Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Chrzestni

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #91
    Odp: Czy chrzestni mogą być po ślubie cywilnym?

    Tak mogą być bo moja kuzynka jest po ślubie cywilnym i ma już dwójkę chrześniaków. Oczywiście to pewnie tez zależy od parafii i księdza

    Skomentuj

    •    
         

      #92
      Odp: Chrzestni

      Ja wybierając chrzestnych dla córki kierowałam sie właśnie tym, zeby były to osoby z którymi mamy na prawdę bliski kontakt i jesteśmy w stałym kontakcie ze sobą. Jak na razie chrzestni udzielają się w życiu naszej pociechy.

      Skomentuj


        #93
        Odp: Chrzestni

        Napisane przez jancia333 Pokaż wiadomość
        Ja wybierając chrzestnych dla córki kierowałam sie właśnie tym, zeby były to osoby z którymi mamy na prawdę bliski kontakt i jesteśmy w stałym kontakcie ze sobą. Jak na razie chrzestni udzielają się w życiu naszej pociechy.
        Ja również kierowałam sie tymi kryteriami




        Skomentuj


          #94
          Odp: Chrzestni

          Chrzestna córki zajmuje się nią prakttycznie codziennie. Chrzestny mieszka w innym mieście, więc rzadziej się widują, ale ogólnie na brak zainteresowania nie narzekamy

          Skomentuj


            #95
            Odp: Czy chrzestni mogą być po ślubie cywilnym?

            Można zataić, ale czy to jest w porządku wobec tego dziecka? Dziecko ma mieć chrzestnych, którzy będą mu dawać przykład WIARY... Chrzestni po ślubie cywilnym to raczej coś wykluczonego. Ja bym się nie zgodziła.

            Skomentuj


              #96
              Odp: Czy chrzestni mogą być po ślubie cywilnym?

              Napisane przez necia_2812 Pokaż wiadomość
              Ja znam sytuację, że matka chrzestna nie miała ślubu kościelnego tylko cywilny. Rodzicom zależało, aby to konkretnie ta osoba została chrzestną i nie chcieli na siłę szukać kogoś innego. Niestety ksiądz nie wyraził na to zgody także postanowili, aby kobieta ta nie była matką chrzestną tylko światkiem chrztu. Niestety na to ksiądz też nie chciał się zgodzić ponieważ wg zasad świadkiem chrztu może być podobno osoba innego wyznania. Jeśli jest to osoba będąca chrześcijaninem, ale żyjąca niezgodnie z zasadami tej wiary to wyklucza ją z bycia chrzestną a nawet świadka chrztu.
              No to prawda - świadkiem chrztu i ślubu w podbnej sytuacji można być, ale nie chrzestnym. W teorii to coś innego, w praktyce w sumie nie ma różnicy Wszystko zależy od podejścia danej osoby.

              Skomentuj


                #97
                Odp: Czy chrzestni mogą być po ślubie cywilnym?

                Mogą, mogą... ale wiadomo, że w tej kwestii wszystko zależy od proboszcza. Niektórzy to tacy upierdliwi są, że ciężko ich przekonać. U nas raz był taki proboszcz. W końcu ludzie sie zbuntowali i poprosili o nowego proboszcza, bo z tym ciężko było dojść do porozumienia. Najlepiej wcześniej się podpytać.

                Skomentuj

                •    
                     

                  #98
                  Odp: Chrzestni

                  Ja mam tylko jedną siostrę, braci nie mam, więc od zawsze wiedzieliśmy, ze będzie na wymianę. Mąż sam wybierał chrzestnego. Mamy z nimi bardzo dobry kontakt, a to też się liczy.

                  Skomentuj


                    #99
                    Odp: Chrzestni

                    Hej u nas chrzest wybraliśmy znajomych, na których do tej pory jak tyle lat ich znamy możemy bardziej polegać jak na rodzinie. Z resztą to są Ci sami ludzie co świadkowie na ślubie. I paradoksalnie jest to para... Mówią, że nie powinno się świadków jak są parą prosić, ale to są najlepsi ludzie jakich mamy przy sobie. W małżeństwie się układa bardzo dobrze a i dziecko będzie miało najlepszych chrzestnych jakich może sobie wymarzyć.

                    Skomentuj


                      Odp: Chrzestni

                      Ze strony chrzestnej jak najbardziej! Natomiast chrzestny to na koniec mam wrażenie, że trochę jakby za karę został no ale cóż...

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        Odp: Chrzestni

                        Jak ktoś ma za kare zostac chrzestnym to niech już od razu mówi, ze nie chce i poszuka sie innego.

                        Skomentuj


                          Odp: Chrzestni

                          W życiu różnie bywa. Widzę po swoim przykładzie, rodzice na moją chrzestną wybrali osobę, z którą w tamtym momencie mieli super kontakt a z czasem ich drogi się rozeszły, ciocia zamieszkała daleko i miałam z nią sporadyczny kontakt raz na kilka lat, a obecnie nie mam kontaktu od kilkunastu...

                          Skomentuj


                            Odp: Chrzestni

                            nie patrzę na chrzestnych pod względem finansowym , na pewno podczas chrztu, komunii czy też wesela jakieś wsparcie otrzymają to jest rzeczą naturalną

                            Skomentuj


                              Odp: Chrzestni

                              Za to niektórzy tylko pod tym kątem patrzą. U nas proboszcz to nawet żartował, jak się dowiedział, że chrzestną zostanie moja siostra, śmiał się, że bezrobotna to co to za chrzestna, a potem podczas Mszy nawoływał, by nie robić drogich prezentów na Komunię, bo to nie o to chodzi.

                              Skomentuj


                                Odp: Chrzestni

                                Z chrzestnymi to różnie bywa, najczęściej wybiera się te osoby, które są nam bliskie. Ja sama nigdy nie patrzyłabym na te kwestie przez pryzmat pieniędzy.

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X