Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

próchnica u dzieci:(

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

  • kankiela
    replied
    Odp: próchnica u dzieci

    Napisane przez werna Pokaż wiadomość
    witaj, wylecz jej koniecznie wszystkie ząbki, no i nie oblizuj łyżek którymi ją karmisz, bo niestety wówczas może się łatwo zarażać od ciebie
    Nie ma systematycznego mycia, to nie ma zdrowych zębów. Zęby wymagają odpowiedniej pielęgnacji od pierwszego ząbka. Jeśli nie dba się o to, to również i nie będzie zadowalających efektów.

    Leave a comment:

  •    
       

  • werna
    replied
    Odp: próchnica u dzieci

    witaj, wylecz jej koniecznie wszystkie ząbki, no i nie oblizuj łyżek którymi ją karmisz, bo niestety wówczas może się łatwo zarażać od ciebie

    Leave a comment:


  • kimala
    replied
    Odp: próchnica u dzieci

    Podziwiam. U nas jest ok, więc kombinować nie będziemy. Poza ajoną, radzę również dbać o kwestie związane z dietą. Minimalizować ilość słodyczy i nie tylko. To powinno przynieść pewną systematyczną poprawę.

    Leave a comment:


  • ir_las
    replied
    Odp: próchnica u dzieci

    Ja też nie za bardzo wiem o co chodzi z tą pastą domowej roboty, może podzielisz się z nami, co to takiego?

    Leave a comment:


  • kimala
    replied
    Odp: próchnica u dzieci

    Słucham? Pasty własnej produkcji? Mam od lat ajonę - zarówno dzieci jak i dorośli. Ja nie miałam ubytków od lat. Po co przy koszcie na poziomie kilku złotych zabierać się za samodzielną produkcję, pasty? Jak dla mnie to bezsens.

    Leave a comment:


  • grawal86
    replied
    Odp: próchnica u dzieci

    Pasta do zębów własnej produkcji to świetna rzecz. Stosujemy i nawet mężowi smakuje

    Leave a comment:


  • ninoczka90
    replied
    Odp: próchnica u dzieci

    U mnie też nie ma traumy przed dentystą. To chyba odpowiednie nastaiwenie przez rodziców wiele zdziała.

    Leave a comment:

  •    
       

  • betiwu
    replied
    Odp: próchnica u dzieci

    Super ten pomysł na pastę do zębów. A jak długo wytrzymuje? Tzn, jaki termin przydatności? Fermentacji ?

    Leave a comment:


  • ewaabr
    replied
    Odp: próchnica u dzieci

    Napisane przez monicrx2063 Pokaż wiadomość
    dodaję że bardzo dbamy o zęby małej myjemy po każdym posiłku mała nie je prawie wcale słodyczy no i nie pija nawet słodkiej herbaty ...
    Cukier jest wszędzie w mleku też.
    Próchnica powstaje bo nawet po myciu poziom ph w buzi dziecka szybko wraca do tego złego.
    Ja kiedy byłam dzieckiem miałam problemy z kamieniem ale mój syn z próchnicą.
    Pomaga mycie zębów, ale naturalna pastą do zębów:
    Olej kokosowy + soda + Ksylitol cukier brzozowy

    Zmieniają PH na dłużej niż pasty ze sklepu.

    Nie myj dziecku zębów zaraz po posiłku bo to niszczy szkliwo, trzeba odczekać ponad 30 min do godziny.

    xxx albo wygooglaj w necie

    PS nowe zęby mogą wypchnąć stare korzenie, a jeśli nie zrobią tego na czas to wtedy dentysta może to usunąć, a mała przynajmniej podrośnie przed zabiegiem.
    Last edited by gagatka; 06-04-2021, 12:31. Powód: link

    Leave a comment:


  • panitereska
    replied
    Odp: próchnica u dzieci

    Jednak wolę pastę dobraną do wieku dziecka. Ajona to raczej produkt dla dorosłych i też nie do stosowania bez przerwy.

    Leave a comment:

  •    
       

  • anitak_80
    replied
    Odp: próchnica u dzieci

    Napisane przez kimala Pokaż wiadomość
    Hehe... cudowna ta wiedza specjalistów ;-) A ja z własnej wiedzy - córka ma myte zęby trzy razy dziennie, miękką szczoteczką, pastą ajona. Staramy się również dbać o jej dietę i w zasadzie to wszystko wystarczy, aby jej zęby utrzymywać w dobrej kondycji. Ma na razie 6 lat i wszystko ok, czas pokaże co będzie dalej.
    Ale ajoną nie można tak często. Miałam aparat parę lat temu i chodzę na kontrole ortodontyczne i do pani profesor od dziąseł. Jak sie pochwaliłam Ajoną, to powiedziała, że dobrze, ale nie wciąż, tzn myć na zmianę z inną pastą- ajona raz dziennie i inna raz dziennie. A tu 3 razy u 6 latki?

    Leave a comment:


  • ja29
    replied
    Odp: próchnica u dzieci

    A jak są słodzone te zdrowe lizaki, bo podejrzewam że są słodkie jak na lizaki przystało

    Leave a comment:


  • a_grestowa
    replied
    Odp: próchnica u dzieci

    No niekoniecznie tylko od niej. Ostatecznie w pierwszej kolejności o tym co je dziecko decyduje mama.

    Leave a comment:


  • zuzannazu
    replied
    Odp: próchnica u dzieci

    Kimala, masz rację A te wpisy o cudownych specjalistach są rozbrajające, hahaha.

    Leave a comment:


  • kimala
    replied
    Odp: próchnica u dzieci

    Bardzo ważne, żeby córka nie sięgała po słodycze - to ma bardzo duże znaczenie. Jeśli będzie unikała słodyczy, to wtedy ryzyko próchnicy będzie bardzo mocno ograniczone. Wszystko zależy od niej ;-)

    Leave a comment:

       
Working...
X