Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Oklepywanie malucha

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #16
    Odp: Oklepywanie malucha

    Ja i zauważyłam, ze u babci jest jakos tak spokojniejszy. Babcia często opowiada bajki, więc moze jej głos go uspokaja.

    Skomentuj

    •    
         

      #17
      Odp: Oklepywanie malucha

      W moim przypadku mam wrażenie że synek po porstu jest zdziwiony, że babcia bieże go "na kolano" i klepiej po pleckach

      Skomentuj


        #18
        Odp: Oklepywanie malucha

        My dość często z maluchem lądujemy u lekarza z zapaleniem płuc oskrzeli i uszu. Oklepywanie to temat dla pediatry jak by w ogóle coś takiego nie istniało. Ale trafiliśmy do szpitala z 4 miesięcznym dzieckiem i oklepywanie jak się dowiedziałam to postawa. Od razu po inhalacji obowiązkowo, ale nawet jeśli była chwila oklepywać kazali. Pokazano nam jak konkretnie to robić. Położyć na kolanach dziecko na brzuchu. Ręka w łódeczkę, by uderzać bardziej powietrzem a nie całą dłonią. I tak kazali nam najpierw od mniej więcej połowy plecków po łopatkach od środka do jednej łopatki i do drugiej tak samo klepać dość mocno, by wszytsko się odrywało. Potem na bok dziecko na kolanach, jedną ręką trzymać malucha za dłoń i od boku do płucek z przodu klepać. Oczywiście w tym wszytskim nie uderzać po dolnej części pleców bo tam są nerki i inne narządy, których nie obijać. I pamiętać od dołu do góry nigdy na odwrót. Jak zaczynaj ą sie płuca od tego momentu klepać. To takie podstawowe. Jeszcze pokazano nam wiele innych oklepywań, ale te są najbardziej do opisania słowami i najłatwiejsze. Jak by było nie zrozumiale napisane a chciałybyście stpspwać to napiszcie jeszcze raz wytumacze może jakoś inaczej napiszę.

        Skomentuj


          #19
          Odp: Oklepywanie malucha

          oklepywaliśmy plecy dziecka podczas kaszlu i oskrzeli, ale nie płaską dłonią lecz w kształcioe łódki. Pomagało i kaszel był odrywający

          Skomentuj


            #20
            Odp: Oklepywanie malucha

            Ja też zawsze oklepują, ale właśnie dłoń mam taka w kształcie łódki. I u nas bardzo pomagało. Antossia bardzo fajnie, ze dostałaś taka szczegółową instrukcje jak to robić.

            Skomentuj


              #21
              Odp: Oklepywanie malucha

              po inhalacji zawsze okpeluję plecki gdyz dzieci miały zapalenie oskrzeli

              Skomentuj


                #22
                Odp: Oklepywanie malucha

                Ja zawsze oklepuję synka, kiedy jest przeziębiony. Zauważyłam, że dzięki temu lepiej radzi sobie z infekcją, szybciej wraca do zdrowia. Oklepywanie naprawdę pomaga


                Skomentuj

                •    
                     

                  #23
                  Odp: Oklepywanie malucha

                  Inhalacje i oklepywanie sa dibre ja obydwoje dzieci oklepuje i przechodzi im, przy oskrzelach udalo nam sie uniknac szpitala dzieki tym zabiegom oraz oczywiscie antybiotykom. Dlatego zawsze to stosuje wtedy dzieci msja kaszel odrywajacy a nie sychy ktory bywa niebezpieczny

                  Skomentuj

                         
                  Working...
                  X