Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Znacie jakieś przesądy dla kobiet w ciąży?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #61
    Odp: Znacie jakieś przesądy dla kobiet w ciąży?

    Napisane przez blawatkowa15 Pokaż wiadomość
    A ja wielokrotnie słyszałam, że w ciąży gdy się wystraszymy nie wolno nam w tym czasie dotknąć żadnej części ciała bo dziecko urodzi się z jakąś wadą. Słyszałyście o tym?
    tak ale się nie sprawdziło przynajmniej u mnie - jak byłam w ciąży po wigilii w nocy jechaliśmy do nas domku - natrafiliśmy na pożar w domku obok którego przejeżdżaliśmy- oczywiście ja w strachu bo nigdy nie byłam w takie sytuacji, mąż nawet zawoził właściciela domku w miejsce na główną drogę, by nakierować staż - i jak wróciliśmy teściowa oczywiście, że pewnie dziecko urodzi się z znamiem, wadą - ale nic takiego u nas nie było

    Skomentuj

    •    
         

      #62
      Odp: Znacie jakieś przesądy dla kobiet w ciąży?

      A moja mama z kolei przestraszyła się psa i dotknęła ucha. I siostra urodziła się z poważnym niedosłuchem na to ucho. A jak była w ciąży bratem oparzyła się i szybko dotknęła za ucho i brat urodził się z dziwną fałdką na uchu, która została po porodzie usunięta. Nie wiem, czy to przypadek czy coś w tym jednak jest. Niby nie powinno się wierzyć w zabobony


      Skomentuj


        #63
        Odp: Znacie jakieś przesądy dla kobiet w ciąży?

        Napisane przez blawatkowa15 Pokaż wiadomość
        A moja mama z kolei przestraszyła się psa i dotknęła ucha. I siostra urodziła się z poważnym niedosłuchem na to ucho. A jak była w ciąży bratem oparzyła się i szybko dotknęła za ucho i brat urodził się z dziwną fałdką na uchu, która została po porodzie usunięta. Nie wiem, czy to przypadek czy coś w tym jednak jest. Niby nie powinno się wierzyć w zabobony
        może w tym coś jednak jest - choć ja raczej z tych nie wierzących w takie rzeczy, ale przykład Twojej Mamy składnia do myślenia, że może coś w tym jest,
        niby kobieta w ciąży też nie w powinna być chrzestną mamą dziecka - znacie taki przesąd?

        Skomentuj


          #64
          Odp: Znacie jakieś przesądy dla kobiet w ciąży?

          Napisane przez 27otsifem Pokaż wiadomość
          może w tym coś jednak jest - choć ja raczej z tych nie wierzących w takie rzeczy, ale przykład Twojej Mamy składnia do myślenia, że może coś w tym jest,
          niby kobieta w ciąży też nie w powinna być chrzestną mamą dziecka - znacie taki przesąd?
          Słyszałam o tym, ale nie znam osoby, która byłaby w takiej sytuacji. Czasami przyszła chrzestna może być we wczesnej ciąży i może być tego nieświadoma. Nie wiem skąd się biorą te wszystkie przesądy


          Skomentuj


            #65
            Odp: Znacie jakieś przesądy dla kobiet w ciąży?

            Myślę, że z tą chrzestną to bardziej kwestia obowiązków. Mała dzidzia absorbuje sporo czasu i teoretycznie matka chrzestna nie może poświęcić wtedy wystarczającej ilości czasu chrześniakowi. To raczej nie kwestia zabobonu. Ksiądz się może nie zgodzić żeby ciążówka była chrzestną.

            A z przesądów, to mnie mama mówiła, żebym nie obcinała włosów. Totalnie nie wiem dlaczego

            Skomentuj


              #66
              Odp: Znacie jakieś przesądy dla kobiet w ciąży?

              Ja znam masę przesądów zarówno dla kobiet w ciąży jak i dla niemowlaka. Znam je nie dlatego, że mnie interesują,a le dlatego, że mimowolnie je słyszę, słyszałam. Wiecie co z nimi robiłam w czasie ciąży i teraz robię przy niemowlaku? ŁAmię Tzn robię dokładnie wszystko to czego według przesądów robić nie wolno No i jeszcze nic mi ani córce się nie stało Niesamowite prawda?

              Skomentuj


                #67
                Odp: Znacie jakieś przesądy dla kobiet w ciąży?

                Napisane przez annaniol Pokaż wiadomość
                Ja znam masę przesądów zarówno dla kobiet w ciąży jak i dla niemowlaka. Znam je nie dlatego, że mnie interesują,a le dlatego, że mimowolnie je słyszę, słyszałam. Wiecie co z nimi robiłam w czasie ciąży i teraz robię przy niemowlaku? ŁAmię Tzn robię dokładnie wszystko to czego według przesądów robić nie wolno No i jeszcze nic mi ani córce się nie stało Niesamowite prawda?
                Dokładnie! Nie należy się przejmować jakimiś głupimi przesądami i zabobonami. Ja też robiłam "zakazane" rzeczy i dzieci urodziły się całe i zdrowe


                Skomentuj

                •    
                     

                  #68
                  Odp: Znacie jakieś przesądy dla kobiet w ciąży?

                  Jest bardzo, bardzo dużo przeróżnych zabobonów, żeby nie wieszać zasłon, nie przechodzić pod drabiną itp. ale pamiętajmy to są tylko i wyłącznie ludzkie przesądy.

                  Skomentuj


                    #69
                    Odp: Znacie jakieś przesądy dla kobiet w ciąży?

                    A ja słyszałam o takim, żeby nie szyć jak jest się w ciaży, bo sie rozum dziecku zaszyje i nie będzie sie już dobrze w szkole uczył.

                    Skomentuj


                      #70
                      Odp: Znacie jakieś przesądy dla kobiet w ciąży?

                      Ja tam w to nie wierzę wiecie, bo jak bym miała sluchać mojej mamy i babci z tymi przesądami to bym siedziała zamknieta w pokoju i nic nie robiła

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #71
                        Odp: Znacie jakieś przesądy dla kobiet w ciąży?

                        1. Jeśli kobieta w ciąży wygląda pięknie, to urodzi chłopca, a jeśli niekorzystnie - dziewczynkę
                        Twierdzono, że córka "kradnie" matce urodę. Dziś wiemy, że na zmiany w wyglądzie mają wpływ hormony – to z ich powodu u jednych kobiet pojawiają się kłopoty ze skórą, plamy na twarzy itp., a u innych – nie. Płeć dziecka nie ma z tym żadnego związku.

                        Skomentuj


                          #72
                          Odp: Znacie jakieś przesądy dla kobiet w ciąży?

                          Jeśli u ciężarnej pojawiły się piegi - urodzi dziewczynkę
                          Piegi są cechą dziedziczną – one musiały być już wcześniej, ale w ciąży wzrost stężenia hormonów powoduje silniejszą pigmentację i piegi stają się bardziej widoczne. Bez względu na to, czy urodzi się chłopiec, czy dziewczynka.

                          Skomentuj


                            #73
                            Odp: Znacie jakieś przesądy dla kobiet w ciąży?

                            Jeśli brzuch jest okrągły lub opadnięty będzie dziewczynka, a jeśli spiczasty - chłopiec
                            Stwierdzić płeć dziecka przed urodzeniem można jedynie, badając jego chromosomy (uzyskane dzięki amniopunkcji lub biopsji kosmków łożyska) albo oglądając jego narządy płciowe podczas badania USG.

                            Skomentuj


                              #74
                              Odp: Znacie jakieś przesądy dla kobiet w ciąży?

                              Jedzenie truskawek powoduje powstanie u dziecka tzw. znamion truskawkowych
                              Znamiona te rzeczywiście przypominają nieco truskawki – są to czerwone, twarde, wystające bąble – ale poza tym nie mają z nimi nic wspólnego. Te znamiona to naczyniaki, czyli powiększone naczynia krwionośne. Występują u około 10 procent noworodków i znikają same po upływie 4-5 miesięcy.

                              Skomentuj


                                #75
                                Odp: Znacie jakieś przesądy dla kobiet w ciąży?

                                Gdy ciężarna oparzy się albo przestraszy nie może dotykać dłonią swego ciała, bo w miejscu w którym się dotknie, jej dziecko będzie miało znamię
                                Mówiono np., że gdy kobieta przestraszy się myszy, a potem złapie się za łydkę, ani chybi dziecko urodzi się z myszką na łydce. Inny wariant: nie można niczego smażyć, bo jeśli tłuszcz pryśnie na brzuch, to znamię murowane. Bzdura! Znamiona na skórze są spowodowane nieregularną pigmentacją lub czynnikami genetycznymi – żadne inne "powody" nie mają znaczenia.

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X