Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Czas wracać do pracy

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Czas wracać do pracy

    Praca czy wychowawczy? To pytanie budzi wiele emocji. Według wielu mam praca i opieka nad dzieckiem nie dają się pogodzić. A ty jakie masz zdanie? Czy pracująca mama krzywdzi dziecko?

    Na Wasze posty czekamy do 10 września 2010 r. Najciekawsze wypowiedzi opublikujemy w listopadowym numerze "Twojego Dziecka”.
    pozdrawiamy,
    Redakcja MamoToJa.pl
  •    
       

    #2
    Odp: Czas wracać do pracy

    Na to pytanie każda mama może odpowiedziec inaczej.Dla jednej mamusi siedzenie z dzieciaczkiem w domu to ogromna radośc a inna czuje,że czegoś jej brakuje,nie czuje sie w pełni szczęśliwa.Uważam,że można sobie poradzic z pracą i opieką nad dzieckiem-sama jestem tego przykładem.Do pracy poszłam gdy synek miał 11 miesięcy,znalazłam pracę w której pracowałam tylko popołudniami.Do godziny 16:30 synek miał mnie dla siebie,razem spędzaliśmy czas.Wtedy tatuś wracał do domu ze swojej pracy i zostawał z synkiem a ja wychodziłam do mojej i tak oboje z mężem wymienialiśmy się w opiece nad dzieckiem.Nie uważam żeby przez to że poszłam do pracy moje dziecko było mniej szczęśliwe-taki układ u nas spowodował,że również tatuś mógł czynnie uczestniczyc w opiece nad synem.
    Dzięki temu,że pracowałam czułam sie o wiele szczęśliwsza a szczęśliwa i uśmiechnięta mama to szczęśliwe dziecko.



    Dawniej Marti

    Skomentuj


      #3
      Odp: Czas wracać do pracy

      Jestem mamą 6-miesięcznej Ani. Nie mam wyboru- do pracy muszę wrócić i wcale nie uważam że skrzywdzę moje dziecko. Zapewniłam mojej córeczce opiekę najlepszą z możliwych- kochających dziadków, którzy staną na głowie aby mała była dopieszczona w każdym calu. Mam wsparcie męża, który pomaga w czym tylko może. Wiem, że dla dziecka bliskość mamy jest najważniejsza, więc dlatego mój czas spędzony z malutką to przede wszystkim jakość a nie ilość. Skupiam na niej całą swoją uwagę- będąc z małą nie marnuję czasu na grzebanie w necie, oglądanie tv czy czytanie gazet. Wiem, że jest szczęśliwa- mówi mi o tym ciągle uśmiechnięta buzia małej

      Skomentuj


        #4
        Odp: Czas wracać do pracy

        Wróciłam do pracy, gdy moi chłopcy mieli 12 miesięcy. Praca na umowę o dzieło, bardzo niewiele godzin do wypracowania, ale za to możliwość niesamowitego rozwoju osobistego. To mnie zmotywowało. Nie było przymusu finansowego, tylko chęć doskonalenia zawodowego, przy warunkach z mojej strony, że będę mogła sporą część robić w domu. Odżyłam, a jednocześnie dzieci miały nieco zmiany. Plan był "rodzinny": opieką nad dziećmi wymieniam się z mężem. Żadnych opiekunek! Udało się. Ja jestem zadowolona, mąż również, a chłopcy nadal pełni radości.

        Skomentuj


          #5
          Odp: Czas wracać do pracy

          Wróciłam dopracy kiedy chłopcy mieli 9 miesięcy, wolałabym zostać z nimi dłużej, ale niestety życie to nie piękna bajka... Można pogodzić macierzyństwo z wychowywaniem dzieci pod warunkiem, że potrafi się dobrze wszystko zorganizować, i ma się wsparcie ze strony drugiej osoby. Nie ukrywam, że jest mi ciężko wychodzić co rano do pracy,zwłaszcza kiedy chłopcy nie śpią i płaczą za mną, ale z drugiej strony wiem, z obserwacji wielu dzieci mam nie pracujących, że to też uczy ich czegoś dobrego,a mianowicie samodzielności. Widziałam niejedno dziecko "uwiązane" do mamy, bo prawda jest taka, że matka zawsze ma najbardziej emocjonalne podejście do swojego maluszka. Więc coś za coś są plusy i minusy.


          Skomentuj


            #6
            Odp: Czas wracać do pracy

            Drogie mamy! Mając w pamięci wykłady z psychologi rozwojowej, zawsze marzyłam o wychowywaniu osobiście dzieci, tak do 3 roku życia, żeby zapewnić im optymalny rozwój. Do pracy jednak wracam jutro, a mój synek ma dopiero 9 miesięcy. Gdyby zależało to ode mnie zostałabym z nim w domu, gdyż niesamowicie spełniam się w roli mamy. Niestety realia są takie, że za coś trzeba żyć i spłacać kredyty. Nie sądzę jednak żebym moim powrotem do pracy wyrządzała jakąś kolosalną krzywdę mojemu dziecku, gdyż na czas mojej nieobecności, będą nim zajmować się jego ukochani dziadkowie. Myślę, że będzie tak zajęty zabawą z nimi, że nawet nie zauważy, że mamy nie ma obok. Jako urodzona optymistka uważam, że taka sytuacja ma jeszcze dodatkowo kilka plusów, np. daję szansę nawiązywania relacji z dziadkami/innymi ludźmi, co też jest cenne dla dziecka, a pracująca mama, mimo że czasem bardziej zmęczona, ma czas zatęsknić do swojego dziecka i w ten sposób być może intensywniej przeżywać spędzany razem czas.

            Skomentuj


              #7
              Odp: Czas wracać do pracy

              A jacy są dla Was pracodawcy? Na stronie www.mojpracodawca.pl czytałam o niektórych niepochlebne wypowiedzi. Mnie spotkały problemy, kiedy wracałam z macierzyńskiego.

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Czas wracać do pracy

                ja byłam pewna, że pójdę do pracy po roku wychowywania, ale nie jestem w stanie zostawić maluszka, temu zostanę z nim jeszcze przynajmniej przez rok.

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Czas wracać do pracy

                  Wiele kobiet korzysta z możliwości pójścia na urlop wychowawczy, żeby zajmować się jedynie dzieckiem. Ale nie jest to reguła, bo dzieckiem może zająć się ojciec, lub ktoś z bliższej rodziny. Zależy to od ilości wolnego czasu i charakteru pracy.

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Czas wracać do pracy

                    Wróciłam do pracy, gdy syn miał niecały rok. Przez rok był pod opieką cioci, a teraz urodziła się córka i jestem znowu w domu. I myślę, że też będzie to przez rok.

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Czas wracać do pracy

                      Też wybrałam roczne wychowawcze i bardzo się z tego cieszę, a na początku wahałam się czy nie iść na pół roku. Dzięki temu miałam okazję zobaczyć jak rozwija się moje dziecko, przecież przez rok dziecko najbardziej się zmienia rośnie, cieszę się, że tego nie przegapiłam

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Czas wracać do pracy

                        Ja też byłam na rocznym macierzyńskim i nie żałuję choć przyznam że pdo koniec już chciałam wracać do pracy

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Czas wracać do pracy

                          Napisane przez mikaa997 Pokaż wiadomość
                          Ja też byłam na rocznym macierzyńskim i nie żałuję choć przyznam że pdo koniec już chciałam wracać do pracy
                          mi się kończy za dwa miesiące i mam mieszane uczucia co do powrotu. W domu jest ciężko, ale w pracy też łatwo nie będzie tym bardziej po rocznej przerwie.

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Czas wracać do pracy

                            Napisane przez kotek_85 Pokaż wiadomość
                            mi się kończy za dwa miesiące i mam mieszane uczucia co do powrotu. W domu jest ciężko, ale w pracy też łatwo nie będzie tym bardziej po rocznej przerwie.
                            Wszystko zależy od pracy, ja też się bałam powrotu ale tak na prawdę wszystko się dobrze ułożyło i nic nie pozapominałam

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Czas wracać do pracy

                              Napisane przez mikaa997 Pokaż wiadomość
                              Wszystko zależy od pracy, ja też się bałam powrotu ale tak na prawdę wszystko się dobrze ułożyło i nic nie pozapominałam
                              pewnie tak. Też się boję, że wszystko się pozmieniało i że to czego się uczyłam już zapomniałam, tym bardziej że ja pracowałam przed ciążą tylko 2 lata w tej pracy

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X