Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Rola witaminy D

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #16
    Odp: Rola witaminy D

    Napisane przez werna Pokaż wiadomość
    ja będę dawała witaminę d do 3 ciego roku życia tak jakie są zalecenia , uważam, że to dobry pomysł, bo kości są mega ważne.
    lekarze teraz aktualne zalecają podawanie witaminy D do 18 roku zycia a nawet dłuzej

    Skomentuj

    •    
         

      #17
      Odp: Rola witaminy D

      Do 18 roku życia? Przecież witaminę D trzeba przyjmować przez całe życie bo wszyscy zawsze mamy jej niedobór przez klimat jaki panuje w naszym kraju. A najgrosze jest to że chyba nie każda kobieta zdaje sobie sprawę z tego, że jak nie uzupełni tego niedoboru podczas ciąży zagrozić i sobie i maluszkowi. Wiele razy uczulał mnie na to lekarz więc pilnowałam żeby te kapsułki dodatkowo łykać

      Skomentuj


        #18
        Odp: Rola witaminy D

        a to nie jest tak że tą witaminę d przyjmujemy przez przebywania na słońcu, jedzenie ryb itp? przecież witaminy możemy sobie dostarczać naturalnie więc nie rozumiem po co się truć jakimiś suplementami

        Skomentuj


          #19
          Odp: Rola witaminy D

          Po pierwsze witmaminy D nie dostarczysz sobie naturalnie, przynajmniej nie w naszym klimacie. po drugie nie sądzę, żeby suplementy nas truły, jak to określiłaś. Trzeba wybierać takie które są na bazie naturalnych a nie syntetycznych składników po prostu.

          Skomentuj


            #20
            Odp: Rola witaminy D

            No tak, na pewno warto czytac sklad takich suplementow zanim sie na jakies zdecydujemy i skonfrontowac to z dobrym lekarzem. Jezeli chodzi o witamine d to mnie akurat polecano vitrum d3 bo jest na naturalnym oleju z krokosza a nie jakichs sztucznych badziewiach. Nie odbija mi sie tez po nim ryba a to juz dla mnie wiele, bo na sama mysl o tranie robi mi sie niedobrze

            Skomentuj


              #21
              Odp: Rola witaminy D

              Ja już od roku podaje dziecku witaminę D, a także biorę ją razem z mężem. Rok temu zaczęłam interesować się zdrowym odżywianiem, a także ogólnie zdrowiem. Wtedy trafiłam na tą stronę http://www.naturalnawitaminazycia.pl/ . Dowiedziałam się z niej wszystkiego o tej witaminie. Rok temu byłam przekonana, że nie muszę brać żadnych witamin w tabletkach, bo wszystko dostarczam organizmowi w pożywieniu. Zrobiłam później nawet badania na poziom tej witaminy i wyszło, ze mam jej spory niedobór. Od tego czasu regularnie ją biorę.

              Skomentuj


                #22
                Odp: Rola witaminy D

                Pomimo stosowania zdrowej i zróżnicowanej diety, a także korzystając do woli z kąpieli słonecznych nie jesteśmy w stanie w pełni zaspokoić dobowego zapotrzebowania w witaminę D. Szereg produktów takich jak ryby, masło, grzyby, mleko czy sery żółte, zawiera w swoim składzie witaminę D, jednak jest to absolutnie niewystarczająca ilość. Spożywanie tych produktów w nadmiernych ilościach jest teoretycznie możliwe, lecz niezgodne z zasadami prawidłowo zbilansowanego jadłospisu. Polska usytuowana jest w takiej szerokości geograficznej, która nie sprzyja adekwatnej syntezie skórnej witaminy D. Zachodzi ona jedynie w miesiącach wiosennych i letnich przy bardzo słonecznej aurze między godziną 10 a 15. Nie powinno się wówczas używać kremów z filtrem, a ciało musi być odkryte w co najmniej 18%. Pod uwagę należy wziąć również fakt, że na prawidłową syntezę wpływa nie tylko dostęp do promieni słonecznych, ale także ewentualne zanieczyszczenie środowiska, starzenie się skóry, jej karnacja i grubość tkanki podskórnej. Nie jesteśmy zatem w stanie określić, jakie dawki są dostarczane do naszego organizmu każdego dnia, więc rozwiązaniem jest wówczas prawidłowa suplementacja witaminy D preparatami aptecznymi po uprzedniej konsultacji z lekarzem. Pozdrawiam serdecznie, Justyna Maj
                EKSPERT VITRUM D3

                Skomentuj

                •    
                     

                  #23
                  Odp: Rola witaminy D

                  a jakie w ogóle znaczenie ma ta witamina w ciąży? Jak mamy jej niedobór to co nam może grozić?

                  Skomentuj


                    #24
                    Odp: Rola witaminy D

                    Ja również słyszałam o roli witaminy D w funkcjonowaniu organizmu. Pediatra powiedziała mi że mogę podawać dziecku 1 tabletkę dziennie bez obaw aby uzupełnić niedobory wynikające z niskiego nasłonecznienia w Polsce. Ja kupuję D-ecovit w takim w biało-żółtym opakowaniu bo podobno jest jedną z najlepszych na rynku.

                    Skomentuj


                      #25
                      Odp: Rola witaminy D

                      Do dobry sposób na uzupełnienie niedoboru, ale najlepiej z tym nie przesadzać, żeby nie zaszkodzić dziecku.

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #26
                        Odp: Rola witaminy D

                        Napisane przez malvvina Pokaż wiadomość
                        a jakie w ogóle znaczenie ma ta witamina w ciąży? Jak mamy jej niedobór to co nam może grozić?
                        Ciężarna z niedoborem witaminy D narażona jest na choroby takie jak: osteopenia, osteoporoza ciężarnych, cukrzyca ciężarnych, nadciśnienie tętnicze indukowane ciążą lub bakteryjne zapalenie pochwy, które prowadzić może do poronienia, czy porodu przedwczesnego. Pamiętajmy ponadto, że stężenie witaminy D u płodu jest aż o 20% niższe niż u matki. Noworodki matek z niedoborem witaminy D w ciąży narażone są na drgawki z powodu hipokalcemii - zbyt niskiego stężenia wapnia w surowicy krwi tuż po porodzie. W późniejszych etapach rozwoju dzieci te mają zmniejszoną masę kostną oraz większe ryzyko rozwoju krzywicy, astmy lub cukrzycy. Ponadto wykazują wyższe skłonności do zachorowań na choroby autoimmunologiczne, metaboliczne, nowotworowe, a także choroby sercowo-naczyniowe. Pozdrawiam serdecznie, Justyna Maj
                        EKSPERT VITRUM D3

                        Skomentuj

                               
                        Working...
                        X