Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

tanie,łatwe,zjadliwe :)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #61
    Najprostsze, najszybsze, najtańsze ciacho, jakie znam, a przy tym bardzo smaczne. Ja je po prostu uwielbiam i robię bardzo często, bo tylko chwile zajmuje, a wymaga składników które zawsze są w domu. Nie jest wymyślne, ale do kawki super. polecam!

    SKŁADNIKI:
    2 szklanki mąki
    1,5 szklanki cukru
    5 jajek (jeśli są małe to 6)
    7 łyżek oleju
    1/4 szklanki przegotowanej zimnej wody
    pół cukru waniliowego
    pół aromatu (może być każdy, jednak zdecydowanie polecam cytrynowy; ja specjalnie daje go więcej (prawie cały), ciasto wówczas nabiera takiego cytrynowego posmaku
    2 łyżeczki proszku do pieczenia
    i wsio

    WYKONANIE

    Mąkę łączymy z cukrem, mieszamy, dodajemy jajka, mieszamy, dalej olej, woda (można jej dodac ciut więcej, żeby w efekcie końcowym ciasto było odpowiednio lejące), cukier waniliowy i zapach, wszystko razem miksujemy, aż do uzyskania jednolitej konsystencji (nie zjadamy surowego ciasta, choć juz ta masa jest dobra). Na sam koniec dodajemy proszek do pieczenia i jeszcze miksujemy przez chwilkę, tym razem na najmniejszych obrotach. Gotową masę wylewamy na posmarowaną masłem i posypaną tartą bułką formę i pieczemy 40 minut. Po wyjęciu posypujemy jeszcze ciepłe ciasto cukrem pudrem. Pycha!
    Jeśli robię tak jak napisałam, zawsze mi wychodzi. Świetnie się sprawdza jeśli szybko chce mieć coś pieczonego na słodko. Przy wykonaniu poza formą, brudzę tylko jedno naczynie, jedną szklankę i jedną łyżkę (taka ciekawostka)


    Skomentuj

    •    
         

      #62
      Napisane przez MamaKasia Pokaż wiadomość
      jeśli tak to bardzo proszę o przepis
      ja robię sos beszamelowy na oko

      masło roztopić na patelni dodać mąkę i razem zasmażyć (mąka usi stracić smak surowizny) dodać startą gałkę muszkatałową i trochę wegety. jak się zrobi jasna zasmażka dodajemy zimne mleko i ciepły bulion (pół na pół) cały czas mieszając aby nie powstały grudki na koniec dodajemy trochę soku z cytryny. Konsystencja sosu musi być taka "kisielowata"
      ŁUKASZ 08.09.2006

      NATALIA JULIA 30.11.2007



      Skomentuj


        #63
        lulla w jakiej temp pieczemy to ciacho??
        po ost niewypale KEKSU to czepiam sie słów...tą mąkę z cukrem poprostu w garnku mieszamy jakaś łyzka??czy wszystko wrzucic i miksowac odrazu?mogę użyć papieru do pieczenia?czy musi byl bulka tarta?
        Last edited by froch; 21-04-2009, 13:27.

        Skomentuj


          #64
          O zrobie to ciacho dzis jak maz na kurs pojdzie Dodam kakao i aromat shery wisniowy
          Ja nic lyzka mieszac nei bede, zmiksuje wszystko jak leci i uzyje papieru bo do bulki przekonania nie mam.

          Skomentuj


            #65
            Ja jednak bułkę polecam w tym przypadku, bo dzięki niej spód i boki ciasta są takie chrupiące (ja akurat lubię). Co do mieszania, to mieszam łyżką po dodaniu każdego składnika, żeby szybciej i lepiej wszystko połączyło się ze sobą, bo ciasto nadmiernego miksowania nie lubi, choć akurat z tego ciacha, to trudno zakalca zrobić (mi się jednak kiedyś udało, dlatego od tamtej pory staram się miksować jak najkrócej).
            Jeśli zaś chodzi o temp pieczenia, to ja akurat to ciasto zawsze robię w prodiżu, takie przyzwyczajenie od lat, poza tym lubię kiedy jest okrągłe, a nie mam okrągłej formy. Zatem smaruje prodiż, sypie bułką (dno i po bokach) i wlewam ciasto. Piekę 40 min. Biorąc pod uwagę fakt że prodiż grzeje z temp 200-220 stopni, to piekąc w piecyku ustawiłabym temp 180 i piekła troszkę dłużej 45 min.


            Skomentuj


              #66
              O, Goplana, a Ty w piecyku pieczesz? Jak długo i z jaką temperaturą?


              Skomentuj


                #67
                Tak bede piec w piecyku - zaraz sie za to zabieram I dam bulke jak polecasz
                Nastawie standardowo na 180 stopni i bede sprawdzala wykalaczka stan ciasta

                Skomentuj

                •    
                     

                  #68
                  A maka pszenna czy tortowa ?

                  Skomentuj


                    #69
                    Ja od zawsze daje pszenną Napisz jak smakuje Widzę, że oczywiście innowacje musisz swoje wprowadzić, hehe Ale ja też już kakao dodawałam i też ciasto pyszne wychodzi W ogóle czego aj już na przełomie lat z tym ciastem nie wyprawiałam. Lubię np z dodanymi do masy kawałeczkami mandarynek, a na wierzchu też układam mandarynki tylko całe ćwiartki i cukier puder. Baza jednak od lat jest taka sama


                    Skomentuj


                      #70
                      Pytam bo czasme tortowa sie stosuje a kiedys robilam ciacho ktore z pszenna nie wyszlo a z tortowa tak

                      Ciacho sie piecze. Wprowadzilam innowacje bo chodzi za mna czekolada lub kakao Dodalam to kakao wlasnie, aromat rumowy i prazone migdaly - zapach obledny.Moze zrobie jeszcze polewe czekoladowa. Nagrzalam piekarnik do 180 stopni a jak wkladalam ciacho to znizylam do 160 i teraz na czuja bede pilnowac.
                      Ale fakt ciasto banalne i skladniki zawsze sie ma w domu.Oj cos czuje ze i u mnie stanie sie to baza do nowych inspiracji

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #71
                        Gopi wrzuc fotę twojego wypieku bo ja też sobie zaserwuje to ciacho..

                        Skomentuj


                          #72
                          No a ja mam przepis na super szybki SERNIK:0.5 kg sera zmielonego,4 jajka,łyżka mąki ziemniaczanej,cukier waniliowy,szklanka cukru(ja daje nie całą bo lubię mniej słodki),pół kostki margaryny.A robi się to tak:żółtka miksujemy z cukrem,dodajemy ser,rozpuszczoną margarynę,mąkę i cukier waniliowy-wszystko miksujemyUbijamy pianę z białek i delikatnie mieszany z reszta ciasta!Wylewamy do formy i pieczemy nie całą godzinęJa na spód kładę herbatniki i żeby mi wyszła standardowa brytwanka robię podwójne proporcje!PychaNazywa się Sernik Wiedeński!
                          Ewa
                          moje dwa cuda:IGOREK 11.09.2007 GODZ.23.10 3150g.57cm.
                          Oskarek12.01.2011 godz.17.05
                          3150g.55cm.
                          10miesięcy i 17dni-pierwszy ząb

                          Skomentuj


                            #73
                            Froch 4U :

                            Ja sernik robie bardzo podobnie
                            Składniki
                            125 g masła
                            250 g ciasteczek petit beurre
                            750 g białego sera
                            4 jajka
                            180 g śmietanki 36%
                            30 ml soku z cytryny
                            30 ml soku z pomaranczy
                            zest z pomaranczy
                            385 g drobnego cukru
                            50 g czekolady rozpuszczonej
                            garsc rodzynek

                            Etapy przygotowania

                            Maslo rozpuszczamy w mikrofalowce, dodajemy je do rozdrobnionych herbatnikow ( mozna je rozmic tluczkiem lub np w robocie kuchennym ). Mieszamy i mase wkladamy na chwile do zamrazalnika. Ser, jaja, smietane, soki, zest i cukier miksujemy do uzyskania jednolitej masy.Mozemy dorzucic rodzynki jesli ktos lubi. Masa maslano-herbatnikowa wykladamy forme do pieczenia a na nia wylewamy mase serową. Wstawiamy do piekarnika rozgrzanego do ok 150-180 st. na godzinę. Pozostawiamy do ostygniecia po czym wierzch polewamy czekolada.

                            Skomentuj


                              #74
                              Gopi merci merci.....wygląda pysznie,serniczek również...

                              Bo jak sie wrzuci fotke to odrazu się chce robić

                              Skomentuj


                                #75
                                Gopi, pięknie wygląda, mam nadzieję że smakuje równiez...

                                Froch, pamiętaj że Goplana musiała dodać swoje kulinarne przeróbki Zrób po mojemu!!!


                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X