Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Szerokie biodra = Szybki poród???

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #16
    Nie wiem czy zauważyłyście, że przed porodem położna
    mierzy biodra. Jest pewna granicy w "wąskich biodrach"
    Ale są kobiety które mają naprawdę wąską miednicę (bo to o
    miednicę chodzi a nie o biodra) i za chiny (celowo z małej) ludowe
    dziecko nie przejdzie.
    Co do szybkości porodu to oczywiście tutaj nie ma to znaczenia -
    tak mi się wydaje.

    Skomentuj

    •    
         

      #17
      i dobrze że mierzą miednicę bo po co sie męczyć

      u mnie się zastanawiali czy dam rade urodzić, ale skoro pierwsze urodziłam sam to mi pozwolili

      widziałm ich miny jak zobaczyli Majki wagę
      lekarz tylko coś rzucił ufff dobrze że nic sie nie wydarzyło czy cos takiego


      JULA

      MAJA

      OLGA

      Skomentuj


        #18
        majajula no właśnie, takie porody sa bardzo niebezpieczne

        Skomentuj


          #19
          koleżanka (w biodrach jakieś 60 nie więcej) męczyła sie 12 godzin i wreszcie stwierdzili że cesarkę zrobią
          a miał ewidentnie za małą miednicę niestety nie rodziła przy swoim lekarzu (uroki rodzenia w porach urlopów)


          JULA

          MAJA

          OLGA

          Skomentuj


            #20
            może jest w tym cień prawdy.ja mam szerokie biodra i rodziłam 2.5godz.

            Skomentuj


              #21
              ja mam w biodrach 92 cm a w ciąży miałam 95 i cały poród z bólami trwał 30 minut

              Skomentuj


                #22
                U mnie sie to nie sprawdziło. Mam z natury szerokie biodra a mój poród z bólami trwał 19 godzin.
                Natomiast sam moment parcia 40 minut.

                Skomentuj

                •    
                     

                  #23
                  nie wiem czy to rzeczywiście się sprawdza, ja mimo że mam szerokie biodra i rodziłam tylko 20min to lekarz mówił że poród był ciężki i mój synek był podduszony a pomagali mi próżnociągiem go wyjmować.
                  podobno mimo tego że mam szerokie biodra to kość w środku jest bardzo wąska i ogólnie z moją budową ciężko jest mi rodzić dzieci. Gdyby Filip był cięższy to pewnie skończyło by się cesarką.
                  Ale co osoba to inny przypadek moja kuzynka jest maleńka, ma 160cm wzrostu i ogółem wygląda jak dziewuszka z podstawówki a 3 dzieci urodziła i mówiła że dla niej to tylko "pierdnąć" i dziecko jest tak więc zależy to nie tylko od budowy ciała ale i kobietki
                  1.03.2009 9:55 FILIPEK

                  Skomentuj


                    #24
                    Zgadzam się Tobą Aniu.Tu zapewne nie chodzi o szerokie biodra ale o rozmiar miednicy.Moja ciocia miala bardzo szerokie biodra ale wąską miednice i trójkę swoich dzieci urodziła przez CC.


                    Skomentuj


                      #25
                      moim zdaniem nie zawsze szerokie biodra mają znaczenie każda kobieta mając szerokie biodra lub nie ma zawsze inny organizm i dlatego urodzi inaczej i w innym czasie. Ja akurat mam szerokie biodra i urodziłam siłami natury tylko w 3 minuty za pierwszym parciem i był to mój pierwszy poród ale zaś u mnie w rodzinie prawie każdy ma szerokie biodra i jeszcze nikt nie urodził szybciej niż ja także wątpię że szerokość bioder ma znaczenie.

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #26
                        jeśli chodzi o miednicę to ona również ma duże znaczenie ale nie zawsze kobieta mając w objętości szeroką miednicę a mając słaby organizm nie urodzi w szybkim czasie prędzej kobieta mająca średni rozmiar miednicy a ma silny organizm urodzi szybciej jedynie nie daję szans kobiecie która objętością ma wąską miednice nie będzie w stanie urodzić dziecka siłami natury z tego powodu ze dziecko nie będzie w stanie przecisnąć się przez wąski kanalik rodny więc pozostaje cesarka.

                        Skomentuj


                          #27
                          Odp: Szerokie biodra = Szybki poród???

                          Ja mam wąziutkie biodra i kosci miednicy a urodziłam naturalnie bez zadnych powiklan. Parcie trwalo jakies 20 minut. Lekarze gdy mnie mierzyli nie dawali zbyt duzych szans na porod naturalny. Moj synek do gigantow nie nalezal (3 kg) ale i tak dziwie sie ze urodzilam go normalnie. Jak ktos na mnie patrzy to wierzyc mu sie nie chce ze tak dobrze poszlo. Mocno wierzylam w to ze moge urodzic i udalo sie
                          Tymoteusz - ur. 03.09.09

                          Skomentuj


                            #28
                            Odp: Szerokie biodra = Szybki poród???

                            Mam szerokie biodra: pierwsze dziecko rodziłam 6h, drugie - 1h. Od pierwszych bóli licząc.
                            http://babskimokiem.pl/ Kobiety polecają Kobietom

                            Skomentuj


                              #29
                              Odp: Szerokie biodra = Szybki poród???

                              Ja mam wąskie biodra (spodnie 25/26 rozmiarek) i wogóle raczej drobną budowę. Lekarz też pod koniec ciązy zastanawiał się czy dam radę...
                              Ale ok 2 tygodni przed porodem zaczęłam czuć silne bóle miednicy - zaczęła się przygotowywać do porodu i urodziłam bardzo szybko. Od przyjęcia na porodówkę 3 h, a parcie to była chwila.
                              lekarz odbierający poród powiedział, ze filmy instruktarzowe ze mną trzeba krecić, bo tak mi sprawnie poszło
                              Więc stanowczo - nasze wymiary nie mają tu nic do rzeczy. Mały miał główke 35 cm i dałam radę, więc troche wiary w szczuple kobitki!
                              Kacperek 11.III.2009 godz.11:00 2980g 56cm szczęścia


                              Majka 21.VIII.2012 godz.8:30 2940g 50cm słodyczy

                              Skomentuj


                                #30
                                Odp: Szerokie biodra = Szybki poród???

                                Ja jestem bardzo szczupla, biodra przecietne, ale... za to fajna szeroka miednice, urodzilam pierwsze dziecko 6 godzin a parcie tylko 30 minut, a bolalo tak naprawde z tego wszystkiego porzadnie... tylko godzina!!!! no i mowili, ze z moja budowa wszystkie dzieci naturalnie , oby zdrowa byc, urodze, bo nie szerkokosc bioder, tylko mednica sie liczy, a u mnie duzo tam miejsca jest. No a kobiety na porodowce, co mialy szerokie biodra, niektore naturalnie nie urodzile, a dziecko dobrze ulozone, a moze miednice waska mialy...










                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X