Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

kapac noworodka codziennie?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #16
    Odp: kapac noworodka codziennie?

    Napisane przez fasOla08 Pokaż wiadomość
    hmmm no tak, za pewne noworodki (o których mowa w temacie) paprają się plasteliną i farbami hehe
    noworodki często się pocą (że już nie wspomnę o tym jak często są niestety przegrzewane), zwłaszcza na główce, ulewają mleko, albo cieknie im za uszy i o tym miałam napisać jako pierwsze ale całkiem mi wyleciało a o starszych dzieciach miałam na pisać przy okazji. Echhh tak bywa, jak się myśli o kolacji zamiast skupić się na pisaniu
    Last edited by houseofcolou; 04-04-2013, 07:41.

    Skomentuj

    •    
         

      #17
      Odp: kapac noworodka codziennie?

      Ja kapalam dzieci codziennie i kapie nadal a w lecie jak są upały to nawet częściej i niemowlę też. Jakoś mycie lepiacymi chusteczki mnie nie przekonuje. Są dzieciaki które mają problemy że skóra ale żeby nadmiar wody i mydła zaszkodził tego nie słyszałam. Bariera ochronną Syn jak się urodził już to pisałam nie był myty w szpitalu bo taka moda była ma zdjęcie "mam 2 dni"główką całą we krwi no i się skończyło gronkowcem paciorkowcem
      To jest oczywiście moje zdanie
      Last edited by koliberek71; 04-04-2013, 09:30.


      Skomentuj


        #18
        Odp: kapac noworodka codziennie?

        Moja córa też w szpitalu nie była myta tylko wycierana ale śladów krwi nie było. I po 24 godzinach pierwsza kąpiel pod kranem. Gdzieś czytałam, że w Polsce niedługo całkiem odejdzie się od mycia dziecka zaraz po porodzie.

        Skomentuj


          #19
          Odp: kapac noworodka codziennie?

          Napisane przez houseofcolou Pokaż wiadomość
          noworodki często się pocą (że już nie wspomnę o tym jak często są niestety przegrzewane), zwłaszcza na główce, ulewają mleko, albo cieknie im za uszy i o tym miałam napisać jako pierwsze ale całkiem mi wyleciało a o starszych dzieciach miałam na pisać przy okazji. Echhh tak bywa, jak się myśli o kolacji zamiast skupić się na pisaniu
          bywa bywa hehe

          Napisane przez houseofcolou Pokaż wiadomość
          Moja córa też w szpitalu nie była myta tylko wycierana ale śladów krwi nie było. I po 24 godzinach pierwsza kąpiel pod kranem. Gdzieś czytałam, że w Polsce niedługo całkiem odejdzie się od mycia dziecka zaraz po porodzie.
          mojego dziecka też nie kąpano od razu, nie miała też żadnej krwi na główce ani niczym innym W innych krajach to funkcjonuje dobrze, więc jestem za.


          wg. Mnie maź poporodowa jest najlepszą barierą ochronną i powinno się ją przez "chwilę" zostawić na ciele maluszka a nie od razu zmywać.
          Tak jak i częstość kąpieli mamy powinny samodzielnie określić w zależności od tego, jak wyglądał dzień malucha. Owszem jak ulewa, wymiotuje wręcz nawet, czy w okresie upałów to oczywiste, że kąpie się dziecko codziennie, ale kiedy w/w czynników nie ma to co drugi dzień jest OK,
          Codziennie rano zawsze można dziecko obmyć myjką kąpielową i wodą z mydełkiem (pupcię i okolice narządów rodnych), nie przyzwyczajać do emolientów od urodzenia, jeśli tego skóra nie wymaga bo zazwyczaj właśnie po ich odstawieniu pojawia się problem "alergii". Takie specyfiki powinny być używane przy AZS a nie do codziennej pielęgnacji - tak mi się jeszcze przypomniało odnośnie rad mojej ukochanej Pani DR







          Skomentuj


            #20
            Odp: kapac noworodka codziennie?

            ja kąpie codziennie

            Skomentuj


              #21
              Odp: kapac noworodka codziennie?

              Witam, położna w szpitalu powiedziała, by kąpać dzieciątko co drugi dzień i tak też robię Myję Lenkę w płynie 3w1 Johnson's i po kąpieli używam oliwki Bambino, ponieważ mój maluszek od urodzenia ma długie włoski używam miękkiej szczotki

              Skomentuj


                #22
                Odp: kapac noworodka codziennie?

                mycie jest lepsze niz chusteczki, więc jeśli nie podmywa się pupy wodą, to przynajmniej wypada codziennie umyć całe dziecko

                Skomentuj

                •    
                     

                  #23
                  Odp: kapac noworodka codziennie?

                  Lilkę kąpię codziennie od urodzenia. oczywiście zdarzy się, że wrócimy późno wtedy chociaż pupcie, rączki i buziaka myjemy.
                  Niby noworodek/niemowlak nie brudzą się tak bardzo niż starsze dzieci ale ulewają i resztki pokarmu najczęściej gromadzą się pod szyjką, robią więcej kupek itd.



                  Skomentuj


                    #24
                    Odp: kapac noworodka codziennie?

                    ja przez pierwsze siedem miesięcy życia maluszka kąpałam go co drugi dzień, czasami tylko pupkę codziennie podmywałam pod kranem

                    Skomentuj


                      #25
                      Odp: kapac noworodka codziennie?

                      u mnie w szpitalu codziennie była kąpiel a ja w domu także kąpie każdego dnia tak samo robiłam w przypadku starszego synka. Kąpiel to podstawa według mnie dbania o higienę

                      Skomentuj

                             
                      Working...
                      X