Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Wiek Mamy

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Ja jak urodziłam pierwszą córeczkę miałam 18 latek i 2 miesiące Wiktoria 25.11.2006r. a drugą córeczkę jak urodziłam to miałam 19 latek i 9 miesięcy Waneska 15.06.2008r. I stwierdziliśmy z mężem, że może za 5-7 latek może chłopocek
    A jeśli chodzi o wiek matki na dziecko to rzeczywiście 20 latek czy nawet mniej to może zły okres na dziecko, ale wiem sama po sobie, że jeśli już pojawi się TO MALEŃSTWO wówczas spojrzenie na świat jest całkiem inne Ja pierwszą córeczkę przez pierwsze 7 miesięcy wychowywałam w " biegu " kończyłam liceum Ale starałam się, żeby miała jak najlepiej potrafiłam. Teraz mam szkołę w weekendy... Cieszymy się, że mamy te maleństwa obok siebie. Kochamy je nad życie
    Wiki: 25 listopada 2006r.
    Waneska: 15 czerwca 2008r.

    Skomentuj

    •    
         

      Super Mamuśka - napisałaś, że 20 latek albo i wcześniej to może zły okres... itd. Za to później jest lepiej niż innym. Młodsze mamy mają dzieci odchowane, ustabilizowaną sytuację i są nadal młode, pełne życiowego wigoru.
      Last edited by dorota_dworak; 27-01-2009, 21:41.

      Skomentuj


        ja pierwszy raz jak miałam 20 a drugi 27
        Wiktoria od 17 dni ma 7 lat a Kryspin miesiąc i 10 dni

        Skomentuj


          z drugiej strony starsze mamy to sie juz wyszalaly i maja teraz czas by zajac sie dzieckiemmowie o sobie.
          shannon

          Skomentuj


            Dziewczyny wszytsko ma swoje plusy i minusy. Ja zawsze chcialam byc mloda mama. Myslalam tak o wieku 23 lat bede miala dziecko majac niespelna 20. Faktycznie bede mloda mama tak jak chcialam i gdy dzieci odchowam bhede przezywac druga mlodosc, ale bede miala tez na glowie szkole trudniej bedzie pogodzic z tym wszytskim studia na ktore tez chce sie wybrac po liceum.
            Moja siostra ma 30 lat w przeciwienstwie do mnie nie chciala za szybko dziecka i bedzie rodzic w sierpniu. Ona ma juz wszytsko ustabilizowane. Skonczyla studia, ma meza, prace, mieszkanie, wyszlala sie za mlodu i to sa plusy.
            Ja jej nie popieram uwazam ze za pozno sie za dzieci wziela, ale to jak widac kwestia indywidualnego podejscia do macierzynstwa.
            Miłość matki do dziecka to jedyna, prawdziwa bezinteresowana miłość...

            Skomentuj


              Dorotka masz rację ja będę jeszcze młoda:P a moje pociechy będą na tyle duże, że z większością czynności będą sobie same radziły
              Moim zdaniem takie troszczenie się o maleństwa jest piękna. Kocham dbać o czystość moich maleństw. Prasowanie maleńkich ubranek, kąpanie, wspólne obiadki, spacerki. A nawet rozmowy, bo mimo, że takie Maleństwo 7 miesięczne nie potrafi jeszcze mówić, ale przecież ich odpowiedzią jest uśmiech, czy gaworzenie. Ze starszą córeczką można już się spokojnie dogadać. Ma 2 latka i 2 miesiące. Co prawda na razie dużo słów mówi po swojemu. Jednak ja ją rozumie. Przebywam z nią 24h na dobę. Więc trudno jaj nie zrozumieć
              Zdaję sobie sprawę, że to dopiero początek obowiązków, ale mi się ta TROSKA podoba Niedługo dojdzie szkoła, zajęcia pozalekcyjne itd.... Kurcze już doczekać się nie mogę PIERWSZEGO DNIA MAMY w szkółce
              Pewno myślicie, że jestem jakaś nawiedzona czy jeszcze coś innego. Ale kocham nasze POCIECHY nad życie. Nawet nie da się opisać, powiedzieć jak bardzo kocham. I będziemy się starali wychować je na wspaniałych ludzi.
              Wiki: 25 listopada 2006r.
              Waneska: 15 czerwca 2008r.

              Skomentuj


                supermamuska jestes nawiedzona jak my wszystkie
                shannon

                Skomentuj

                •    
                     

                  Wiek mamy

                  Ja mam 24 lata i w maju urodzę dzidziusia

                  Skomentuj


                    J urodziłam córeczkę jak miałam 21 lat teraz mam 24 i myślimy o kolejnym dziecku, ale jakoś nie możemy się zdecydować

                    Skomentuj


                      ja pierwsze dziecko miałąm w wieku 18 lat i 10 miesięcy.Drugie urodziłam półtora miesiąca temu moja córka skończyła właśnie tydzień temu 14 lat.Ta ciąża była inna.pełniejsza strach o zdrowie maleństwa,obie ciąże były planowane ale pierwsza była jakaś taka bardziej spontaniczna poprostu wiedziaąłm że jestem młoda,zdrowa wiec cóż mogłoby się złego dziać a mimo to miałam ciężki poród(w końcu skończyło się cesarką).Teraz byłam już świadoma tego wszystkiego i bardziej przerażona.A wiek myślę że 20-25 lat to najlepszy.Mamy szanse być dłużej przy naszych maleństwach a w moim przypadku mój syn majac 20 lat bedzie miał mame po 50 a córka prawie jak moja koleżanka.

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        ja marzyłam być mamą od 18-roku życia ale los mi płatał figle i urodziłam moją dzidzie mając 24lata i 1miesiąc
                        Spełniona mamusiasynuś urodził sie 25.10.2006

                        Skomentuj


                          ja mam 23 i od 8 msc. jestem szczęśliwą mamą mojego synusia Marcelka

                          Skomentuj


                            Moj synek dzis skonczyl rok a ja za 12 dni bede miec 39 ... Roznie sie w zyciu uklada.

                            Skomentuj


                              Witamy wszystkie mamuśki!

                              i zapraszam na pogaduszki w wątku Dziecko - Rocznik 2008.

                              gadamy sobie codziennnie.

                              http://www.mamacafe.pl/forum/showthread.php?t=544
                              Last edited by pinklady; 29-01-2009, 15:00.
                              Żyj tak by innym zrobiło się nudno gdy umrzesz!

                              Skomentuj


                                Witam.
                                Ja miałam 28 lat. A mój synus ma w tej chwili całe 14 tygodni

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X