Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Klub Starających się o Maluszka :)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Odp: Klub Starających się o Maluszka

    tzn że energiczny zdrowy i silny

    Skomentuj

    •    
         

      Odp: Klub Starających się o Maluszka

      Juz nie moge sie doczekac kiedy go zobaczę a jednocześnie tak sie boje tego wszystkiego nie mówiąc o tym ze modlę sie by był zdrowy.wiadomo jak kazda matka.Moj maz tak samo nie moze sie doczekac i opowiada jak będzie sobie lerzal z nim upatrzył jak śpiwzruszające sa te jego opowieści i takie słodkie.ciagle zastanawiam sie najbardziej wyglądał czy bedziemial ciemne włoski po mnie czy jasne po mężu?czy będzie. Grzecznym dzieckiem jak synkiem koleżenki ktory daje przesypiaccale noce i o19 idzie spac.mnostwo przemyśleń,pytań j jedno marzenie zeby był zdrowy i szczęśliwy .

      Skomentuj


        Odp: Klub Starających się o Maluszka

        Co tam dziewczynki?Marta jak sie czujesz i wogle co słychać bo dalej żadnej mie widać ani nie słychać?

        Skomentuj


          Odp: Klub Starających się o Maluszka

          Czesc Dziewczyny

          ja nadal w mdlosciach i wymiotach. Siedze teraz na zwolnieniu bo po porstu nie dalam rady tak funkcjonowac, wiec o tyle lepiej, ze latac nie musze. Dzieki temu ciut jest lepiej bo moge odpoczac i spac kiedy chce. Ale o golnie zle to znosze niby teraz konczy sie 12 tydz wiec niebawem i I pierwszy trymestr to chyba powinno mi przejsc...

          W zeszlym tyg bylam na usg genetycznym i testach Pappa. Usg ok wyszlo, wszystko dobrze - bylam przerazona naprawde tak sie balam czy dobrze wszystko. Dostalam super fote 4D dzieciaczka - chyba pierwszy raz dotarlo do mnei, ze ktos tam jest i jeszcze jak fika i sie rusza jak dzikus (a ja NIC nie czuje przeciez). Wyniki z krwi mam jutro. No i prawdopodobnie bardzo bedzie to chlopczyk.

          Uka - wozek to dla mnie zagadka jak cala reszta jak czytalam co piszecie to prawie jak chinszczyzna dla mnie taka zorientowana matka przyszla jestem ale jest czas na szczescie jeszcze

          Nie wiem czy Wy tez tak moze mialyscie ale mi ciagle slabo sie robi np rano ze az musze usiasc bo w glowie mi sie kreci tak na zemdlenie. Nie wiem czy to od cisnienia? Mam 110/60 wiec dosc niskie ale to dziwne bo wlasciwie codziennie mam takie slabosci.

          Dzis jest 11.11 a juz sa reklamy na Boze Narodzenie! i nie moge przestac myslec, ze nastepne Boze Narodzenie bedzie juz z i dla dzieciaczka wreszcie radosc wroci i dom sie ozywi

          Skomentuj


            Odp: Klub Starających się o Maluszka

            Helenka, Przypomniałaś mi o cięzkich początkach I też nic a nic nie wiedziałam na temat noworodków, wózków, pieluch itp.
            Radości będzie przybywać ciągle i to jest w tym najlepsze.

            Niedługo powinny Cię te mdłości opuśćić - taka mam nadzieję.

            Skomentuj


              Odp: Klub Starających się o Maluszka

              Witam Wastak masz racje te wszystkie informacje o wózkach pieluszkach plynach ubraniach itd dla kogoś kto ma z tym doczynienia pierwszy raz dla siebie to czarna magia.ile ja juz czytałam ile od mamy sie dowiadywałem od koleżanek a nadal nie jestem pewna czy wiem wystarczająco i czy akurat dla mojego dzidzia sie te info przydadzą bo wiadomo każde dziecko inne.teraz jestem przed następnym dylematem co środków toaletowych ale juz wsumie postanowiłam j&j niala seria dla niemowląt i kupie płyn-modelki 2w1 i oliwkę i krem na odpazenia którego mam zamiar nakładać tylko jak cos wyskoczy a nie jak pisz az akazdym razem bo dla mnie to bez sensu.czytałam dużo na ten temat i jedna zasada ktora będzie obowiazywać u nas to im mniej tego wszystkiego dla dziecka tym lepiej.wiec nie bede układać w szafach niepotrzebnych szamponów modelek balsamowow itd.jesli to uczuli kupie cos innego.
              Nie martw sie Helenko ze nie wiesz nic narazie.ja na tym etapie nie myślałam jeszcze o tym co wiem a czego nie wiem.wiec wszytsko sie dowiesz i na forum sa dziewczyny ktore napewno chętnie Ci doradza i pomogą.
              Czas leci strasznie jeszcze chwila i pewnie żadko bede miała czas tu siedzieć i odp)))

              Skomentuj


                Odp: Klub Starających się o Maluszka

                Cześć dziewczynki. Helenka współczuje Ci. Mi też ciągle słabo nie jestem w stanie w kościele 10 min wystać bo już mi się ciemno przed oczami robi. Ale na szczęście wymiotów nie ma. Ja też mam niskie ciśnienie 100/60 i puls też około 62. Myślę że to powoduje u mnie taką nadmierną senność. Na całe szczęście dzisiaj pierwszy dzień jest lepiej. Miałam siłę się siostry dziećmi zająć i nawet trochę posprzątałam w domu bo przez ostatnie tyg to dosłownie brudem zarósł.
                Miałam właśnie Was pytać czy miałyście badania prenatalne robione, bo ja wybieram się dopiero za dwa tygodnie. Denerwuje się żeby wszystko było dobrze.

                Skomentuj

                •    
                     

                  Odp: Klub Starających się o Maluszka

                  To usg i test z krwi (pappa) to właśnie są te badania genetyczne. Ja miałam wskazania ze względu na wiek - zaraz kończę 36 lat i to moja pierwsza ciaza. Innych nie było wskazań. Długo się zastanawiałam czy robić to czy nie ale doszłam do wniosku, że bardziej sie bym denerwowala wymyslaniem cala ciaze co moze albo nie moze byc zle niz przez sam czas badania i czekania na jego wynik. Nie sa to badania inwazyjne. W sumie wazniejsze jest samo usg, bo wynik z krwi pokazuje ryzyko wystapienia trzech trisomii a nie sam fakt wystapienia ich w danej ciazy. Wiec tez mozna rozwazac czy warto? Ja juz z rozpedu zrobilam i krew. Chociaz wiem ze usg robil lekarz genetyk ze specjalnymi uprawnieniami wiec jest jakby poniekad gwarancja wyniku. No i aparatura usg jest zdecydowanie lepsza i dokladniejsza w takich zakladach badan genetycznych. Co do amniopunkcji to chyba bym sie jednak bala...

                  Skomentuj


                    Odp: Klub Starających się o Maluszka

                    Witam Was.ja miała robione w 12 tyg.ciazy te badania.polegaja na tym co mówi Helenka.usg bardzo dokładne gdzie mierzona jest ilośc mazi pod glowka dziecka i cos jeszcze mierzą a le nie pamietam bo tak strasznie sie bałam bo Pani doktor nie powiedziała mi ze przez chwile poprostu niebedziebedzie sie odzywać bo musi weszytsko dokładnie policzyć-wymierzyć wiec jej pazuzabyla dla mnie najgorszymi chwilami chyba w życiu bo ja myślałam ze cos jest nie tak i tobarrzo dlatego sie nie odzywa.i potem zostało mi zaproponowane wlasnie to badanie krwi na wykluczenie ryzyka wystąpienia u dziecka zespołu downa.ale ze z tego szoku jaki przeżyłam podczas tego usg zapomniałam języka w buzi tym bardziej ze z tego wszystkiego dokładnie nie rozumiałam jej bo była to Angielka wiec szlam juz gdzie mnie kierowano jak ma jakaś.była ze mną przyjaciółka wtedy i ona tez bała sie jak ja w tym. Momencie kiedy Doktor sie nie odzywała.
                    A czemu jesli moge zapytać zastanawiasz sie nad zrobieniem wogle tych badan?

                    Skomentuj


                      Odp: Klub Starających się o Maluszka

                      Wiem Helenka że to jest to samo. Chciałam tylko się dowiedzieć jak wy to przeżyłyście, odczucia itd. Denerwuje się ponieważ lekarz sama dała mi skierowanie na to badanie, a u nas ogólnie jeśli nie ma wskazań to badania te są płatne. Niby mnie uspokoiła że wskazania które wpisała są tylko po to żeby mi zrobili te badania. Ale ona sama je zaproponowała ja nawet nie zdążyłam wspomnieć o nich. Wątpliwości miną chyba dopiero po badaniu. Oby wszystko było dobrze.

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        Odp: Klub Starających się o Maluszka

                        Marta, ja zrobilam te badania i sie uspokoilam. Denerwowalam sie to jasne ale wole wiedziec niz wymyslac sobie. Badanie jest bezplatne po 35 rz. To wiem na pewno. Na wyniki z krwi czekalam tydzien. Raczej sie nie denerwowalam. Wyszly bardzo dobrze wiec teraz jestem juz spokojna i zadowolona.

                        Skomentuj


                          Odp: Klub Starających się o Maluszka

                          Nie ma co sie martwić na zapas tymi badaniami.mi wsumie tez sami zaproponowali .lepiej zrobic i sie nie martwić niż nie robić i zachodzić w głowę 9 miesiacy co sie dzieje i czy ok.ja miałam tez tak ze gdy zrobi,i mi te badania to sprawę przedstawili tak-jesli wyjdzie cos w krwi nie tak to dostanę odrazu telefon i skierowanie do szpitala jakiegoś głównego tu na to badanie kidy przebija sie igła brzuch i pobiera materiał czym byłam tak przerażona ze myślałam ze umrę że strachu.a jesli wszytsko ok to dostanę list ze prawdop.jest małe i wynik jak małe oraz swojego sposobu gratulacje.pierwszy dzien myślałam ze nie wysiedze bo bałam sie każdego dzwonią tel.ale na szczęście przysżedl list
                          Dzis nie bardzo sie czuje.brzuch od rana mnie boli jak na okres-wczoraj na spotkaniu z położna powiadomiłem ja o tym a ona powiedziała mi tak ze każdy bol(oprócz takiego ktory będzie conajmniej dziwny i sięgnie mnie w pół)jest normalny w dole brzucha a w górnej części wynika z tego ze dziecko sie rusza.w każdym razie nie był to żaden przemijających bol bolał cały czas raz mocniej raz nie.nic więcej sie nie działo wiec. Cały dzien przelezalam.niestety liczę sie z tym ze tak na końcu to wyglada a ze panikuje to tez normalne wkoncu jestem pierwszy raz w ciazy i nie wiem co jest normalne co nie.ale mysle cos ze urodzi sie przed tym terminem.

                          Skomentuj


                            Odp: Klub Starających się o Maluszka

                            Dokladnie jak pisze Uka! Nie ma co sie martwic na zapas. Takie badania staja sie powoli standardem i moim zdaniem uspokajaja

                            Uka, ja tez pierwszy raz jestem w ciazy i tez nie wiem co i jak. Swietnie Cie rozumiem. Brzuch mnie akurat nie boli ale za to mam zawroty glowy i czasem omdlenia no i mdlosci i wymioty. Marze by poczuc sie jak ja, normalnie. Wszyscy mowia ze minie i ze II trymestr ok a poki co 13 tydz i nadal zle. W pon ide do lekarza i znow bede pytac KIEDY bedzie dobrze i czy to normalne no i co ja poradze? Nie wiem jak to byc w ciazy i tyle

                            Skomentuj


                              Odp: Klub Starających się o Maluszka

                              Helenko mi teczkach mówił ze w pierwszym trymestrze jest złe ze sie wymiotuje itd i ze to dobrze bo hormony pracują dobrze i dlatego mdli.wiec ja co?zlamanie bo mi nic takiego nie dolega zaczęło dopiero w 4mies i wtedy przekonałam sie co to dobra praca hormonów!co. Do omdleń i zawrotów to niby tez normalnie jest.wiadomo ze organizm dostarcza sie do dziecka itd wiec trzeba liczyć sie z tym ze tak będzie.mi samej swojego czasu tez było słabo i musiałam usiąść.
                              Ale co prawda to prawda pierwsza ciaza to wielka niewiadoma i tak naprawde nikt nie moze nam doradzić ani powiedzieć co u nS jest normalne co nie bo kazda kobieta inna wiec i reakcje inne.ja zniosę wszytsko aby tylko sie dobrze wszytsko skończyło i zeby urodziła ie zdrowy.

                              Skomentuj


                                Odp: Klub Starających się o Maluszka

                                helenka - jak u ciebie już nasty tydzień, to może popróbuj tego: http://sklep.babyandmamamed.com/mies...czesliwa-ciaza
                                dziewczyny gdzieś pisały że im pomaga a i ja od nich piję zioła a le na co innego

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X