Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Metody naturalne czy antykoncepcja?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Odp: Metody naturalne czy antykoncepcja?

    Moim zdaniem każda z nas jest inna i ma inne oczekiwania dotyczące antykoncepcji, Wiadomo , ze jesteśmy różne i metod jest wiele a dobranie odpowiedniej metody antykoncepcji jest bardzo ważne. Może zanim zdecydujesz się na jedną z metod warto przeczytać taki artykuł xxxx , by ułatwić sobie wybór odpowiedniej antykoncepcji.
    Last edited by disne; 23-06-2020, 19:49. Powód: link

    Skomentuj

    •    
         

      Odp: Metody naturalne czy antykoncepcja?

      Stosując antykoncepcję, środki farmakologiczne, niszczymy siebie i swój organizm! Czy tego chcemy? Czy też wolimy być zdrowe? A w przyszłości mieć jeszcze dzieci!!!

      Skomentuj


        Odp: Metody naturalne czy antykoncepcja?

        Napisane przez bobusie2 Pokaż wiadomość
        Stosując antykoncepcję, środki farmakologiczne, niszczymy siebie i swój organizm! Czy tego chcemy? Czy też wolimy być zdrowe? A w przyszłości mieć jeszcze dzieci!!!
        bobusie2
        każdy ma wybór w tym temacie jedni wybiorą metodę naturalną inni farmakologiczną - każdy dokonując wyboru jest świadomy sutków jakie niesie ta czy ta metoda - wybór należy tylko do nas

        Skomentuj


          Odp: Metody naturalne czy antykoncepcja?

          Ale metody naturalne, czyli? Kalendarzyk? To nie zadziała....

          Skomentuj


            Odp: Metody naturalne czy antykoncepcja?

            Napisane przez iamklaudka Pokaż wiadomość
            Ale metody naturalne, czyli? Kalendarzyk? To nie zadziała....
            Pewnie, że kalendarzyk nie zadziała! Kalendarzyk to metoda naszych babć. Ja stosuję metodę opartą na obserwacji temperatury i śluzy. Przy dobrej obserwacji obu tych czynników jestem w stanie dokładnie określić czas płody i niepłodny mojego organizmu.

            Skomentuj


              Odp: Metody naturalne czy antykoncepcja?

              Napisane przez bobusie2 Pokaż wiadomość
              Pewnie, że kalendarzyk nie zadziała! Kalendarzyk to metoda naszych babć. Ja stosuję metodę opartą na obserwacji temperatury i śluzy. Przy dobrej obserwacji obu tych czynników jestem w stanie dokładnie określić czas płody i niepłodny mojego organizmu.
              Codzienna wnikliwa obserwacja naszego ciała pozwala na dokładne wyznaczenie dni płodnych Warto się obserwować bo to najzdrowsza, naturalna metoda antykoncepcyjna


              Skomentuj


                Odp: Metody naturalne czy antykoncepcja?

                Napisane przez blawatkowa15 Pokaż wiadomość
                Codzienna wnikliwa obserwacja naszego ciała pozwala na dokładne wyznaczenie dni płodnych Warto się obserwować bo to najzdrowsza, naturalna metoda antykoncepcyjna
                Dzięki! W końcu ktoś kto myśli tak jak ja!
                A obserwacja siebie, swojego organizmu może być na prawdę fajną przygodą. Warto też zaangażować męża/partnera!

                Skomentuj

                •    
                     

                  Odp: Metody naturalne czy antykoncepcja?

                  U mnie metody naturalne sprawdziły się przez kilka lat Teraz staram się o dzidziusia, więc nie jest to nam potrzebne.
                  Nie przewidzisz, co się z kogo zrobi, kiedy mężem zostanie.

                  Skomentuj


                    Odp: Metody naturalne czy antykoncepcja?

                    Napisane przez bobusie2 Pokaż wiadomość
                    Dzięki! W końcu ktoś kto myśli tak jak ja!
                    A obserwacja siebie, swojego organizmu może być na prawdę fajną przygodą. Warto też zaangażować męża/partnera!
                    Popieram, nie ufam tej chemicznej antykoncepcji! Dlaczego za naturalne po czymś takim są krwawienia, wahania nastroju, złe samopoczucie i przybieranie na wadze? To nielogiczne!
                    Niektórzy znajdują włos w zupie również wtedy, gdy kucharz jest zupełnie łysy.

                    Skomentuj


                      Odp: Metody naturalne czy antykoncepcja?

                      Napisane przez karolka31 Pokaż wiadomość
                      Nie wierzę w metody naturalne. Jeśli ktoś na 100% nie chce mieć dziecka, raczej nie powinien im ufać.
                      W moim przypadku na dziecko jest jeszcze trochę za wcześnie. Regularnie biorę xxxxx wapteka antykoncepcja-tabletki antykoncepcyjne i nie muszę żyć co miesiąc w stresie, oczekując na okres.
                      A jakie tabletki dają 100% pewności ? bo nie słyszałam o takich. Usunięcie Jajników dopiero daje 100% pewności. bo nawet ich podwiązanie już nie jest takie pewne. Trzeba się doszkolić żeby mówić A naturalne metody planowania rodziny, to zdrowa antykoncepcja nie chemiczna czy mechaniczna i nie trzeba mieć regularnych co do dnia cykli, zeby ją stosować. też nie ma 100% chociaż u mnie tak było i to nie jest tylko metoda kalendarzyka. a zajmuje czasu tylko około 5 minut dziennie na początku. Bo później to ja już sama czułam kiedy miałam mieć owulację i kiedy dokłądnie ją miałam bez pomiarów temperatury codziennie. I też jestem młoda, a wierzę w takie coś. U nas sprawdziło się idealnie a wtedy kiedy chcieliśmy mieć dziecko zaszłam w pierwszym cyklu wtedy kiedy chciałam.
                      Last edited by disne; 23-06-2020, 19:50. Powód: link

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        Odp: Metody naturalne czy antykoncepcja?

                        Twój przypadek jest rzadkością, większość kobiet ma bardzo nie regularne cykle, są rozchwiane hormonalnie – myślę że przyczyną jest środowisko i dieta. Dla większości kobiet antykoncepcja hormonalna stanowi też podstawę leczenia – prosty przykład to endometrioza. Równocześnie powinno przyjmować się leki osłaniające serce, wątrobę np. harmonellę – która zawiera również selen bardzo ważny składnik dla nas kobiet.

                        Skomentuj


                          Odp: Metody naturalne czy antykoncepcja?

                          Antykoncepcja zdecydowanie pewniejsza. Ile moich koleżanek ma dzieci właśnie dzięki metodom naturalnym. Niestety u mnie tabletki odpadły bo czułam sie przez nie okropnie, jednak na szczęście są inne metody

                          Skomentuj


                            Odp: Metody naturalne czy antykoncepcja?

                            Bardzo podoba mi się to co napisała mama_dzidzi. U mnie było i jest dokładnie tak samo. Wystarczyło dobrze nauczyć się obserwacji swojego cyklu. I tak samo, gdy zdecydowaliśmy się na dziecko zaszłam w ciążę już w pierwszym cyklu.

                            Skomentuj


                              Odp: Metody naturalne czy antykoncepcja?

                              ja mam nieregularne cykle od 28 do 36 dni zdarzało się ale kiedy wsłuchałam się w organizm zawsze wiedziałam kiedy mam dni płodne

                              Skomentuj


                                Odp: Metody naturalne czy antykoncepcja?

                                Zresztą tabletki to jednak chemia, a ja staram się odżywiać raczej zdrowo(ale bez przesady) więc po co mam to psuć chemicznymi tabletkami. Kiedyś nie było tabletek hormonalnych ani innych metod antykoncepcyjnych oprócz naturalne i nie wszystkie kobiety rodziły 6-cioro i więcej dzieci. niektóre miały trójkę dwójkę bo wiedziały jak to kontrolować.

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X