Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

smoczek jak długo?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    smoczek jak długo?

    kiedy zacząć odzwyczajać dziecko od smoczka i czy wpływa on negatywnie na zgryz dziecka w późniejszych latach?
  •    
       

    #2
    Odp: smoczek jak długo?

    smoczek wplywa na zgryz dziecka w zaleznosci jak dlugo sie go dziecku podaje im dluzej tym gorzej.
    Ja odzwyczajalam mojego synka stopniowo. Na poczatku tylko jak marudzil, pozniej tylko do snu., w koncu nie pozostawialam smoczka w sasiegu wzroku dziecka i o nim poprostu zapomnial. Teraz nawet o wiele szybciej zasypia. Myslalam ze to odzwyczajanie bedzie o wiele trudniejsze ale udalo sie

    Skomentuj


      #3
      Odp: smoczek jak długo?

      Dodam ze moj synek ma 17 miesiecy. Mysle ze dwuletnie dziecko nie powinno juz ssac smoczka

      Skomentuj


        #4
        Odp: smoczek jak długo?

        W wielu przypadkach jest to indywidualna kwestia,np nasz synek też ma już prawie dwa latka i póki co ani myśli o tym aby odstawić smoczek Zobaczymy co go do tego skutecznie zachęci,też pewnie będzie płacz i problemy...


        www.Amko.com.pl

        Skomentuj


          #5
          Odp: smoczek jak długo?

          Moja znajoma protetyczka twierdzi, że u dziecka ssącego smoczek przez 3 pierwsze miesiące życia, nie wpływa to na wady zgryzu. A później bywa różnie, więc w sumie nie należy z tym zwlekać

          Skomentuj


            #6
            Odp: smoczek jak długo?

            ogólnie uważam, że smoczek jest nie potrzebny, powinno się go w ogóle nie dawać, także w odpowiedzi na pytanie jak długo? im krócej tym lepiej

            Skomentuj


              #7
              Odp: smoczek jak długo?

              myślę, że do roku czasu to i tak wystarczająco chcoiaż rodzice niektórzy i 3latkowi daja także na pewno w tej kwestii zdania są podzielone, zależy kto jak chce

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: smoczek jak długo?

                Kurde przecież jak dziecko do spania ma smoka to chyba nie zbrodnia?? Ale widzę ze tu wszystko jest zbrodnia. Moja córka ma 2l i 5 m i dalej śpi ze smokiem i mam gdzieś co inni mówią. Ja miałam smoczek 3 lata mój brat też i jakoś żyjemy mamy proste zęby i pokończyliśmy politechniki. Dziecko to dziecko ja swojemu nie bronie
                Piękną mową jest ta, którą rozumie prosty lud, i którą cieszą się wybrani.

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: smoczek jak długo?

                  każdy rodzic może tak długo dawac smoka jak chce to jego indywidualna decyzja. Ja zaprzestałam kiedy uznałam za stosowne inni mogą i do 5 lat dawać jeśli im sie podoba bo i takie przypadki widziałam.

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: smoczek jak długo?

                    Moim zdaniem trzeba też wybrać dobry moment tak żeby dziecko było już na to gotowe, jeśli Maluch będzie cały czas domaał się smoczka to ja bym z nim na siłę nie walczyła

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: smoczek jak długo?

                      Jest smoczek, który stopniowo odzwyczaja dziecko, nazywa się difrax. Słyszałyście o nim? Czy rzeczywiście jest taki skuteczny?


                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: smoczek jak długo?

                        Pierwsze słyszę, a na jakiej zasadzie działa taki smoczek?

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: smoczek jak długo?

                          Napisane przez jakubek2 Pokaż wiadomość
                          Pierwsze słyszę, a na jakiej zasadzie działa taki smoczek?
                          Każdy kolejny rozmiar smoczka jest odrobinę twardszy. W ten sposób dziecko stopniowo odzwyczaja się od smoczka bo zaczyna mu przeszkadzać jego twardość.


                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: smoczek jak długo?

                            Słyszałam o nim, natomiast czy jest skuteczny to nie mieliśmy okazji jeszcze sprawdzać. Co do zgryzu, ja uważam, że to nie ma aż takiego znaczenia. Ja miałam bardzo krótko smoczek, moja siostra bardzo długo. I co? Ja miałam strasznie krzywy zgryz, a ona idealnie proste zęby.

                            Skomentuj

                                   
                            Working...
                            X