Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Duphaston- Brał Ktoś ?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #16
    Odp: Duphaston?

    http://www.mamacafe.pl/forum/showthr...ight=Duphaston
    http://www.mamacafe.pl/forum/showthr...ight=Duphaston
    http://www.mamacafe.pl/forum/showthr...ight=Duphaston
    http://www.mamacafe.pl/forum/showthr...ight=Duphaston
    http://www.mamacafe.pl/forum/showthr...ight=Duphaston

    to są watki gdzie była mowa o tym leku,może znajdziesz coś co Cię zainteresuje
    Julek: 10/3/2008

    Skomentuj

    •    
         

      #17
      Odp: Duphaston?

      dzieki

      Skomentuj


        #18
        Odp: Duphaston?

        Ja brałam jak już byłam w ciąży i miałam krwawienia. Ja myślałam, ze to na początku ciąży jest normalne, ale lekarz powiedział, ze nie w każdym przypadku tak jest i mi to przepisał. powiedział, ze ciaża moze być zagrozona. Zażywałam i przestałam krwawić.



        Skomentuj


          #19
          Odp: Duphaston?

          ja brałam ten lek znowu na podtrzymanie ciąży w 7 miesiącu, bo w takim celu też się go stosuje ale pierwsze slysze zeby on pomogl zajsc w ciaze pozdrawiam

          Skomentuj


            #20
            Odp: Duphaston?

            brałam duphaston trzy lata temu, gin mi przepisal na ustabilizowanie cyklu, bo raz mialam, raz nie mialam... ogólem czułam sie jakbym zaszła w ciąże, bolala mnie głowa, mialam straszne nudnosci ( w ciazy ich nie mialam, ale przy leku tak), ogólem odstawiłam go zaraz po tym jak dostałam miesiączki, bo nie szło wytrzymac, no ale mialam wtedy 18 lat i nie bylam w stalym zwiazku i nie planowalam ciazy, teraz mam 21 :] troche sie w moim ciele na pewno zmieniło :] a w ciaze pomaga zajsc, to wiem na pewno, ginekolożka zalecała mi szczegolna ostroznosc.

            Skomentuj


              #21
              Odp: Duphaston- Brał Ktoś ?

              Brałam na początku ciąży okolo 7 tc na podtrzymanie-miałam plamienia

              Skomentuj


                #22
                Odp: Duphaston- Brał Ktoś ?

                Hej, a czy koś brał luteinę i bromergon na początku ciąży, bo ja poroniłam i nie wiem czy to nie wina bromergonu, bo brałam go a nie wiedziałam jeszcze o ciąży w ulotce przeczytałam że nie stosować na początku ciąży, tylko biorąc go skąd mogłam przewidzieć że już jestem w ciąży (a chodziło o to żęby wkońcu zajść w ciążę).

                Skomentuj

                •    
                     

                  #23
                  Odp: Duphaston- Brał Ktoś ?

                  ja brałam luteinę i bromgeron z powodu wcześniejszych poronień. Ginek zalecił nie odstawiać luteiny aż do testowania, a bromgeron brałam od 5dc-25dc. myślę, że u ciebie poronienie, to nie od bromgeronu, bo on działa na obniżenie prolaktyny, a co z a tym idzie progesteron się podnosi, a to on odpowiada za utrzymanie ciąży.

                  Piotruś 13.08 2007r. 2820g i 53cm

                  Bartuś 14.03 2011r. 3410g i 56cm




                  Bez moich dzieci dom pewnie byłby czysty, portfel pełny.. tylko, że moje serce byłoby puste

                  Skomentuj


                    #24
                    Odp: Duphaston- Brał Ktoś ?

                    Hejka
                    Ja brałam Duphaston na podtrzymanie ciazy do 5 miesiąca i urodził się zdrowy dzidziuś.




                    url=http://pierwszezabki.pl] [/url]

                    Skomentuj


                      #25
                      Odp: Duphaston- Brał Ktoś ?

                      Na razie biorę duphaston na na wyregulowanie drugiej fazy cyklu(podniesienie progesteronu). Za kilka miesięcy będzie można myśleć o zachodzeniu w ciążę, póki co jeszcze muszę popracować nad swoimi hormonami. Ale już jest lepiej..

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #26
                        Odp: Duphaston- Brał Ktoś ?

                        ja też biorę duphaston na wyregulowanie cyklu - biorę go od 16 dc (aczkolwiek od dwóch cykli musimy robić monitoring owulacji, bo zdarzyło się że owulka byłaby po 16 dc i przez duphaston została zatrzymana i zrobiła się torbiel) także jeśli ktoś ma zawirowania z owulacją to lepiej kontrolować albo usg albo testami owulacyjnymi
                        jak się uda zajść to na pewno będę brać go jeszcze w ciąży







                        Skomentuj


                          #27
                          Odp: Duphaston- Brał Ktoś ?

                          Ja brałam na podtrzymanie i plamienia ale się nie udało z innej przyczyny

                          Skomentuj


                            #28
                            Odp: Duphaston- Brał Ktoś ?

                            ja biorę duphaston od 25 tc i fenoterol od 29 tc bo miałam częste twardnienia brzucha, ale dopiero po fenoterolu poczułam poprawę. Do tego jeszcze 3 magnezy dziennie. Jak dodam do tego witaminy i probiotyki-biorę jeszcze provag doustnie to zaprzeczam stwierdzeniu że ciąża nie jest chorobą nigdy wczesniej nie brałam takiej ilości tabletek....

                            Skomentuj


                              #29
                              Odp: Duphaston- Brał Ktoś ?

                              Ja brałam duphaston przez pierwszy trymestr. Na początku ciąży wylądowałam w szpitalu z powodu lekkich brązowych plamień. Przeraziłam się czy nie poronię i pojechałam na obserwację do szpitala. Teraz to zgodzę się z kitty2409- plamienie było wtedy, gdy miałam dostać miesiączkę. Na wszelki wypadek przepisali mi preparat na okres trzech miesięcy.
                              Teraz jestem przy końcu II trymestru i fajnie czuć lekkie kopnięcia dzidzi

                              Skomentuj


                                #30
                                Odp: Duphaston- Brał Ktoś ?

                                Ja dzis bylam u swoje gin,zrobila mi usg,powiedziala, ze jest wszystko ok i przepisala mi takowy lek na uregulowanie @ W tym miesiacu odstawilam antykoncepcje po pol roku zazywania,bo poczulam chec drugiego dziecka. I przy okazji mi powiedziala, ze przy tych tabletkach "latwiej" zajsc w ciaze biore je od dzis (16dc) przez 10 dni (25dc) a potem czekam jeszcze 4 dni i zobaczymy czy bedzie @ czy polece po test

                                Laura 12.o2.2oo9/19:45 (4o5og 59cm)

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X