Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

problem intymny

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    problem intymny

    Hej dziewczyny.Mam prawie czteroletnią córeczkę,bardzo często ma zaczerwienioną pipkę,sama mi o tym nie powie,zauważam to wieczorami podczas kąpieli,w ciągu dnia tez gdy wydaje mi się że żadko korzysta z wc,to pierwsza oznaka że znowu ją piecze....Wtedy smarujemy "tormentiolem",ale zastanawiam sie czy powinnam udac się z nią do lekarza....?Raczej nic ją nie uczula,ciuszki piore ciągle w tym samym proszku i płuczę w tym samym płynie,kosmetyków tez nie zmieniam.Co radzicie...?
  •    
       

    #2
    Odp: problem intymny

    moja córka ten sam problem przyniosła pewnego razu z przedszkola-...myslałam ze to alergia na wlasnie proszek,albo plyny do kapieli albo co gorsza jakas bakteria przenoszona przy korzystaniu z toaletki w przedszkolu.Na początek poszłysmy do pediatry i zrobiłysmy badanie ogólne i posiew moczu ale wszystko wyszło ok. Poszłyśmy do ginekologa dziecięcego( tylko obejzal pipke z zewnatrz) ale powiedział ze jesli ja nie boli pipeczka za nadto,nie puchnie i nie ma rzadnych zmian skornych typu grudki,pecherzyki,alergia to wystarczy 1-2 razy dziennie przez 5-7 dni robic dziecku nasiadówkę z Nadmanganianu potasu ( dostepny w formie tabletek lub proszku do rozpuszczenia w wodzie,koszt ok 4-6zł/op).Dla dziecka Roztwór nalezy sporzadzic w kolorze jasnego rózu w miare cieply.Mozesz albo nalac przygotowany roztwór do miski i kazac dziecku usiasc na 5-7min albo posadzic dziecko poldupkiem na krzesle,pod krzesło miska i polewac tym roztworem dziecku pipeczke...Mojej córci przeszło zaczerwienienie po 3 dniach i na razie jest ok....

    Skomentuj


      #3
      Odp: problem intymny

      moja 4 -latka też ma często zaczerwienione wargi sromowe-zdarza się to jak odpuścimy wieczorne mycie-bo np.zasypia w aucie, albo jak przez pośpiech nie podciera się po sikaniu. Też robiłam badanie moczu ale wszystko było w porządku, więc poprostu jest takim wrażliwcem. Smarujemy maścią apteczną, ale dobry jest też sudocrem czy bepanthen, raz użyłam swojego provag żelu-też jest łagodzący i też pomogło. U nas te zaczerwienienia łatwo przychodzą ale i łatwo schodzą, na drugi dzień po posmarowaniu nie ma po nich sladu. A o nadmanganianie potasu nie wiedziałam, ale napewno wykorzystam.pozdr

      Skomentuj


        #4
        Odp: problem intymny

        Moja 3,5 letnia też ma ten problem.Od początku była skłonna do zaczerwień w tym miejscu.Miała robione badanie moczu które nic nie wykazało wiec udaliśmy sie do urologa.Na szczeście nic nie wykryto.Córcia poprostu za rzadko sikała i stąd problemu.Po wizycie sika co 2-3 godziny bo jej przypominam co pani doktor mówiła i pomału sie wszystko unormowało.




        Skomentuj


          #5
          Odp: problem intymny

          kurcze, dziwne te zaczerwienienia, ale myślisz, że sama je robi jakoś ? popatrz czy może jak zakładasz jej pieluszkę to coś obciera, czasem jak się coś źle zakłąda i ma za ciasne spodnie, to się robią obcierki. od konia na biegunach też się robią ;p

          Skomentuj

                 
          Working...
          X