Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

przed kolejką?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #31
    Odp: przed kolejką?

    Z uprzejmością u ludzi już niestety chyba tak jest, że udają że nie widzą, odwracają się w inną stronę, piszą smsy lub po prostu nie zwracają na nic uwagi. Z biegiem czasu myślę, że będzie tylko gorzej.

    Skomentuj

    •    
         

      #32
      Odp: przed kolejką?

      Napisane przez Iwonka886 Pokaż wiadomość
      Z uprzejmością u ludzi już niestety chyba tak jest, że udają że nie widzą, odwracają się w inną stronę, piszą smsy lub po prostu nie zwracają na nic uwagi. Z biegiem czasu myślę, że będzie tylko gorzej.
      A szkoda, bo ruszyło ostatnio sporo kampanii właśnie edukujących, a i więc teoretycznie powinna być większa świadomość społeczeństwa.

      Skomentuj


        #33
        Odp: przed kolejką?

        Tak, tak naklejki, opaski itp. to nic nie zmieni w ludziach. Musieliby chyba powszczepiać ludziom też chęć pomocy tak sie nie da, z resztą nie można nakazać ludziom czegoś co uważają za nie koniecznie dobre. Ja nie doświadczyłam pomocy w ciąży- przykre.

        Skomentuj


          #34
          Odp: przed kolejką?

          U mnie to jest różnie z pomocą, bo po pierwsze faktycznie nie widzę (słaby wzrok), po drugie staram się nie rozglądać po ludziach w miejscach publicznych więc mogę osoby potrzebującej nie zauważyć.
          Zresztą, ja sama zazwyczaj stoję w tramwajach, nie lubię zajmować miejsc na 2-3 przystanki, o ile nogi mnie nie bolą.

          Tutaj sytuacja jest podobna co do osób niewidomych i jeżdżących na wózku, bardzo rzadko ktoś się skłania do pomocy, ten pośpiech dzisiejszego świata robi z ludźmi dziwne rzeczy, stają się nieczuli na drugiego człowieka.

          Skomentuj


            #35
            Odp: przed kolejką?

            Trochę jednak to przykre jest, właśnie dla tych ludzi...powinny być jakieś odgórne zalecenia, zasady a nie tylko jak ktoś chce to przepuści a jak to chce to nie widzi... ludzie nie powinni być tacy obojętni na drugiego człowieka, zauważają drugiego tylko wtedy jak już coś się wydarzy.

            Skomentuj


              #36
              Odp: przed kolejką?

              Ja znajac nasze spoleczenstwo nie korzystalam z tego przywileju poza dwiema sytuacjami - raz kiedy poszłam na badania i było mi bardzo slabo a przede mna bylo kilkanaście osob i drugi raz w sklepie kiedy mnie jakiś pan z kolejki wepchał przed wszystkich mowiac, że mi jest niewygodnie, a reszta moze poczekać

              Skomentuj


                #37
                Odp: przed kolejką?

                Nie należę do osób, które miałyby odwagę zwrócić komuś uwagę i poprosić o przepuszczenie mnie w kolejce. Zawsze grzecznie stałam, ale parę razy faktycznie zostałam przepuszczona w kolejce. I było to bardzo miłe.

                Skomentuj

                •    
                     

                  #38
                  Odp: przed kolejką?

                  Ja też raczej nie miałam tej odwagi by prosić kogoś o ustąpienia miejsca w kolejce, itp. Raczej stałam grzecznie, a kiedy mnie ktoś przepuścił to byłam bardzo miło zaskoczona


                  Skomentuj


                    #39
                    Odp: przed kolejką?

                    tak samo jest z małymi dziećmi w kolejkach w sklepie, przychodni. Raz bylismy u ortopedy z 3 miesieczna córka. Na drzwiach wielkimi literami napisane, że niemowlęta wchodzą poza kolejnością, bez kolejki. Przyszliśmy, zapytalismy ludzi na korytarzu czy nie mają nic przeciwko zebysmy weszli poza kolejnoscia (z grzecznosci) - wszyscy na to, że OK. Otworzyly sie drzwi, wyszedl facet, my wchodzimy a z nami starsza pani, ze ona jest w podeszlym wieku, seniorka to jest jej kolejka, bo ona czeka juz kilka godzin. Lekarz na nia popatrzyl i powiedzial zeby wyszla, bo tu jest male dziecko, ktore nie rozumie ze musi poczekac itp itd, ze zacznie plakac it itd. Obruszona w koncu wyszla zabijajac wzrokiem mnie, meza, corke i lekarza. Jak wyszla lekarz zapytal nas: "i dokad sie jej tak spieszy? do kosciola?"....

                    Skomentuj


                      #40
                      Odp: przed kolejką?

                      Ja kiedyś miałam niemiłą sytuację w przychodni. Byłam w ciąży i czekałam w kolejce na pobranie krwi. Byłam na czczo, więc było mi trochę słabo. Usiadłam więc na krześle i cierpliwie czekałam na swoją kolej. Przyszła pewna starsza Pani, która nie miała gdzie usiąść. Nic nie powiedziała, ale czułam na sobie Jej wzrok. Byłam w ciąży, a nie było widać jeszcze brzuszka i czułam, że muszę się z tego tłumaczyć... Jednakże postanowiłam się nie przejmować i siedzieć dalej, tym bardziej, że staruszka była w świetnej formie


                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #41
                        Odp: przed kolejką?

                        Napisane przez blawatkowa15 Pokaż wiadomość
                        Ja kiedyś miałam niemiłą sytuację w przychodni. Byłam w ciąży i czekałam w kolejce na pobranie krwi. Byłam na czczo, więc było mi trochę słabo. Usiadłam więc na krześle i cierpliwie czekałam na swoją kolej. Przyszła pewna starsza Pani, która nie miała gdzie usiąść. Nic nie powiedziała, ale czułam na sobie Jej wzrok. Byłam w ciąży, a nie było widać jeszcze brzuszka i czułam, że muszę się z tego tłumaczyć... Jednakże postanowiłam się nie przejmować i siedzieć dalej, tym bardziej, że staruszka była w świetnej formie
                        Miałam podobnie, ale w autobusie, z tym że byłam wtedy już w 8 miesiącu i jechałam do lekarza. Godziny poranne, autobus pełen starszych osób, jeżdżą w piątek na targowisko. Jak ja wsiadłam było wolne miejsce więc usiadłam. Potem wchodzi starszy pan, następny przystanek kolejna starsza pani. I w końcu pan do mnie z wyrzutem no dziękuje pani bardzo, że pani ustąpiła, ale gdy tylko zdążyłam otworzyć usta zauważył brzuszek i przeprosił. Kolejny przystanek, wsiada kolejna starsza pani z wózeczkiem na zakupy. Ja dalej nic. W końcu babcia za mną zwraca mi uwagę, że to miejsce dla inwalidów i powinnam wstać. Mówię dobra, mam dość. Wstałam i jej ustąpiłam. Dopiero inne panie zauważyły brzuch i mi ustąpiły miejsca szeroko komentując, że mnie oczywiście należy się, że wstyd że młody chłopak obok nie wstał itd...

                        Skomentuj


                          #42
                          Odp: przed kolejką?

                          Napisane przez emros Pokaż wiadomość
                          Miałam podobnie, ale w autobusie, z tym że byłam wtedy już w 8 miesiącu i jechałam do lekarza. Godziny poranne, autobus pełen starszych osób, jeżdżą w piątek na targowisko. Jak ja wsiadłam było wolne miejsce więc usiadłam. Potem wchodzi starszy pan, następny przystanek kolejna starsza pani. I w końcu pan do mnie z wyrzutem no dziękuje pani bardzo, że pani ustąpiła, ale gdy tylko zdążyłam otworzyć usta zauważył brzuszek i przeprosił. Kolejny przystanek, wsiada kolejna starsza pani z wózeczkiem na zakupy. Ja dalej nic. W końcu babcia za mną zwraca mi uwagę, że to miejsce dla inwalidów i powinnam wstać. Mówię dobra, mam dość. Wstałam i jej ustąpiłam. Dopiero inne panie zauważyły brzuch i mi ustąpiły miejsca szeroko komentując, że mnie oczywiście należy się, że wstyd że młody chłopak obok nie wstał itd...
                          Niby są teraz znaczki z napisem typu "Więcej zrozumienia dla kobiet w ciąży", ale nie wiem czy ludzie zwracają uwagę na takie rzeczy. Czasem ludzie boją się, że pomylą otyłą kobietę z ciężarną...


                          Skomentuj


                            #43
                            Odp: przed kolejką?

                            znaczki znaczkami a ludzie i tak robia swoje. Jakby wprowadzili mandaty za nie przepuszczanie cieazrnej to moze by sie cos zmienilo, b teraz zyczliwych ludzi wobec ciezarnych i mlodych mam jest niewiele

                            Skomentuj


                              #44
                              Odp: przed kolejką?

                              W ogóle jest prowadzonych bardzo dużo akcji społecznych na ten temat, i w tv i w komunikacji miejskiej. Szkoda, że najczęściej niektórzy zakładają słuchawki i patrzą wtedy tępo w telefon.

                              Skomentuj


                                #45
                                Odp: przed kolejką?

                                Wszystkie akcje społeczne mają taką skuteczność do tej pory, że hej... :/

                                W ciąży miałam pokaźny brzuch i na palcach jednej ręki mogę policzyć sytuacje, kiedy ktoś ustąpił mi miejsca i zawsze były to kobiety kilka razy starsze ode mnie. Pominę fakt, że zwrócenie się z prośbą o ustąpienie miejsca powoduje istną falę nienawiści...

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X