Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Mamy Rocznik 2009. Wątek Zbiorczy!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    [QUOTE=anecia82;36064]Witaj Aniu ,fajnie że dołączyłaś do nas.
    Moja lekarka jak powiedziałam że mam twardnienie brzucha i że mnie boli czasami to przepisała mi tylko nospe i to wszytsko.A Wy widze że musicie brac inne leki.Ja od prawie samego początku biorę codziennie kwas+ żelazo bo mam małą anemię.Wiecie co,zastanawiam się czy nie iść do prywatnego ginekologa.U tej mojej nie mogę sie doprosic o Usg.W sumie to miałam u niej robione tylko raz , koło 10 tyg,no i 2 razy w szpitalu.Wogóle czy Wy jak idziecie do lekarza to może wejśc z Wami mąż?Bo jak prosiłam żeby wszedł na usg że by zobaczyć maleństwo to nie,nie i nie.Aha i mam pytanko,czy trzeba mieć koniecznie w karcie ciąży opinie od stomatologa?Ja byłam niedawno i wszystko ok z ząbkami ale położna truje żebym miała wpis.Pozdrawiam wszystkich[/QUOT

    Ja przy pierwszej ciąży też brałam tylko nospę (teraz obyło się bez leków-na razie). Chodzę prywatnie do lekarza, więc mąż może zobaczyć dzidziusia kiedy chce. Jeśli chodzi o kartę ciąży to nie mam żadnego wpisu od stomatologa. Nawet mi do głowy nie przyszło żeby o to pytać.
    Ostatnio też pogorszyła mi się morfologia, ale gin nie kazał brać żadnego żelaza, ani innych witamin. Miałam hemoglobinę 11,9. A jak u Was?
    TOMEK-UR.16 KWIETNIA

    Skomentuj

    •    
         

      Wydaje mi sie że to czy moż może wechodzic do gabinetu ma usg zalezy tylko od lekarza Anecia może zmień lekarza

      Dziewczyny a wózek model macie już wybrany?
      Mój synek 24/8 kwiecień

      Skomentuj


        hej dziewczyny
        ale sie wczoraj wystraszylam, poszlam do wc patrze a tu krew dobrze, ze mialam wczoraj wyznaczona wizyte. polecialam do lekarki zaczela mne badac i nic nie widziala co mogloby ja zaniepokoic, dzidziusia tetno w normie i u mnie w srodku tez ok. wiec nie wiem od czego ta krew. na wszelki wypadek dala mi skierowanie do szpitala. jestem tak wystraszona. mam nadzieje, ze to bylo jednorazowe. dzis z tego stresu (chyba) pobolewa mnie brzuszek.

        pozdrawiam was cieplo 3majcie sie


        Skomentuj


          Ania ja miałam hemoglobine 11.4
          krwinki czerwone 3.5 hematrokryt 31
          Więc wszystkie były poniżej nie wiem co to do końca oznacza ale jak kazała mi brać żelazo to biore . Moja ginekolok powiedziała że wyniki będą tylko gorsze bo tak to jest już w ciąży.
          Mój synek 24/8 kwiecień

          Skomentuj


            Graza ja będę kupowała spacerówkę,taką bardziej zabudowaną.Oglądałam chicco i graco a którą wybiorę,to jeszcze nie wiem.Z zakupem poczekam aż dzidzia się urodzi. Wogłóle nie podobają mi się te wózki na trzech kołach ale to już zależy od gustu. Dla mnie wózek musi być lekki
            Kacper Łukasz ur.23.03.2009 godz.1.32 ( 3350g,52cm)

            http://mamaczytata.pl/pokaz/7481/syn...si_czy_tatusia



            Skomentuj


              Ja w 18 tyg miałam Hb-11.1,teraz mi sie poprawiło 12.2.Biorę Tardyferon(żelazo+ kwas foliowy).Witaminek nie łykam żadnych.
              Zazdroszczę Wam,ale takie sa realia chodzenia do lekarza z przychodni.Teściówka mi ją poleciła .Przy drugiej ciąży napewno bedę prywatnie chodzić.Zobaczymy jak bedzie 4 lutego bo mam wizytę.Jak znów oleje sprawę to umawiam się do prywatnego...
              Jeśli chodzi o wózeczek to jeszcze nie kupiliśmy.Buziaczki


              Skomentuj


                Ja już mam wybrany i lada dziń zamawiam to jest x-LANDER podoba mi sie jest i gondola i sapacerówka http://www.allegro.pl/item504288879_...ek_gw24ms.html
                Moja córeczka urodzi sie 21 kwietnia

                Skomentuj

                •    
                     

                  Cześć dziewczyny
                  Ja mam termin na 29 czerwca. A co do początków ciąży...no cóż każdy to musi przejść mdłości,osłabienie. Moje ostatnie mdłości były 6 grudnia. teraz jest coraz lepiej. Jest więcej energii,brzuszek rośnie. Cudownie.. Pozdrowienia dla przyszłych mam:*

                  Skomentuj


                    moja ciąża

                    Ja będę rodzić 22 maja i brzuszek już mi urósł. Często mnie boli brzuch i muszę leżeć w łóżku, żeby znowu nie wylądować w szpitalu ale mimo to cieszę się bardzo, że niedługo zobaczę moje maleństwo. Jest troszkę mniejsza niż powinna ponieważ długo wymiotowałam na początku ciąży - prawie 4 miesiące.

                    Skomentuj


                      Napisane przez graza2008 Pokaż wiadomość
                      Ja biore feminatal N ale to już ze 3 miesiące i od tego miesiąca też żelazo bo morfologia jest gorsza niż poprzednio.
                      Dziewczyny a wy żednych witaminek nie łykacie bo w tym faminatalu są witaminy, kwas foliowy oraz jod
                      Ja biorę Prenatal i kwas foliowy - mam małą anemię ale ja od poronienia 9 lat temu nie mogę się z tej anemii wyleczyć. I jeszcze biorę Aldomet na nadciśnienie. Bardzo dobrze się czuję, dzidzia rośnie zdrowo i jak do tej pory to nie mam żadnych skurczy, twardnienia brzuszka czy czegoś podobnego...
                      Hania jest z nami od 9.04.2009. Ta Mała Istotka daje nam tyle szczęścia

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        [QUOTE=Ania76;36079]
                        Napisane przez anecia82 Pokaż wiadomość
                        Witaj Aniu ,fajnie że dołączyłaś do nas.
                        Moja lekarka jak powiedziałam że mam twardnienie brzucha i że mnie boli czasami to przepisała mi tylko nospe i to wszytsko.A Wy widze że musicie brac inne leki.Ja od prawie samego początku biorę codziennie kwas+ żelazo bo mam małą anemię.Wiecie co,zastanawiam się czy nie iść do prywatnego ginekologa.U tej mojej nie mogę sie doprosic o Usg.W sumie to miałam u niej robione tylko raz , koło 10 tyg,no i 2 razy w szpitalu.Wogóle czy Wy jak idziecie do lekarza to może wejśc z Wami mąż?Bo jak prosiłam żeby wszedł na usg że by zobaczyć maleństwo to nie,nie i nie.Aha i mam pytanko,czy trzeba mieć koniecznie w karcie ciąży opinie od stomatologa?Ja byłam niedawno i wszystko ok z ząbkami ale położna truje żebym miała wpis.Pozdrawiam wszystkich[/QUOT

                        Ja przy pierwszej ciąży też brałam tylko nospę (teraz obyło się bez leków-na razie). Chodzę prywatnie do lekarza, więc mąż może zobaczyć dzidziusia kiedy chce. Jeśli chodzi o kartę ciąży to nie mam żadnego wpisu od stomatologa. Nawet mi do głowy nie przyszło żeby o to pytać.
                        Ostatnio też pogorszyła mi się morfologia, ale gin nie kazał brać żadnego żelaza, ani innych witamin. Miałam hemoglobinę 11,9. A jak u Was?
                        Ja mam hemoglobinę poniżej 8 i tak już od 9 lat. Ale czuję się dobrze i nie wpływa to na mnie ani na moją Hanię jakoś źle. Czytałam nawet, że niktóre kobiety tak mają, że hemoglobina jest niska ale wszystko w organiźmie jest oki.
                        Hania jest z nami od 9.04.2009. Ta Mała Istotka daje nam tyle szczęścia

                        Skomentuj


                          Napisane przez milena1 Pokaż wiadomość
                          Ja już mam wybrany i lada dziń zamawiam to jest x-LANDER podoba mi sie jest i gondola i sapacerówka http://www.allegro.pl/item504288879_...ek_gw24ms.html
                          No ja wózeczek też wybrałam. Bardzo lekki i co ważne automatycznie się rozkłada. Wystarczy jeden guzik nacisnąć a on się składa i rozkłada. Kupuję już cały zestaw - gondola, spacerówka do 18mcy, spacerówka powyżej 18mcy, fotelik samochodowy, adapter do mocowania fotelika na stałę...To Quinny Buzz 3 naprawdę fajny. Nie wiem tylko kiedy go kupić, mam już upatrzony ale chyba zamówię tak pod koniec lutego, bo czeka się tutaj u nas od 4-8 tyg. na realizację zamówienia.
                          Hania jest z nami od 9.04.2009. Ta Mała Istotka daje nam tyle szczęścia

                          Skomentuj


                            Dziewczyny ja mam taką listę zrobioną. Może którejś z Was się przyda i cos sobie z niej dopisze do siebie. Jest trochę szczegółowa ale chciałam dokładnie wszystko wypisać. Podejrzewam jeszcze, że pewnie wielu rzeczy nie ma Zresztą pewnie każda z nas czego innego potrzebuje.


                            WYPRAWKA DO SZPITALA:

                            DLA MAMY:
                            - kapcie i skarpetki ciepłe
                            - majtki jednorazowe
                            - piżama najlepiej rozpinana – 2 szt.
                            - biustonosz dla matek karmiących
                            - wkładki laktacyjne
                            - ubranie do porodu
                            - szlafrok
                            - laktator
                            - podkłady higieniczne 3 op.
                            - 1 duża butelka Savlonu (płyn do higieny intymnej)
                            - szczoteczka i pasta do zębów
                            - kremy i kosmetyki, których używasz
                            - ręczniki
                            - telefon komórkowy + ładowarka
                            - gazeta, książka
                            - woda niegazowana
                            - mp. 3

                            DLA TATY:
                            - kapcie lub inne wygodne obuwie na zmianę
                            - uniform jednorazowy jedno lub dwu częściowy (polecamy dwu
                            częściowy)
                            - coś do zjedzenia bo poród trwa bardzo długo
                            - aparat fotogr.

                            DLA DZIDZIUSIA:
                            - pieluchy tetrowe 2 szt.
                            - pampersy 1 duże opakowanie
                            - krem do pielęgnacji pupy - Sudocream
                            - płyn do kąpieli (baby bath)
                            - spirytus chirurgiczny do pielęgnacji pępka
                            - 1 op. waty
                            - spiochy do spania 2 szt.
                            - rękawiczki – łapki niedrapki
                            - body x 4
                            - czapeczke
                            - skarpeteczki
                            - kocyk 3 szt.
                            - rożek do zawinięcia
                            - chusteczki nawilżone
                            - ręcznik kapielowy
                            - butelka do karmienia w razie potrzeby
                            - matka do przewijania


                            WYPRAWKA DO DOMU:
                            - wózek
                            - łóżeczko
                            - komoda na ubranka
                            - pościel – 2 komplety
                            - ręczniki kąpielowe
                            - wanienka
                            - podkład kąpielowy
                            - gąbka do mycia
                            - obcinaczka i nożyczki
                            - gruszka do noska
                            - leżaczek
                            - przewijak
                            - szczoteczka do włosków
                            - ubranka
                            - nawilżacz powietrza
                            - komplet spacerowy
                            - papmersy
                            - wyparzacz do butelek
                            - komplet butelek
                            - komplet pościeli do wózka
                            - karuzela do łóżeczka
                            - termometr elektroniczny
                            - płyta z kołysankami
                            - mały odtwarzacz CD.
                            Last edited by Yoenne; 28-01-2009, 13:28.
                            Hania jest z nami od 9.04.2009. Ta Mała Istotka daje nam tyle szczęścia

                            Skomentuj


                              hej ja sie czuje dobrze i moja corcia pewnie tez bo tak sie wierci tylko to lezenie mnie dobija ja tez przyjmuje nospe... w poniedzilek mialam miec wizyte u ginekologa ale dowiedzialam sie ze moja ginekolog lezy w szpitalu bo ma zapalenie krtani... i chyba bede musiala gdzies isc prywatnie. a poza tym to nie wiem teraz co ze szkola bo zostalo mi tylko ostatnie polrocze a ja musze lezec mam nadzieje ze w ostatecznosci bedzie to mozliwe aby przepisali nam oceny z tamtego semestru... bo w sumie szkoda nauki mojej i mojej corci.. hehe nio oglądam teraz na alegro juz nawet mam wozek upatrzony mam nadzieje ze bedzie wygladal tak samo jak na tej stronie. mam pytanko a mialas robione usg jakos ostatnio??? bo ja chce isc ale nie wiem czy mi da ze wzgledu wlasnie na to rozwarcie... buziaki dla ciebie i twojego synka
                              Nikola Natalia wyszła na świat 20.03.2009 o godz 15.40 ważyła 2950 i mierzyła 56 cm



                              Skomentuj


                                Pesteczka dziś byłam na usg ,będe miała dziewczynke ale date porodu przesuneli mi na 20 czerwca z tym pęcherzem u mnie różnie była a jeśli chodzi o infekcjie to u mnie jest to rodzinne , na początku ciązy miałam kilka razy zapalenie pęcherza teraz jest ok tylko może za dużo piję i dlatego spotykam się ciągle z wizytą w kibelku.
                                A jak twoje zdrowie i samopoczucie?
                                Pozdrawiam.:*

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X