Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Świerzb u 2 latki

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Świerzb u 2 latki

    Drogie mamy może któraś miała taki problem u córeczki wykryto świerzba ma już tydzień a tu coraz gorzej całe ciałko już w tym ma zaczeło się od spodu rączek a teraz brzuszek, nogi ręce masakra. 4 dni smarowałam ją jakimś lekiem na N codzienna zmiana pościeli i ubrań wietrzenie wystawianie na mróz prasowanie a tu dalej i wydaje mi sie że gorzej już nie wiem co robić z tą choroba Pomóżcie

    #2
    Odp: Świerzb u 2 latki

    Strasznie Ci współczuje bo to paskudna i długotrwała choroba i nie konczy się w tydzien .Składanie jaj przez samice roztoczy trwa od czterech do pięciu tygodni. Młode osobniki wykluwają się z jaj w ciągu 3-5 dni i dojrzewają przez 2-3 tygodnie.
    Właśnie jest to cholarnie przykre ze niby robi się wszystko a choroba jakby nie drgneła.Cierpliwie musisz to znosić ,prac ,wietrzyć ,zmieniać pościel i w miare mozliwości ograniczac kontakt z dzieckiem innych domowników.Sama musisz zachować straszną ostrozność.Najgorsze jest to ze taki maluch chce się przytulac a wten sposób ta choroba się przenosi przez dotyk.
    Świąd może się utrzymywać jeszcze przez szereg dni czy nawet tygodni po leczeniu.
    W leczeniu stosuje się krem z permetryną, który należy rozsmarować na skórze od szyi w dół i pozostawić na 10-12 godzin. W razie potrzeby zabieg powtarza się po tygodniu lub dwóch. Leczenie powinno objąć wszystkich członków rodziny.

    Leczenie powinno być wspomagane często zmianą ubrań, pościeli oraz ręczników i pranie ich w gorącej wodzie. Dodatkowo w przypadku dziecka myte zabawki powinny być kilka krotnie w ciągu dnia.
    Zapobieganie polega tutaj na skrupulatnym przestrzeganiu higieny: codziennej kąpieli lub prysznicu, częstym myciu rąk, dbaniu o czystość ubrań, ręczników i pościeli.

    Długo utrzymujący się świerzb może torować drogę wtórnemu zakażeniu bakteryjnemu uszkodzonej skóry, co wymaga wtedy leczenia antybiotykami.
    Last edited by koliberek71; 23-03-2013, 16:00.


    Skomentuj

           
    Working...
    X