Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

jak zwracacie sie do tesciow??

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #46
    Ja nie mam teściów
    Last edited by Darla; 20-02-2009, 18:51.




    Skomentuj

    •    
         

      #47
      Ja nie miałem dużego problemu by teściom mówić Mamo , Tato.
      Ale już żona ma z tym problem.
      Nie wiem co z wami kobiety nie tak , ale uważam że od początku istnienia macie zakodowaną walkę o płeć brzydką
      Mogę się mylić , no ale......
      Pozdrawiam Andrzej
      Moja nowa życiowa rola - MAMA.
      24.X.2008 KUBUŚ

      Skomentuj


        #48
        Czytam te posty i mam rózne zdanie o nich. Ja jestem po ślubie 3,5 roku, mam praiwe trzy letniego synka. Po slubie zwracałam sie do teściów mamo, tato, ale czułam sie nie swoje z tym, po pewnym czasie tesciowa zalazła mi za skóre, wtrącała sie, żle mie traktowała, kazała mojemu mężowi wygnać mie. Mieszkamy od początku w męża domu, teście mają dół, ja z meżem góre, mamy wspólne wejście. Pare miesiścy po tych zaczepkach teściowej przestałam mówić mamo, bo tak naprawde to teraz prawie nie rozmawiamy ze sobą. Długo by pisac o tym trzech latach z teściową, ale jeśli naprawde kpogoś to interesuje to opisze z miła chęcią. Ja już wiem jak potrafią tesciowe zależ za skóre i nastawiać synka przeciwko jego żonie. Teraz teściowa traktuje mie jak obcą osobe,która jest zbyteczna, wiec ja też nie chodze i nie nazucam się. Ale jak pisałam, aby to zrozumieć dokładnie musiałabym wszystko opisać, ale niewiem czy ktoś bedzie sie tym interesował

        Skomentuj


          #49
          Napisane przez musia Pokaż wiadomość
          Hmm, kiedy zaraz na początku przejdzie się na mamo, tato - jest jakoś tak naturalnie, normalnie i już. Im dłużej kombinuje się i zwleka - tym trodniej. Raz kozie smierć kochana - dasz radę!
          Ja na początku się nie przełamałam i do tej pory(jesteśmy po ślubie 11 lat) zwracam się do teściów bezosobowo Do teściowej chciałabym mówić'' Mamo'' bo teraz to nawet ją lubię bo zaraz po ślubie niebyła zbyt miła. No a teść to niezasługuje nazywać się ''tatą'' Za dużo krzywdy wyrządził całej rodzinie a mnie w szczególności ania 14 ja Cię rozumiem przeszłam to samo ale z teściem
          Last edited by anna31; 25-02-2009, 10:28.


          Skomentuj


            #50
            Ja jestem 7 lat po ślubie i nigdy nie mówiłam do teściów mamo czy tato zawsze teście. Genralnie zyje z nimi na stopie wojennej. zbyd dużo krzywsy mi zrobili i nie tylko mi ale i swojemu synowi .. wiec nie mam problemu jak do nich mówić po porostu nie odzywam sie

            Skomentuj


              #51
              Ja zwracam się do teściów mama i tata,przed ślubem było Pani,Pan,mąż tak samo mówi do moich rodziców,nie mieliśmy z tym żadnego oporu,a wręcz przeciwnie sami upominali się,kiedy powiemy mamo i tato

              Skomentuj


                #52
                teściowie sami zaproponowali, żeby mówić do nich "mamo,tato". do teścia łatwiej jest mi powiedzieć tato niż do teściowej mamo. wynika to pewnie z przywiązania do majej mamy. mąż mówi do moich rodziców po imieniu- to była ich decyzja;mama stwierdziła,że ma własne dzieci do nazywania jej "mamą". mężowi było ciężko z tym się pogodzić ale czego się nie robi dla teściowej

                Skomentuj

                •    
                     

                  #53
                  ja nie mam tego problemu bo z teściami nie rozmawiam juz półtora roku i nie chce ich znac (a od mojego ślubu minęły dwa lata)

                  Skomentuj


                    #54
                    Napisane przez chacha Pokaż wiadomość
                    ja nie mam tego problemu bo z teściami nie rozmawiam juz półtora roku i nie chce ich znac (a od mojego ślubu minęły dwa lata)
                    Oj musi być chyba tragicznie jak tak piszesz i to Twój pierwszy post.


                    Skomentuj


                      #55
                      ja zwracam sie "pan , pani" poniewaz tesciowe mnie nie uwazaja,zle traktowali i traktuja wiec bezsensu mowic do kogos przez kogo sie jest zle traktowanym mamo czy tato to zbyt duze słowa mysle ze jak mowimy do swoich tesciow zalezy od relacji poza tym mysle ze rodzicow ma sie jednych powinni wymyslic jakies inne slowo ktorym zwracalo by sie d tesciow

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #56
                        Napisane przez milka7773 Pokaż wiadomość
                        ja zwracam sie "pan , pani" poniewaz tesciowe mnie nie uwazaja,zle traktowali i traktuja wiec bezsensu mowic do kogos przez kogo sie jest zle traktowanym mamo czy tato to zbyt duze słowa mysle ze jak mowimy do swoich tesciow zalezy od relacji poza tym mysle ze rodzicow ma sie jednych powinni wymyslic jakies inne slowo ktorym zwracalo by sie d tesciow
                        Jestem za ja tez mam na pienku z tesciowa i jej coreczka,jestem 2 lata po slubie i jeszcze nie powiedzialam do niej mamo wiem ze ma o to pretensje ale trudno nie umiem sie przelamac cale szczescie mieszkamy daleko








                        Skomentuj


                          #57
                          Jakie są najlepsze wymiary teściowej??
                          250 i 6:
                          250 km od nas i 6 metrów pod ziemią

                          A teraz poważnie. ja do teściowej mówie mamo choc przychodzi mi to z trudem ... w stanach to rozwiazali łatwo i do tesciow mowi sie po imieniu.... MATKA JEST TYLKO JEDNA:P:P:P



                          Skomentuj


                            #58
                            Mi jakoś też niezręcznie mówić mamo i tato do teściów... więc są teściami .Troszkę z humorem mówię teściu i teściowa i jest ok.I na szczęście nikt mi nie ma tego za złe. To, że nie mówię im mamo i tato nie znaczy,że ich nie szanuję. Zwyczajnie,tak jak dla wiekszości z Was słowa Mama i Tato są zarezerowane dla najbliższych mi osób
                            Bóg nam nie daruje, Bóg dokopie nam,
                            gdy ktoś z nas zepsuje to, co dał nam sam...

                            Skomentuj


                              #59
                              owszem mama (jako rodzicielka jest tylko jedna), ale czasami jest tak (np. u mnie), że lepszy kontakt się ma z teściami niż z własnymi rodzicami.
                              Stąd zwracanie się do teściów "mama", "tata" jeśli sami to zaproponują jest jak najbardziej na miejscu i naprawdę nie musi z trudem i bólem przechodzić
                              przez gardło
                              Julek: 10/3/2008

                              Skomentuj


                                #60
                                Pewnie,że nie musi z bólem przechodzić przez gardło. To jak się zwracamy zależy właśnie od naszych doświadczeń, chęci i chyba też charakteru. Gratuluję bardzo dobrych relacji z Teściami
                                Bóg nam nie daruje, Bóg dokopie nam,
                                gdy ktoś z nas zepsuje to, co dał nam sam...

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X