Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

alkohol w ciąży

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    insoomnia. Nie wiadomo jak działa alkohol u tej kobiety. Wszystko zalezy od organizmu, ale czy znamy swoje organizmy na tyle, żeby ryzykować? Kwestia alkoholu była często poruszana między mną a moją ginekolog, między innymi przez problem alkoholowy w czasach młodzieńczych ;-)
    Od kiedy jestem w ciąży sam zapach alkoholu przyprawia mnie o mdłości i skrzywienie, nawet przysłowiowa lampka wina - sama mówię o sobie szczęściara, bo wiem jakie to nam zachcianki czasami przychodzą do głowy :]
    Z alkoholem nie ma reguły: jednej mamie i dziecku nie zaszkodzi, innym zaszkodzi łyk.
    Tak gdyby nad tym pomyśleć to w zasadzie po co pić ten alkohol w trakcie ciąży? Jeśli nie potrafimy wytrzymać bez alkoholu tych 40 tygodni (a często mniej, bo dowiadujemy się z reguły później) to może warto zastanowić się czy to już nie jest problem? Poza tym jeśli nie mamy silnej woli do tego by odmówić lampki szampana, to jak mamy się wykazać silną wolą i konsekwencją będąc matkami??
    Cieszę się, że mnie odrzuca na samą myśl o alkoholu, a wszystkim mamom radzę sobie podarować. Lepiej się czasami przemęczyć i odmówić lampki alkoholu niż później mieć wyrzuty sumienia do końca życia jeśli coś się stanie. Te 40 tygodni na prawdę przeciez mija nam za szybko i ani się obejrzymy i już ;]

    Skomentuj

    •    
         

      zgadzam się z ASASIA1 !!! żadnego alkoholu w ciąży!!! ogólnie nie piję alkoholu,ewentualnie na imprezach okolicznościowach typu sylwester. w czasie ciąży byłam na 4 weselach-łącznie ze swoim-i nawet mi przez myśl nie przyszło żeby wypić choć mały kieliszek szampana,póżniej karmiłam córkę przez rok i też nie piłam alkoholu. dlatego naprawdę nie mogę zrozumieć mam które coś tam trochę wypiły bo nigdy nie wiadomo czy nawet kieliszeczek wina nie zaszkodzi dziecku
      Last edited by kamilawielgosz; 04-01-2009, 14:55.

      Skomentuj


        Jestemw drugiej już ciąży, z pierwszą córką ani kropli alkoholu i już bez względu na okoliczności i od ponad roku mam zdrowe pogodne dziecko. W drugiej ciąży zaliczyłam już i wesele i sylwester bezalkoholowo i nie czuję się jakoś pokrzywdzona tym faktem. Nawet jak mnie nachodziła ochota na łyczek wina to sie powstrzymywałam bo nigdy nic nie wiadomo, a nosić później wyrzuty sumienia do końca zycia w razie wad dziecka bym chyba nie zniosła. Po co się później zadręczać że mogło się inaczej. W końcu ciąża i karmienie piersią nie trwa wiecznie. Moja koleżanka ogromnie lubiła i potrzebowała piwa i popijała parę łyczków od czasu do czasu. Niestety dziecko ma wady rozwojowe, serca, głowy i mogę jej tylko współczuć. Nie uważam więc iż dyskusja: lampka czerwonego wina nie zaszkodzi miała jakikolwiek sens.

        pozdrawiam Was cieplutko

        Skomentuj


          Chciałam pogratulować tym paniom które piją lampkę wina na lepsze krążenie w ciąży... Nie będę używać ostrych słów, choć może trzeba by... Każdy normalny lekarz powie że w ciązy dziecku może zaszkodzić KAŻDA ILOŚĆ ALKOHOLU! A każda to znaczy że ta z lampki wina też. A żeby się rozluźnić nie jest konieczny alkohol pogratulować lekarzowi znajomości innych metod.... Jasmin-radzę zmianę lekarza. A reszcie pozwalających sobie na picie każdej ilości i tym które się zasłaniają ilością warstw łożyska doradzam zmianę poglądów... Modne one były za czasów naszych babć i Bogu dzięki że medycyna je zdementowała...

          Kompletny brak odpowiedzialności!!!!
          Zosia ur.07-07-2010
          wtorek 14:55




          http://pu zz.org.pl/?p=8yhM5FrWogpd

          Skomentuj


            nie wypiłam w ciąży ani grama i jestem z tego dumna!!!!!

            no troche odpowiedzialności musi być.

            Skomentuj


              własnie ogladam program o piciu alkoholu w ciąży. straszne ile kobiet to robi.
              w stanach jedna została oskarzona przez to o usiłowanie zabójstwa.
              mowili ze najwiecej ciezarnych pije w Angli i w Stanach




              Skomentuj


                Napisane przez moniaB Pokaż wiadomość
                własnie ogladam program o piciu alkoholu w ciąży. straszne ile kobiet to robi.
                w stanach jedna została oskarzona przez to o usiłowanie zabójstwa.
                mowili ze najwiecej ciezarnych pije w Angli i w Stanach
                widzialam tez kawalek tego programu o tym Fasie czy jak to sie nazywa, na 2 szlo niedawno (jak to wlasnie ogladalas )

                Laura 12.o2.2oo9/19:45 (4o5og 59cm)

                Skomentuj

                •    
                     

                  na 2. nie dawno sie skończył




                  Skomentuj


                    tez to ogladalam, wystraszylam sie troche bo gdzies kolo 3-4 tygodnia ciazy zaliczylam jeszcze impreze zakrapiana ( chociaz w sumie i tak duzo nie pilam) a dowiedzialam sie ze jestem w ciazy dopiero w 6 tygodniu, mam nadzieje ze nie zrobilam krzywdy dzidziusiowi. ale jestem dobrej mysli

                    Skomentuj


                      Ja ogólnie nie lubię alkoholu, od czasu do czasu wypijaliśmy sobie z mężem lampke wina wieczorem ale w ciąży było zero alkoholu. Jestem odpowiedzialną matką i nie chciałam swojej kruszynce zaszkodzić. Jedni mi mówili, że jak napiję się lampkę wina to nic mi się nie stanie i nawet w tvn w programie "dzień dobry tvn" zaproszony tam gość- ginekolog wypowiadał się na temat picia ciężarnych kobiet w ten oto sposób: "akby kobieta w ciąży piła codziennie butelkę wina i butelkę 1l coli to jest to szkodzenie sobie i dziecku, natomiast jeśli kobieta w ciąży napije się pół lampki czerwonego wytrawnego wina nic jej się nie stanie". Co jeden lekarz to inna rada.Ja tam wolałam się obejść bez alkoholu i jakoś do tej pory też wytrzymuje bo karmię moją córeczkę piersią. Pozdrawiam
                      WERONIKA JAGODA 5 listopad 2008 godz. 15.37 3870 g, 60 cm
                      NADIA POLA 10 lipiec 2012 godz. 11.50 3130 g, 56 cm







                      Skomentuj

                      •    
                           

                        Ogolnie to nie pije, przed ciaza moze ze dwa razy przy jakiejs okazji meczylam drinka pol imprezy.
                        A w ciazy to juz wogle nie chcialam zaszkodzic dziecku jedyny alkohol jaki pilam w ciazy to byla lapmka szampana na swoim slubie
                        Cyprianek

                        Skomentuj


                          cześć, ja w ciąży też nie napiłam sie nawet kropli alkoholu, ale u mnie na osiedlu jest taka kobitka z brzuchem pod sam nos i dzień w dzien zawiana chodzi. Przykro patrzeć, szkoda tego maluszka

                          Skomentuj


                            ja ogladalam taki program co specjalisci mowili ze na przeprowadzonych badaniach te dzieci ktorych matki pily alkohol sa bardziej nerwowe i moga miec niektore z nich nawet adhd trudniej im sie skupic i wogule.. a podczas bycia plodem wykonuja bardziej gwaltowne ruchy.... niewarto pic podczas ciazy popieram...
                            Nikola Natalia wyszła na świat 20.03.2009 o godz 15.40 ważyła 2950 i mierzyła 56 cm



                            Skomentuj


                              w ciazy kilka razy wypilam kilka lykow piwa reds

                              Skomentuj


                                jak tylko kilka lykow to nie powinno zaszkodzic glowa do gory i nie smutaj sie milka
                                Nikola Natalia wyszła na świat 20.03.2009 o godz 15.40 ważyła 2950 i mierzyła 56 cm



                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X