Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

wszyscy wiedzą lepiej!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    wszyscy wiedzą lepiej!

    jak moja siostra urodziła córeczkę to wszyscy jej mówili co ma robić...
    Myślałam,że ze mną będzie inaczej, ale niestety nie choć nie ukrywam,że dopiero teraz wiem, że było mi to potrzebne. Zależało mi na tym by szczególnie innym siostrom pokazać jaka to ze mnie dobra matka a tu ciągle ktoś podcinała skrzydła( sprawdż łokciem wodę zanim wsadzisz do niej dziecko, kikut przecieraj wódką itp) teraz wiem że to pomaga bo mogę ale nie muszę ich słuchać. Drogie mamy nie martwcie się, że inni wiedzą od was lepiej. Przecież Wy wiecie najlepiej co jest dobre dla waszego dziecka
  •    
       

    #2
    Odp: wszyscy wiedzą lepiej!

    ja się nie martwię jak ktoś mi coś doradza, słucham to analizuję i tak podejmuję decyzje sama. wszystko sprawdzam w necie albo u lekarzy, polegam też na instyncie.

    Skomentuj


      #3
      Odp: wszyscy wiedzą lepiej!

      no niestety bywa tak że porady innych nas przytłaczają bynajmniej ich ciągle bo ty źle robisz powinnaś robić ta i tym podobne, jest irytujące niestety tez miałam takie momenty

      Skomentuj


        #4
        Odp: wszyscy wiedzą lepiej!

        Ja z góry byłam nastawiona na to, że jako mama wiem co jest najlepsze dla mojego maleństwa. Owszem słuchałam rad, ale przede wszystkim kierowałam się własnym rozumem i miłością!!

        Skomentuj


          #5
          Odp: wszyscy wiedzą lepiej!

          Dokładnie każda mama wie co dla jej pociechy jest najlepsze i najwłaściwsze, rad można wysłuchać aczkolwiek nie musimy się nimi sugerowac

          Skomentuj


            #6
            Odp: wszyscy wiedzą lepiej!

            Ja słucham rad. Jedne się przydają inne niestety nie. Zwłaszcza te dotyczące rozszerzania diety, sporo się zmieniło od czasów naszych mam, a one nie do końca są na czasie.

            Skomentuj


              #7
              Odp: wszyscy wiedzą lepiej!

              Cóż, jest to bardzo częsty problem. Ja najzwyczajniej unikałam sytuacji w której musiałam coś zrobić przy teściowej czy innych wszechwiedzących osób.
              Ostatecznie myślę że warto posłuchać niektórych rad od bardziej doświadczonych osób, przynajmniej przy pierwszym dziecku, jednak tak, osoby wtrącające się przesadnie do wychowania i opieki nad naszymi maluchami są po prostu nieznośne

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: wszyscy wiedzą lepiej!

                Ja uważam, że najważniejsza jest równowaga. Zdawałam się na swoją intuicję ale też brałam pod uwagę rady innych. Warto czasem skorzystać z doświadczenia innych- zwłaszcza przy pierwszym dziecku. Dużo też czytałam, pomógł mi blog http://mamy-mamom.pl/. Każdy podchodzi do pewnych kwestii inaczej i nie ma w tym nic dziwnego.

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: wszyscy wiedzą lepiej!

                  ja slucham ale robie swoje wedlug zalecen lekarza czy poloznej bo oni z zalozenia wiedza lepiej. Choc czasami sama pytam np mame o porade i wtedy biore sobie do serca to co mowi.

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: wszyscy wiedzą lepiej!

                    Olej ciotki, teściowe i wszystkich innych doradców. Miały swoje dzieci, mogły się wykazywać przy ich wychowywaniu - teraz czas na ciebie. Niektóre rady mogą być cenne, ale tylko wtedy, gdy są udzielane ze szczerego serca i bez narzucania się. Ja większość wiedzy zdobywałam sama. Bardzo pomógł mi blog http://dzieciakowo.pl/ i różne fora internetowe. Znajdź sobie zaufaną osobę, z którą możesz w trudnych chwilach porozmawiać na spokojnie i bez oceniania. Były jednak też takie kwestie, jak na przykład karmienie piersią, gdzie o pomoc prosiłam mamę.

                    Skomentuj

                           
                    Working...
                    X