Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kwas foliowy w ciąży

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

  • walczakmartyna1
    replied
    Odp: Kwas foliowy w ciąży

    najlepiej udać się do ginekologa z pytaniem od kiedy brać kwas foliowy. Ja byłam u mojego w https://cm1000.pl/poradnie/ginekologiczna/ i dowiedziałam się, że od momentu starania się o dziecko warto już brać kwas foliowy.

    Leave a comment:

  •    
       

  • Patris38
    replied
    Odp: Kwas foliowy w ciąży

    Kwas foliowy ważny jest nie tylko w ciąży, ale i jeszcze przed nią.

    Leave a comment:


  • czekladka24
    replied
    Odp: Kwas foliowy w ciąży

    ja przyjmowałam 1 pastylkę dziennie przed zajściem w ciążę aż do rozwiązania

    Leave a comment:


  • testolandia
    replied
    Odp: Kwas foliowy w ciąży

    Ja trzymałabym sie zaleceń ginekologa prowadzącego ciążę. Wszystko w nadmiernych ilościach może zaszkodzić, ale raczej nikt nie będzie zjadał na raz blistra kwasu foliowego.

    Leave a comment:


  • studentkaa
    replied
    Odp: Kwas foliowy w ciąży

    Szanowne Panie,
    mam ogromną prośbę, jestem studentką położnictwa i piszę pracę badawczą na temat przygotowania do macierzyństwa, przebiegu porodu i stanu dziecka.
    Czy mogła bym poprosić chętne Panie o wypełnienie anonimowej ankiety dostępnej pod linkiem poniżej:

    https://docs.google.com/forms/d/1odl...Eq2FU/viewform

    serdecznie dziękuje za wypełnione ankiety
    Pozdrawiam

    Leave a comment:


  • jarenty84
    replied
    Odp: Kwas foliowy w ciąży

    jest konieczny podczas ciązy gdyż wspomaga płód

    Leave a comment:


  • czekladka24
    replied
    Odp: Kwas foliowy w ciąży

    przyjmowanie wszelkich witamin to podstawa dla prawidłowego rozwoju płodu, zawsze trzeba pamiętać o nich gdyż zwłąszcza w pierwszych miesiącach nasze dziecko nabywa najwięcej i potrzebuje tego co najlepsze

    Leave a comment:

  •    
       

  • czekladka24
    replied
    Odp: Kwas foliowy w ciąży

    Ja brałam raz dziennie i zaczełam jeszcze przed zajściem w ciążę gdyz lekarz mi zalecił aby w ten sposób wzmocnić organizm. Brałam w sumie jakieś 4 miesiące przed planowaną ciążą

    Leave a comment:


  • karola1206
    replied
    Odp: Kwas foliowy w ciąży

    Napisane przez annaniol Pokaż wiadomość
    Kwas foliowy w I trymestrze jest bardzo ważny i warto słuchać zaleceń lekarza. Niebezpieczny może być później zwłaszcza w III trymestrze bo może przyczynić się m.in. do rozwoju astmy dziecięcej. JA od II trymestru za radą lekarza odstawiłam kwa foliowy. Nie brałam też żadnych innych witamin poza tymi, które miałam w owocach, warzywach i ogólnie jedzeniu.
    Ja miałam dokładnie takie samo zalecenie. Poza kwasem foliowym żadnych innych suplementów i jak na razie wszystko z Dzidzią ok osobiście też uważam że za dużo witamin, suplementów, dodatków wcale nie ma aż tak dobrego wpływu na malucha...

    Leave a comment:


  • agrafka13
    replied
    Odp: Kwas foliowy w ciąży

    I ja już biorę kwas foliowy, ale nie zawsze pamiętam o tym. Muszę chyba sobie gdzieś to zapisać, bo wiem, ze to bardzo ważne. Mi ostatnio kupił mąż.

    Leave a comment:

  •    
       

  • mikaa997
    replied
    Odp: Kwas foliowy w ciąży

    Ja już też zaczełam łykać kwas foliowy znowy bo myślimy powoli o drugim dziecku. Zastanawiam się tylko czy ma znaczenie jaki to kwas? ja kupuję zawsze najtańszy

    Leave a comment:


  • blawatkowa15
    replied
    Odp: Kwas foliowy w ciąży

    Napisane przez annaniol Pokaż wiadomość
    Kwas foliowy w I trymestrze jest bardzo ważny i warto słuchać zaleceń lekarza. Niebezpieczny może być później zwłaszcza w III trymestrze bo może przyczynić się m.in. do rozwoju astmy dziecięcej. JA od II trymestru za radą lekarza odstawiłam kwa foliowy. Nie brałam też żadnych innych witamin poza tymi, które miałam w owocach, warzywach i ogólnie jedzeniu.
    Annaniol, ja zaczęłam przyjmować kwas foliowy już na kilka miesięcy przed planowanym poczęciem. Ja też przyjmowałam go tylko do zakończenia I trymestru

    Leave a comment:


  • annaniol
    replied
    Odp: Kwas foliowy w ciąży

    Kwas foliowy w I trymestrze jest bardzo ważny i warto słuchać zaleceń lekarza. Niebezpieczny może być później zwłaszcza w III trymestrze bo może przyczynić się m.in. do rozwoju astmy dziecięcej. JA od II trymestru za radą lekarza odstawiłam kwa foliowy. Nie brałam też żadnych innych witamin poza tymi, które miałam w owocach, warzywach i ogólnie jedzeniu.

    Leave a comment:


  • kotek_85
    replied
    Odp: Kwas foliowy w ciąży

    Napisane przez annaniol Pokaż wiadomość
    Dwóch lekarzy, którzy się mna opiekowali powiedziało mi, że większość kobiet niepotrzebnie bierze kwas całą ciąże i inne witaminy. Przez to rodzą się większe niż powinny dzieci, ciąże są przenoszone, porody trudniejsze bo wywoływane, a ponadto kwas foliowy w III trymestrze może powodować astme dziecięcą.
    ja brałam całą ciążę witaminy przepisane mi przez lekarza i nie miałam takich problemów. Moje dziecko urodziło się dokładnie w dniu wyznaczonym przez lekarza, miało 2800 kg, a mój porób był szybki także to chyba nie zależy od tego

    Leave a comment:


  • kotek_85
    replied
    Odp: Kwas foliowy w ciąży

    Ja podobnie jak 27otsifem też przed zajściem w ciążę brałam kwas foliowy. Później tak jak mi lekarz przepisał. Ja przez całą ciążę brałam witaminy + dodatkowo żelazo i z tego co wiem to kwas foliowy jest jednym z ich składników.

    Leave a comment:

       
Working...
X