Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Pieluszkowemu zapaleniu skóry

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Pieluszkowemu zapaleniu skóry

    Droga Mamo, jak zapobiec pieluszkowemu zapaleniu skóry w upały? Opisz proszę jakie metody się sprawdziły?


    6
    tak
    50,00%
    3
    nie
    50,00%
    3
    pozdrawiamy,
    Redakcja MamoToJa.pl
  •    
       

    #2
    Odp: Pieluszkowemu zapaleniu skóry

    W upały jest bardzo trudno zapobiegac pieluszkowemu zapaleniu skóry, bowiem upał dodatkowo podraznia pupę i trudniej załagodzić to nietypowe zapalenie. W naszym przypadku kiedy syn miał pieluszkowe zapalenie skóry przebierałam go częściej, wietrzyłam pupe, pozwalałam chodzić pare minut bez pieluszki, przestałam uzywac nawilzonych chusteczke a pupe myłam pod chłodną wodą z dodatkiem mydła. Przed zalożeniem pieluszki smarowałam pupe dziecka sudocremem.Po kilku dniach po zapaleniu nie było śladu.
    Doriaś ur.17.03.2008




    Tristaś ur. 11.03.2010

    Skomentuj


      #3
      Odp: Pieluszkowemu zapaleniu skóry

      Na noc nakładałam na skórę dziecka grubszą warstwę sudocremu, żeby mocz nie miał bezpośredniego kontaktu ze skórą. Zazwyczaj po 2 lub 3 dniach była znaczna poprawa. W ciągu dnia zakładałam bawełniane majteczki.

      Skomentuj


        #4
        Odp: Pieluszkowemu zapaleniu skóry

        U mnie Nadia nigdy nie miałam zapalenia pieluszkowego, mimo, że urodziła się w lutym i całe wakacje juz spędziłam na dworzu, bardzo często ja przewijałam, wietrzyłam pupkę, i smarowałam maścią linomagiem. Czytałam,że niektóre dzieci nie tolerują maści i kremów a rewelacyjnie sprawdza się zasypka z domowej mąki! Trzeba wypróbowac kilka sposób i sprawdzić, który reaguje najłagodniej na nasze dziecko

        Skomentuj


          #5
          Odp: Pieluszkowemu zapaleniu skóry

          Moje dzieci z natury miały bardzo suchą i wrażliwą skórę. Przy pierwszym synku wypróbowałam chyba wszystkie dostępne na rynku rodzaje pieluszek, i zawsze był odparzony Smarowałam i sudocremem, i tormentiolem, i bepantenem, i co tam ludziska mi nie doradzili. Nic. Dziecko jak miało podrażnioną pupę, tak miało.

          No ale jaka była przyczyna? Bardzo często mój synek wracał od niani z pupą jak u pawiana. Ale kiedy odkryłam, że pieluszki, które jej daję, by dziecko przewinęła co trzy godziny używane są tylko wtedy, gdy mały zrobi kupę, no to wszytko zrozumiałam. Chodził cały dzień w pampersie, póki on nie przemókł, albo nie zaśmierdział czymś grubszym, a i wtedy nie od razu mały był przewijany
          Co pomagało? Bardzo regularne zmienianie pieluszek. Kąpanie dziecka w olejkach do kąpieli, nie w preparatach zawierających mydło. Wycieranie pupy myjką zmoczoną w ciepłej wodzie, a nie chusteczkami. I smarowanie jej oliwką przed założeniem nowej pieluszki.

          Przy młodszych synkach nie używam sudocremu zapobiegawczo, jedynie smaruję - i to baaardzo cienką warstewką - gdy pupa jest zaczerwieniona. Natomiast regularnie nawilżam i natłuszczam skórę (olejek lub mleczko do kąpieli, oliwka przy zmianie pieluszki).Używam zwykłych, tanich pieluszek z tubylczych drogerii. I dzieci mają zdrową skórę.

          Skomentuj


            #6
            Odp: Pieluszkowemu zapaleniu skóry

            Ja podobnie stosuję sudocrem – przede wszystkim na złagodzenie podrażnień, ale też cienka warstwa profilaktycznie, chociaż sam krem oczywiście problemu nie rozwiąże. Ale częste przewijanie i, jak napisała też Andevi, przy okazji duże ilości oliwki, powinny zaradzić podrażnieniom. A jeśli nie, to już niestety może świadczyć o nadwrażliwości skóry i konieczna będzie pomoc lekarza
            I believe that if life gives you lemons, you should make lemonade... And try to find somebody whose life has given them vodka, and have a party.

            Skomentuj


              #7
              Odp: Pieluszkowemu zapaleniu skóry

              u mnie byly toszke domowych sposobow tzn stosowalam make ziemniaczana i smarowalam sudocremem.

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Pieluszkowemu zapaleniu skóry

                Stawiałabym na sudocrem i wietrzenie pupci, niechaj skóra pooddycha trochę..

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Pieluszkowemu zapaleniu skóry

                  myślałam że da się zapobiec, ale niestety mimo tego, że dbaliśmy nie udało się, chyba nie da się zapobiegać, trzeba dużo wietrzyć ale to też nie pomogło

                  Skomentuj

                         
                  Working...
                  X