Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Znacie jakieś przesądy dla kobiet w ciąży?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #76
    Odp: Znacie jakieś przesądy dla kobiet w ciąży?

    Dziecko owinie się pępowiną i udusi, jeśli przyszła mama nosi na szyi łańcuszek, korale czy apaszkę
    Albo... przeszła pod rozwieszonymi kablami, sznurami z bielizną itp. Zdarza się czasami, że podczas porodu pępowina owija się wokół szyi dziecka, ale dla lekarza nie stanowi to zwykle dużego problemu – łatwo ją zdjąć. Problemy z pępowiną - przypadki zapętlenia albo uduszenia są niezwykle rzadkie i matka nie ma na to żadnego wpływu.

    Skomentuj

    •    
         

      #77
      Odp: Znacie jakieś przesądy dla kobiet w ciąży?

      Jeśli kobieta w ciąży martwi się, to dziecko będzie leworęczne
      Lęki i zmartwienia mogą powodować niestrawność, bezsenność czy bóle głowy, ale na pewno nie leworęczność u dziecka. Wprawdzie jej przyczyny nie są znane, ale matczyne zmartwienia nie pojawiają się w żadnej z formułowanych przez naukę teorii. W każdym razie preferencje co do tego, która ręka jest sprawniejsza, kształtują się bardzo wcześnie, w 10. tygodniu życia płodowego, a więc nawet najbardziej przesądne mamy od II trymestru mogą już zamartwiać się do woli ;-), nie obawiając się takich konsekwencji.

      Skomentuj


        #78
        Odp: Znacie jakieś przesądy dla kobiet w ciąży?

        Przyszła mama nie powinna z nikim dzielić się jedzeniem, bo będzie miała mało pokarmu
        Jeśli kobieta jest pozytywnie nastawiona do karmienia piersią, karmi na żądanie i dziecko prawidłowo ssie – jej piersi produkują tyle mleka, ile trzeba. A gdy pojawią się problemy z niedoborem pokarmu, przyczyn z całą pewnością należy szukać gdzie indziej.

        Skomentuj


          #79
          Odp: Znacie jakieś przesądy dla kobiet w ciąży?

          Zanim dziecko się nie urodzi, nie wolno mu niczego kupować (ubranek, łóżeczka), bo to przyniesie nieszczęście
          Kobiety dawniej bały się o dziecko, bo nie wiedziały nic o jego stanie – dmuchały więc na zimne, żeby nie kusić losu. Dzisiejsze mamy potrafią nie tylko racjonalnie myśleć, ale mają też lekarza i badania USG. A nawet gdy pojawią się jakieś komplikacje, niech żadnej z was nie przyjdzie do głowy obarczać winą zakupów. Nie dajcie się zwariować! I nie pozwólcie odebrać sobie przyjemności kupowania ciuszków.

          Skomentuj


            #80
            Odp: Znacie jakieś przesądy dla kobiet w ciąży?

            Dziecko będzie nadmiernie owłosione, jeśli jego matka często ma w ciąży zgagę lub... przytula się do włochatego psa, a łyse – jeśli się depiluje
            Tylko w jednym z nich jest źdźbło sensu – rzeczywiście, trzeba zachować ostrożność przy depilacji. Ale tylko dlatego, że niektóre metody nie są w ciąży wskazane, np. kremy mogą uczulać. Nie ma to jednak żadnego związku z obfitością owłosienia u dziecka! To jest uwarunkowane genetycznie.

            Skomentuj


              #81
              Odp: Znacie jakieś przesądy dla kobiet w ciąży?

              W ciąży nie wolno obcinać ani farbować włosów, bo po strzyżeniu dziecko będzie miało "krótki rozum" (czyli będzie niezbyt mądre), a po farbowaniu urodzi się rude
              Jedno i drugie to bzdura, ale z farbowaniem trzeba uważać, żeby, podobnie jak z depilacją, nie zaszkodzić sobie. Niektóre farby podrażniają skórę albo powonienie, co może mieć nieprzyjemne skutki. O kolorze włosów dziecka decydują wyłącznie jego geny.

              Skomentuj


                #82
                Odp: Znacie jakieś przesądy dla kobiet w ciąży?

                Ciężarnej nie wolno patrzeć na ludzi nieurodziwych, bo dziecko będzie nieładne. Ta sama zasada dotyczy... osób o innym kolorze skóry!
                W zamierzchłych czasach może i ktoś uwierzył w takie tłumaczenia niewiernej żony... Ale dzisiaj wiemy, że uroda dziecka, jego fizyczne cechy osobnicze – nie mówiąc już o rasie! – to wszystko jest uwarunkowane genetycznie.

                Skomentuj

                •    
                     

                  #83
                  Odp: Znacie jakieś przesądy dla kobiet w ciąży?

                  loozak11 zamieściłaś sporo tych ciążowych przesądów. Podziwiam, bo ja nie znałam żadnego . Z niektórych można się rzeczywiście pośmiać, ale tak ode mnie: mogłaś to wszystko zamieścić w jednym poście!

                  Skomentuj


                    #84
                    Odp: Znacie jakieś przesądy dla kobiet w ciąży?

                    ja słyszałam że po kablach chodzic nie można, po pędach ogórków bo maluch pępowina bedzie owinięty. Nie wolno patrzeć przez dziurkę od klucza itp. duzo jest tego

                    Skomentuj


                      #85
                      Odp: Znacie jakieś przesądy dla kobiet w ciąży?

                      ja też słyszałam że nie wolno zapatrywac się na dzieci niepełnosprawne bo maleństwo może mieć problemy, włosów malować nie wolno a to według mnie nie sprawdza ssię

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #86
                        Odp: Znacie jakieś przesądy dla kobiet w ciąży?

                        przesądów jest niesamowicie dużo, myślę, że nie wszystkie się sprawdzają, typu przechodzenie po kablach, patrzenie przez dziurkę od klucza itp

                        Skomentuj

                               
                        Working...
                        X