/ml

    coś nie tak - podwyższenie lub obniżenie poziomu
    co to znaczy - podwyższenie u kobiet może oznaczać zaburzenie pracy jajników, u mężczyzn w nasieniaku jąder; obniżenie we wtórnej niedoczynności gonad, w późnej fazie nadczynności przysadki

    poniżej 3 mIU/ml - sygnalizuje niewydolność przysadki
    9-12 mIU/ml - oznacza obniżoną rezerwę jajnikową
    12-18 mIU/ml - wyczerpująca się rezerwa jajnikowa, stymulacja przy takim FSH jest trudna
    > 18 mIU/ml - stymulacja owulacji jest bardzo trudna, a często niemożliwa, prawdopodobieństwo ciąży jest bardzo małe

    Istotny jest stosunek stężeń LH i FSH. W przypadku prawidłowego cyklu stosunek LH:FSH jest bliski 1, w niewydolności przysadki ulega zmniejszeniu poniżej 0,6, a w zespole policystycznych jajników (PCOS) wzrasta powyżej 1,5. Wynik może zależeć od metody badania.

    LH - hormon luteinizujący, lutropina
    mężczyźni: 2-9 U/l

    kobiety:
    faza folikularna: 1,1-11,6 mlU/ml
    faza owulacyjna: 17-77 mlU/ml
    faza lutealna: 0-14,7 mlU/ml
    po menopauzie: 13,3-39,8 mlU/ml
    dzien piku LH: 20 mIU/ml


    coś nie tak - podwyższenie lub obniżenie poziomu LH
    co to znaczy - podwyższenie występuje w gruczolakach przysadki, niewydolności jajników u kobiet, niewydolności jąder u mężczyzn, w zespole wielotorbielowatych jajników, w zespole niewrażliwości na androgeny, obniżenie poziomu obserwuje się w gruczolaku przysadki i niedoczynności przysadki, w anoreksji, podczas przyjmowania testosteronu, stosowania HTZ

    PRL - prolaktyna
    mężczyźni: poniżej 15 ng/ml

    kobiety:
    1,2-25 ng/ml
    faza folikularna: poniżej 15 ng/ml
    faza luteinowa: 20 ng/ml
    po menopauzie: poniżej 15 ng/ml

    coś nie tak - podwyższone albo obniżone stężenie
    co to znaczy - podwyższone występuje w ciąży, pod wpływem stresu, w guzach przedniego płata przysadki, w ciężkiej niewydolności nerek, w trakcie przyjmowania leków hamujących owulację, pod wpływem niekórych leków antydepresyjnych i obniżających ciśnienie krwi; obniżone stężenie obserwuje się w niewydolności przysadki

    Scaarlet ciasto z tej mąki jest dietetyczne bez cukru, chyba, że indywidualnie sobie ktoś dorzuci też extrra szybkie, bo piecze się tylko 30min....zobaczymy,co z tego wyjdzie... w piekarniku wygląda apetycznie (robię z gruszkami) i ładnie pachnie
    " Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą " Augustyn z Hippony




    Skomentuj

    •    
         

      Odp: Klub Starających się o Maluszka

      Napisane przez oczekujaca7777 Pokaż wiadomość
      Scaarlet, Kaathriona nawet nie kuscie ja narazie próbuje nie jesc słodkiego bo przez ostatnie dwa tygodnie tylko słodkie wsiogałam-zawsze mam tak jak mam stres to jem bardzo duzo-taki mój sposób hahahahhahahahahahha.

      Nie no naprawde trzeba te kilogramy ze swiat zgubic ale zdecydowałam ze słodkie orzechami i migdałami zastapie so podobno bardzo dobre na przygotowanie endometrium do zagniezdenia sie naszego jajaeczkaz fasolina hahahahahahahahahahah
      No my właśnie z mężusiem sobie na dietkę przeszliśmy, ale nie taką żeby się głodzić czy cuś, tylko zastąpiliśmy niezdrowe produkty-zdrowymi
      Np masło czekoladowe zastąpiliśmy masłem orzechowym, a ciasteczka i czekoladki- zdrowymi ciasteczkami i ciastami zbożowymi bez dodatku cukru mam trochę przepisów i teraz je testuję
      " Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą " Augustyn z Hippony




      Skomentuj


        Odp: Klub Starających się o Maluszka

        mój m. też przeszedł na diete, bo zgłupiał jak stanął po nowym roku, mnie się każe zdrowo odżywiać, więc wciągam ciemne pieczywko, owocki, warzywka, nabiał i mleko..w kawce
        oczekująca szok ty bez serniczka?!
        ja dzisiaj kupiłam 1kg suszonych bananków żeby jeść zamiast słodyczy, mam nadzieję, że zdrowiej

        Kaathrinka wrzuć przepis, przetestuję na mężu

        Piotruś 13.08 2007r. 2820g i 53cm

        Bartuś 14.03 2011r. 3410g i 56cm




        Bez moich dzieci dom pewnie byłby czysty, portfel pełny.. tylko, że moje serce byłoby puste

        Skomentuj


          Dziekuje kochana kaathrinko tez juz sie o tym naczytałam.

          lekarz zawsze ci powie zeby zrobic to fsh do 3 dnia cylku-niektózy uznaja do 4 bo jak sami mówia wtedy sa najbardziej wiarygodne bo wiedza jak cykl bedzie przebiegał i czy hormony sa odpowiednie do owulacji
          Najgorsze jest to ze mozna fsh sztucznie obnizyc- ale zawsze jest to sztuczne .Zobaczymy co mi pani doktor na to powie na wizycie.
          Last edited by oczekujaca7777; 13-01-2010, 21:50.


          Uważam za szczęśliwego tego,
          który szczecie swoje zawdzięcza naturze,
          ale podziwiam i szanuję tego,
          który szczęcie stworzył sobie sam,
          który stworzył je silną wola i energią.
          Hippolyte Taine

          Skomentuj


            Odp: Klub Starających się o Maluszka

            Scarlett a możesz to wrzucić do "tanie łatwe zjadliwe"??bo przynajmniej bedzie w jednym miejscu a szukać nie będzie trzeba
            brzmi pysznie,chyba jutro zrobię,bo mam składniki w domu
            FROCH

            Skomentuj


              Odp: Klub Starających się o Maluszka

              Napisane przez Scaarlett Pokaż wiadomość
              mój m. też przeszedł na diete, bo zgłupiał jak stanął po nowym roku, mnie się każe zdrowo odżywiać, więc wciągam ciemne pieczywko, owocki, warzywka, nabiał i mleko..w kawce
              oczekująca szok ty bez serniczka?!
              ja dzisiaj kupiłam 1kg suszonych bananków żeby jeść zamiast słodyczy, mam nadzieję, że zdrowiej

              No az sama sie dziwie i tego przezyc nie umiem hahahahahahahhaa


              Uważam za szczęśliwego tego,
              który szczecie swoje zawdzięcza naturze,
              ale podziwiam i szanuję tego,
              który szczęcie stworzył sobie sam,
              który stworzył je silną wola i energią.
              Hippolyte Taine

              Skomentuj


                Odp: Klub Starających się o Maluszka

                Dziś piekłam to ciacho i już gotowe ale próbować będę jutro
                CIASTO Z MĄKI ŻYTNIEJ RAZOWEJ Z OWOCAMI
                * 1/2 szkl. mąki zytniej razowej
                * 4 jaja
                * 3 łyzki oleju ryżowego lub innego
                * 6 tabl. słodzika (zmiażdżone i rozpuszczone w małej ilości wody)
                * 1 łyżeczka pr. do pieczenia
                *2 łyzeczki cynamonu lub startej skórki z cytryny
                * sezam lub posiekane orzechy (słonecznik)

                * owoce sezonowe (wiśnie, jabłka, śliwki...)

                Ubić białka. W osobnej misce zmiksować żółtka , dodać powoli mąkę, proszek, miksując dalej dodać olej, cynamon i rozpuszczony słodzik. Wymieszać delikatnie z pianą i przełożyć do małej tortownicy wysmarowanej i wysypanej sezamem. Na wierzchu ułożyć owoce i posypać sezamem lub słonecznikiem. Wstawić do upieczenia na ok 30 min. w temp. 160 st C

                Ja nie dałam słodzika, zamiast niego wsypałam cukier cynamonowy
                Last edited by kaathrina; 13-01-2010, 22:06.
                " Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą " Augustyn z Hippony




                Skomentuj

                •    
                     

                  Dziewczyny te wasze ciasta brzmia swietnie-az mi slina leci-napisałam slina bo ona wcale nie jest mała hahahahahahahaha
                  Ja mam to nie szczesie ze nawet tego twojego zdrowego kaathrinko nie moge zjesc bo jak cos słodkiego na zab wciagne to jak odkurzacz potem jestem hahahahahahahahahahahahah i nic nie jest w stanie stanac mi na przeszkodzie


                  Uważam za szczęśliwego tego,
                  który szczecie swoje zawdzięcza naturze,
                  ale podziwiam i szanuję tego,
                  który szczęcie stworzył sobie sam,
                  który stworzył je silną wola i energią.
                  Hippolyte Taine

                  Skomentuj


                    Odp: Klub Starających się o Maluszka

                    przepis ciekawy. rzeczywiście produkty mało kaloryczne. ciekawe jaki smak, daj znać jutro czy warto upiec

                    Piotruś 13.08 2007r. 2820g i 53cm

                    Bartuś 14.03 2011r. 3410g i 56cm




                    Bez moich dzieci dom pewnie byłby czysty, portfel pełny.. tylko, że moje serce byłoby puste

                    Skomentuj


                      Odp: Klub Starających się o Maluszka

                      Zapach ciacha super! Wygląd też się nie mogę doczekać ranka
                      " Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą " Augustyn z Hippony




                      Skomentuj

                      •    
                           

                        Odp: Klub Starających się o Maluszka

                        kaathrina czy tez bys mogła przenieść ten twój przepis na wątek kulinarny?? np."tanie.łatwe.." mile widziana fotka
                        dzieki
                        FROCH

                        Skomentuj


                          Odp: Klub Starających się o Maluszka

                          Napisane przez Miss Pokaż wiadomość
                          kaathrina czy tez bys mogła przenieść ten twój przepis na wątek kulinarny?? np."tanie.łatwe.." mile widziana fotka
                          dzieki
                          Wrzuciłam Choć powiem szczerze, że nie umiem wklejać zdjęć
                          " Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą " Augustyn z Hippony




                          Skomentuj


                            Odp: Klub Starających się o Maluszka

                            ja tez nie umiem

                            Piotruś 13.08 2007r. 2820g i 53cm

                            Bartuś 14.03 2011r. 3410g i 56cm




                            Bez moich dzieci dom pewnie byłby czysty, portfel pełny.. tylko, że moje serce byłoby puste

                            Skomentuj


                              Odp: Klub Starających się o Maluszka

                              Hej Kochane, ale szalejecie nie było mnie tu pół dnia a tu aż 3 strony do nadrobienia

                              Cista brzmią świetnie, chyba skuszę się na tego Amerykańca bo jak zobaczyłam jego foto na blogu to ślinianki zaczęły pracować, a to dopiero godzina 7:40 - na szczęście mam w pracy do kawki jakieś herbatniki w czekoladzie, bo do kawy zawsze muszę mieć coś słodkiego

                              Skarlet pewnie na badaniach juz daj znać potem szybko co wykazały
                              Oczekująca sernik to przecież nabiał bo z sera można od czasu do czasu zjeść


                              Najpiękniejszych chwil w życiu nie zaplanujesz - one przyjdą same !!!

                              Skomentuj


                                Odp: Klub Starających się o Maluszka

                                Dziewczyny już Wam tłumaczę(na przyszłość),będziecie wiedziały
                                Żeby wkleić zdjęcie tutaj na mc,to musicie je też zmniejszyć(coś w stylu jak na nk się wrzuca) kiedy macie już to zdjęcie odpowiednie,to piszecie jakiegoś posta i pod zatwierdź odpowiedź są różne opcje i naciskamy (w ramce) zarządzaj załącznikami.Wyskakuje Wam okienko,a w nim Upload File from your Computer- tu wklejamy swoje zdjęcie z komputera(odpowiednio zmniejszone) i Upload File from a URL jeśli chcemy wkleić jakis obrazek ze strony w necie
                                Kiedy wybierzemy jakieś foto i wskoczy nam w tą pustą ramkę to naciskamy wyślij
                                jeśli ma dobre parametry powinno wyskoczyć jako załącznik


                                Trochę chaotycznie napisane,ale mam nadzieje,że zrozumiałyście
                                FROCH

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X