Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kwas foliowy w ciąży

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

  • 27otsifem
    replied
    Odp: Kwas foliowy w ciąży

    Napisane przez annaniol Pokaż wiadomość
    Kwas foliowy może zaszkodzić, ale nie w pierwszym trymestrze kiedy jest bardzo potrzebny. Ja suplementowałam za radą lekarza kwas foliowy tylko w I trymestrze. Od II trymestru już nie brałam ani kwasu ani żadnych innych witamin, leków itp. Na początku III trymestru brałam tylko magnez bo dość często miałam skurcze tzn sztywniejący brzuch. Dwóch lekarzy, którzy się mna opiekowali powiedziało mi, że większość kobiet niepotrzebnie bierze kwas całą ciąże i inne witaminy. Przez to rodzą się większe niż powinny dzieci, ciąże są przenoszone, porody trudniejsze bo wywoływane, a ponadto kwas foliowy w III trymestrze może powodować astme dziecięcą.
    ja brałam kwas w trakcie starań o dziecko , potem podobnie jak Ty annaniol tylko w pierwszym trymestrze za radą lekarki w II skończyłam jego branie, choć suplementy dla ciężarnej brałam cały czas w ciąży i jakiś czas po porodzie

    Leave a comment:

  •    
       

  • annaniol
    replied
    Odp: Kwas foliowy w ciąży

    Kwas foliowy może zaszkodzić, ale nie w pierwszym trymestrze kiedy jest bardzo potrzebny. Ja suplementowałam za radą lekarza kwas foliowy tylko w I trymestrze. Od II trymestru już nie brałam ani kwasu ani żadnych innych witamin, leków itp. Na początku III trymestru brałam tylko magnez bo dość często miałam skurcze tzn sztywniejący brzuch. Dwóch lekarzy, którzy się mna opiekowali powiedziało mi, że większość kobiet niepotrzebnie bierze kwas całą ciąże i inne witaminy. Przez to rodzą się większe niż powinny dzieci, ciąże są przenoszone, porody trudniejsze bo wywoływane, a ponadto kwas foliowy w III trymestrze może powodować astme dziecięcą.

    Leave a comment:


  • mania06
    replied
    Odp: Kwas foliowy w ciąży

    Ja stosowałam 1 tabletkę dziennie kwasu foliowego prenalen magnez-fol http://www.prenalen.pl/nasze-produkt...len-magnez-fol. Jak zalecił mi mój lekarz myślę że najlepiej jest to skonsultować z lekarzem, ile można a ile nie

    Leave a comment:


  • bobusie2
    replied
    Odp: Kwas foliowy w ciąży

    Kwas foliowy oczywiście jest bardzo ważny w ciąży, ale warto przypomnieć też, że już planując ciąży dobrze jest go przyjmować. Nasz organizm nigdy nie będzie w stanie sam wyprodukować takiej ilości tego kwasu, jaka jest potrzebna maleństwu.

    Leave a comment:


  • kamienska132
    replied
    Odp: Kwas foliowy w ciąży

    Kwas foliowy jest bezcenny w ciąży. Są też schorzenia, przy których bierze się mocno zwiększone dawki (nawet 20 razy), ale na to już są wskazania genetyczne (siostra mojego męża miała z tym problem - na szczęście lekarz w porę się zorientował). W każdym razie najlepiej zapytać lekarza o zalecaną dawkę, a jak masz wątpliwości, to idź na konsultację do drugiego lekarza.

    Leave a comment:


  • kropla
    replied
    Odp: Kwas foliowy w ciąży

    Przez całą ciążę należy też jadać duże ilości folianów, które znajdują się głównie w zielonych warzywach, ale suplementacja folkiem 0,4 mg, jedna tabletka dziennie, a nie dwie i tak jest konieczna o wchłania się w całości i skuteczniej bierze udział w rozwoju układu nerwowego i mózgu u dziecka

    Leave a comment:


  • werna
    replied
    Odp: Kwas foliowy w ciąży

    lekarz po wywiadzie i po badaniach krwi wie jaka powinna być dawka, niektórym wystarcza jedna tabletka, niektórym dwie, temu nie ma się co martwić.

    Leave a comment:

  •    
       

  • malgosiaczek
    replied
    Odp: Kwas foliowy w ciąży

    ja brałam kwas foliowy plus żelazo jeszcze przed ciążą bo miałam anemie. W pierwszej ciązy nie mogłam trafić w odpowiedni preparat bo miałam nudnosci i wymioty i myslałam ze w ogole nie bede brac. Jak byłam w drugiej to lekarz mi polecil chela ferr i super sie sprawdził bo nic mi sie po nim nie działo. Czytałam ze dziweczyny maja zaparcia po żelazie ale mnie to omineło

    Leave a comment:


  • monikaa07
    replied
    Odp: Kwas foliowy w ciąży

    zażywam kwas foliowy od początku ciąży, ale myślę żeby teraz zamienić go na zestaw witamin, w którym i tak będzie kwas foliowy, polecacie jakieś dobre witaminy? Czy mimo to, mam dalej zażywać też sam kwas foliowy czy tylko te witaminy wystarczą?

    Leave a comment:


  • marzena_161
    replied
    Odp: Kwas foliowy w ciąży

    Też całą ciąże brałam kwas foliowy, przed zajściem w ciąże brałam z jakiś rok czasu i po porodzie też brałam póki nie zaszłam w ciąży i jak byłam w ciąży więc w ciągłosci brałam ponad 3 lata. Polecam nawet nie będąc w ciazy warto go zażywać

    Leave a comment:

  •    
       

  • akuriata
    replied
    Odp: Kwas foliowy w ciąży

    cała ciaze brałam kwas foliowy teraz gdy karmie kwasu już nie biorę pije tran z witamina D A i E a małej podaje witaminę D i K

    Leave a comment:


  • beatris20
    replied
    Odp: Kwas foliowy w ciąży

    lepiej samemu sprawdzić sobie dawki które przepsuje lekarz, albo dopytac kompetentnego farmaceuty. znałam przypadek, że lekarz wypisał recepte na lek robiony i wpisał żle dawke efedryny (dla maluszka)... Na szczęscie farmaceuta okazał się przytomny i odpowiedzialny .

    Leave a comment:


  • teresa211186
    replied
    Odp: Kwas foliowy w ciąży

    Jeśli chodzi o witaminę D to podaje ją cały czas małej, lekarz powiedział że jedna kropelka nie zaszkodzi a brak może mieć różne skutki dla dziecka

    Leave a comment:


  • Anis81
    replied
    Odp: Kwas foliowy w ciąży

    Z witaminą D to faktycznie i ja się spotkałam z różnymi opiniami, jednak jedna lekarka mnie doprowadziła do szału, kazała odstawić małej wit D kiedy przyszłam w styczniu na kontrolę, okazało się ze mała ma szpatowość podudzi od razu zapytała o wit D i zapytała czemu nie podaje.
    Od tej pory witaminę D podaje codziennie w okresie jesienno zimowym, zaś w dni letnie jeśli jest pochmurne również.
    Oczywiście lekarza zmieniłam.

    Leave a comment:


  • mikaa997
    replied
    Odp: Kwas foliowy w ciąży

    Napisane przez beatris20 Pokaż wiadomość
    dokładnie, i często są omylni lekarze... Wystarczy porozmawiac z farmaceutami jak trzeba srawdzać dawkowanie lekarzy, bo czasem potrafia wypisac dawki smiertelne...
    Ze śmiertelnymi to na szczęście się nie spotkałam nawet ze słyszenia ale sama miałam przypadek, że z uwagi na zbyt szybko zarastające ciemiączko jedna lekarka powiedziała, że mam odstawić wit d dziecku, po czy 3 innych lekarzy powiedziało że to bzdura i wit D nie wpływa na szybkość wzrostu kości i mamy ją podawać.

    Leave a comment:

       
Working...
X