Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Dlaczego podaje się dziecku witaminę D i K?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Dlaczego podaje się dziecku witaminę D i K?

    Witam. Szczerze powiem ze wcześniej sie tym tak nie interesowałam, ale od 8 dnia życia mojego dziecka muszę podawać witaminy takie jak D i K. Lekarz zalecił bobik w kapsułkach razem. Czemu podaje się dziecku witaminę D i K?
  •    
       

    #2
    Odp: Dlaczego podaje się dziecku witaminę D i K?

    Nie ma wit D w pokarmie matki a jest niezbędna do rozwoju kości. Witamina K nie jest jeszcze wytwarzana przez Malucha i trzeba dawać, bo odpowiada za krzepliwość krwi. Tutaj poczytaj;
    http://www.strefarodzinka.pl/dziecko...iny-d-i-k.html

    Skomentuj


      #3
      Odp: Dlaczego podaje się dziecku witaminę D i K?

      Napisane przez Jolcia777 Pokaż wiadomość
      Nie ma wit D w pokarmie matki a jest niezbędna do rozwoju kości. Witamina K nie jest jeszcze wytwarzana przez Malucha i trzeba dawać, bo odpowiada za krzepliwość krwi. Tutaj poczytaj;
      http://www.strefarodzinka.pl/dziecko...iny-d-i-k.html
      Witaminę k zaleca się również dorosłym ( mimo ze jelito grube produkuje je samodzielnie) przy delikatnych krwotokach.

      Skomentuj


        #4
        Odp: Dlaczego podaje się dziecku witaminę D i K?

        witamina k na wzrok, witamina d na kości, to bardzo ważne bo w naszej diecie nie ma wystarczającej ilości tej witaminy a dziecko musi mieć mocne kości

        Skomentuj


          #5
          Odp: Dlaczego podaje się dziecku witaminę D i K?

          są to witaminy potrzebne do prawidłowego rozwoju dziecka, mózgu, kości i całego organizmu, nalezy ją podawac maluszkowi

          Skomentuj


            #6
            Odp: Dlaczego podaje się dziecku witaminę D i K?

            Nie tylko dzieciom zaleca się stosowanie witaminy D, bo także dorośli powinni ją zażywać. Nie wiem, czy wiecie, ale z najnowszych badań wynika, że aż 90% Polaków ma niedobory tej witaminy. Podaje się ją dla dzieci głównie po to żeby zapobiec krzywicy, ale ta witamina ma także cały szereg innych właściwości, bo często niedobór witaminy D może powodować biegunki, bezsenność, brak apetytu. Słyszałam też, że witamina D bardzo korzystnie wpływa na leczenie trądziku i jestem skłonna wierzyć tej teorii, bo sama jestem osobą, która od lat zmaga się z trądzikiem i latem zauważam dużą poprawę stanu skóry i mniej wyprysków. Nie każda witamina D jest tak samo wchłaniana. Ja szukając dobrze wchłanianej witaminy D trafiłam na tą stronę internetową http://www.vitrumd3.pl/ , na której znajdują się informacje odnośnie samej witaminy D, jej właściwości, a także jest tam opis witaminy D w tabletkach. Nie biorę jej długo, bo dopiero około 2 miesiące, ale już widzę znaczną poprawę. Nie mam już problemów z zasypianiem, a przed dłuższy czas cierpiałam na bezdenność, nie miewam także biegunek i moja skóra jest w dużo lepszym stanie niż przed rozpoczęciem zażywania tych tabletek.

            Skomentuj


              #7
              Odp: Dlaczego podaje się dziecku witaminę D i K?

              Braap, zgadzam się z tym co napisałaś powyżej. Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że każdy powinien przyjmować profilaktycznie witaminę D3, a szczególnie w okresie od września do kwietnia. Witamina D3 jest bardzo ważna


              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Dlaczego podaje się dziecku witaminę D i K?

                Napisane przez blawatkowa15 Pokaż wiadomość
                Braap, zgadzam się z tym co napisałaś powyżej. Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że każdy powinien przyjmować profilaktycznie witaminę D3, a szczególnie w okresie od września do kwietnia. Witamina D3 jest bardzo ważna


                Zgadzam się, choć przyznam, że wcale tego tak wcześniej nie pilnowałam. Natomiast karmiąc piersią już obowiązkowo biorę też i witaminę D3.

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Dlaczego podaje się dziecku witaminę D i K?

                  Ja też staram się pamiętać o przyjmowaniu witaminy D3 bo w uzupełnienie jej niedoborów z dietą jest niestety nierealne.


                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Dlaczego podaje się dziecku witaminę D i K?

                    Ważne jest aby dziecko dostawało dużo naturalnych witamin, może wyrobić sobie nawyki żywieniowe dzięki temu. Ale ja wspomagam się też tabletkami Meltiki, jeśli brzdąc nie chce akurat jeść to dostaje waniliową tabletką i wilk syty i owca cała ;-)

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Dlaczego podaje się dziecku witaminę D i K?

                      Witamina D to ważny składnik którego w naszym ciele często niestety brakuje z uwagi chociażby na położenie geograficzne i mniejszą ilość nasłonecznienia a witamina ta powstaje w naszej skórze witamina ta potrzebna jest do prawidłowego rozwoju organizmu, budowy kości i wchłaniania wapnia także dobrze wychodzić na słonko a gdy go brakuje go w okresie jesienno zimowym lub tryb życia nie pozwala na częste spacery itp warto uzupełniać sobie braki ja stosuje kapsułki witaminę D3 ecovit, jest tania i można ją stosować już u noworodków warto pamiętać o uzupełnianiu tej ważnej witaminy życia

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Dlaczego podaje się dziecku witaminę D i K?

                        Tu jest wszystko opisane, dlaczego witamina D jest ważna. http://www.meltiki.pl/#dlaczego-witamina-d
                        Co do witaminy K to niestety nie mam pojęcia

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Dlaczego podaje się dziecku witaminę D i K?

                          Witamina K jest odpowiedzialna za krzepliwość krwi. Podaje sie ją dziecku ponieważ flora jelitowa maluszka jest słaba i nie potrafi jeszcze sama produkować witaminy K.
                          Pierwszą dawkę maluszek dostaje w szpitalu, ale później musimy ją uzupełniać podając witaminę w kropelkach przez 3 miesiące od narodzin

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Dlaczego podaje się dziecku witaminę D i K?

                            Mam pytanie do mam roczniaków, które nie są karmione piersią. Czy podajecie im do witaminy D również witaminę K odkąd dziecko nie jest karmione piersią
                            ? Ja właśnie sobie uświadomiłam, że skończyłam małą karmić a dalej podaję jej tylko witaminę D...

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Dlaczego podaje się dziecku witaminę D i K?

                              Witaminę K podaje się tylko do ukończenia przez dziecko 3 miesiecy i to właśnie jak sie karmi je piersią . Później podaje sie tylko witaminę D.
                              Gdy skończyłaś karmić piersią i podajesz Mm to w nim jest witamina K.
                              Wskazania do podawania dziecku witaminy w starszym wieku są gdy dziecko ma problemy z krzepnięciem krwi, albo gdy ma częste krwawienia z nosa

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X