Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Nutramigen bez refundacji

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Nutramigen bez refundacji

    Dziś dowiedziałam się, że jedyny preparat nie alergizujący maluchów przestał być refundowany. Normalnie jestem wkurzona na maxa. Wyskrobałam nawet maila do Ministerstwa Zdrowia, choć nie wiem czy nazwa tego urzędu jest właściwa, skoro skazuje małych alergików na samotną walkę z chorobą. Teraz dzięki MZ będziemy musieli wydawać 2x więcej pieniędzy (jakby bez tego nie było problemów z alergią). Dobrze jest wiedzieć, że w chorobie nie można liczyć na kraj w którym się urodziło.

    Kochane zróbmy coś z tym fantem. Może zasypmy ich mailami, żeby uświadomili sobie, że małych alergików jest sporo, a wprowadzone zamienniki wcale nie są cudowne, bo w przypadku silnych alergii tylko pogarszają sytuacje.

    Mamy Nutramigenowe łączmy się!!!


  •    
       

    #2
    Odp: Nutramigen bez refundacji

    Hmm.. Tak myślałam że będzie nierefundowany. Gorzej ze jest problem z dostaniem go to teraz będzie trzeba płacić za niego dwa razy więcej, super... Teraz najlepszym rozwiązaniem nie chorować nie mieć alergii na nic..
    A mówią róbcie dzieci tylko za co je wychowaj

    Skomentuj


      #3
      Odp: Nutramigen bez refundacji

      Zamiennik to są jakieś bo ja mam jeszcze dwie puszki mleka z grudnia?? moje dziecko pije tylko w nocy Nutramigen, ale w ciągu dnia pija normalne mleko ale o niskiej zawartości laktozy, a do tego miałam maść refundowana gdzie płaciłam 10 zł za nią a teraz płace 35. A ta maść pomagała na plamy

      Skomentuj


        #4
        Odp: Nutramigen bez refundacji

        Drodzy Rodzice,

        W związku z tym, że Nutramigen nie został uwzględniony w ostatnim wykazie leków refundowanych, informujemy, że firma w dalszym ciągu prowadzi intensywne rozmowy z Ministerstwem Zdrowia w tej sprawie.

        Więcej informacji znajdą Państwo na www.nutramigen.info.pl

        Skomentuj


          #5
          Odp: Nutramigen bez refundacji

          No ja napisałam do firmy maila z poparciem dla nich.
          Kochane wyślijcie też maila do Ministerstwa i poproście o to znajome, niech wiedzą, że są idiotami.
          Ja się tak łatwo nie poddam.

          Zamienniki są owszem, ale nie są tak skuteczne. Pepti nie jest już tak zdrowe jak nutra,a co za tym idzie dziecko będzie wystawione na działanie alergenu. W parę miesięcy będzie można na receptę zafundować maluchowi rozwalony układ pokarmowy. Jasne nie każde dziecko źle reaguje na Pepti, ale pamiętajmy, że są dzieci z dużymi alergiami. Walczmy o nie bo nie wiadomo czy nasze kolejne dziecko nie będzie miało ostrej alergii. Mleko sojowe też nie wszyscy alergicy mogą pić i co im pozostaje?? Woda??

          Jesteśmy chyba jedynym europejskim krajem gdzie Nutramigen nie jest refundowany!


          Skomentuj


            #6
            Odp: Nutramigen bez refundacji

            To skandal! Nutramigen jest jedyną mieszanką mlekozastępczą, którą toleruje moja Córeczka. To, co dzieje się w tym dziwnym kraju to kpina. Zaścianek Europy wydaje się komplementem! Najpierw horrendalny podatek na ubranka, teraz wycofanie refundacji Nutramigenu. Co jeszcze czeka rodziców?! Co czeka dzieci?

            Skomentuj


              #7
              Odp: Nutramigen bez refundacji

              Wybaczcie ,że to napiszę ... ale takie są koszta butelkowania.
              Na pewno wygodnie jest płacić 7 zł czy nawet 10 zł ,ale jak byście przeszły na zwykłe mleko cena byłaby identyczna jaką płacicie teraz więc w czym problem?
              Spójrzcie ile kosztuje Enfamil. :-)

              Każda matka powinna być uświadomiona ,że dziecko to studnia finansowa bez dna. I tak naprawdę nie powinnyśmy od nikogo oczekiwać cudów - a już na pewno nie od państwa.
              Choć mogę rozumieć zdenerwowanie, bo za leki ,które kupuje dziecku jeszcze w zeszłym roku płaciłam 1gr, a teraz płacę 30 zł - a prawdopodobnie będę płacić jeszcze więcej.

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Nutramigen bez refundacji

                Kochana wolałabym płacić te 26 zł i mieć zdrowe dziecko. Mając małego alergika wydajesz dużo więcej na jego pielęgnację i leki.


                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Nutramigen bez refundacji

                  Moja Droga. Jestem mamą wcześniaka i wiem ile kosztuje leczenie dzieci ,prywatne wizyty - i choć alergia nas ominęła ,nie ominęło mnie wiele innych choróbsk. :-)
                  Już dawno przestałam polegać na pomocy z państwa. A przestałam ,kiedy usłyszałam ,że NFZ bardzo niechętnie funduje synagis i jeżeli chce to sobie mogę sama opłacić. Koszt - kilkadziesiąt tysięcy złotych.
                  Pomijam już fakt ,że nas na taki wydatek po prostu nie stać. Chyba ,że naprawdę bylibyśmy w skrajnie trudnej sytuacji,wtedy te pieniądze po prostu MUSIAŁYBY się znaleźć.

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Nutramigen bez refundacji

                    Napisane przez andzia17 Pokaż wiadomość
                    Zamiennik to są jakieś bo ja mam jeszcze dwie puszki mleka z grudnia?? moje dziecko pije tylko w nocy Nutramigen, ale w ciągu dnia pija normalne mleko ale o niskiej zawartości laktozy, a do tego miałam maść refundowana gdzie płaciłam 10 zł za nią a teraz płace 35. A ta maść pomagała na plamy
                    Ogólnie wykorzystują to, że rodzice i tak muszą kupować mleko swoim dzieciom, które nie tolerują normalnego. A jakie mleko podajesz swojemu dziecku? Ja najpierw podawałam mleko sojowe, dla niemowląt, które wtedy było refundowane, także za puszkę płaciłam połowę ceny, jednak podobnie jak Nutramigen nie ma najlepszego smaku. Około roku przeszłam na mleko bez laktozy MEGGLE, które jest słodkie, także dzieci pija je chętnie. Jest to mleko, które można podawać dzieciom u których stwierdzono nietolerancję laktozy już w drugim roku życia.

                    Skomentuj

                           
                    Working...
                    X