Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

szczepienia niemowlaka

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #16
    Odp: szczepienia niemowlaka

    oooo nie wiedziałam że aż tak sie to rozwinęło - swego czasu mówili że jak się ktoś nie zgodzi to będzie "ścigany z przychodni" ale wiecie moje dziecko ma już prawie trzy lata więc wtedy to jeszcze nie było tak rozpowszechnione jak teraz - zaszczepić zaszczepiłam - tym co na tamten moment wydawało się być lepsze (chyba było bo jak pisałam moje dziecko wspaniale to zniosło, choć z drugiej strony nie wiem też jakby zniosła i te państwowe bo nie miałyśmy okazji spróbować)
    w każdym razie na grypę nie szczepię (ani nas dorosłych ani dziecka) na rota nie szczepiłam (mała złapała, ale panowała epidemia wtedy i nawet te szczepione złapany) - byłyśmy w szpitalu (dostała nawadniające kroplówki bo ona generalnie szybko po biegunkach się odwadnia) no i na pneumokoki i mienigokoki nie szczepiłyśmy.
    ............ale i tu mam dylemat (jedne doktorki mówią trzeba skoro idzie do przedszkola) a jedna stara doktorka powiedziała mi tak: "ja swojego wnuczka nie szczepiłam i jako doktorka w naszym mieście tylko raz skierowała dziecko do szpitala z zapaleniem opon mózgowych po meningokokach" - i ja zgłupiałam powiem wam szczerze - przecież ja na takie coś nie byłam szczepiona i żyję - chodziłam do przedszkola, szkoły







    Skomentuj

    •    
         

      #17
      Odp: szczepienia niemowlaka

      No właśnie jak dla mnie to jeszcze WZW czy Hib (choć moja najstarsza córka nie była szczepiona bo wtedy nie były obowiązkowe) to jeszcze a cała reszta

      no i ta gruźlica co zaraz w 1 dobie szczepią a np w Niemczech już nie i co niby inny klimat czy co tylko blizna na całe życie

      a kiedyś to sanepid ścigał za nieszczepienie (ja sama dostałam wezwanie chyba 3 krotne bo dziecko podziebione to nie szłam szczepić ale z drugiej strony nie tak chore żeby lecieć od razu do lekarza) no ale to 9 lat temu było
      a teraz to samemu wybierasz przychodnię więc nie ma kto ścigać

      moja pediatra jak powiedziałam żę zastanawiam się czy w ogóle nie szczepić trochę dziwnie popatrzyła ale powiedziała że to nasz wybór i już teraz szczepienia nie są obowiązkowe jak jeszcze parę lat temu


      JULA

      MAJA

      OLGA

      Skomentuj


        #18
        Odp: szczepienia niemowlaka

        no właśnie, ja już raz zmieniłam przychodnię bo w jednej chamska pielęgniarka miała do mnie wyrzuty że byłam z dzieckiem u innego lekarza z chorobą (nota bene mała gorączkowała a był weekend więc wyjścia nie było) po tych aluzjach bezczelnych zmieniłam ale i tak wiem że nie obejdzie się bez jakiś komentarzy jak sie chce być innym niż to normy nakazują
        planuję drugię dziecko - ale powiem Wam szczerze że chociaż też uważam że za dużo tego to nie wiem czy miałabym odwagę się przeciwstawić i w ogóle nie szczepić ...........cholerka ciężkie te życie







        Skomentuj


          #19
          Odp: szczepienia niemowlaka

          wogule nie szczepic to lepiejnie, te obowiazkowe mysle ze sa dobrym minimum wiecej puki co nie trzeba a zrezygnowac np z gruzlicy balabym sie, wzw tez a polio(heinego-medina) zbyt powazna.
          co do samych szczepionek to jednak te usmiercone na pewno nie spowoduja choroby.
          jezeli jest to martwy bakcyl czy wrecz tylko czesci jego otoczki w szczepionce ,a nie jak w czesci darmowych lagodna wersja bakcyla, to nie ma szans na zachorowanie po szczepionce, tylko pytanie co bylo uzywane do produkcji tej szczepionki.
          wiecie na czarna ospe 3% mimo szczepien umieralo bez 30% a sama choroba dotykala wielu i byla bardzo ciężka.
          i podobnie jest z innymi szczepionkami, jednym pomorze innym "zaszkodzi" ale mysle ze przy tych na prawde powaznych chorobach(obowiazkowych) nie ma co sie zastanawiac nad nie szczepieniem,

          Skomentuj


            #20
            Odp: szczepienia niemowlaka

            hmm mądrze podsumowane - chyba faktycznie z niektórymi chorobami nie ma żartów
            a powiedzcie mi (wiem że jest porada tutaj eksperta) ale wiem co może mi napisać - natomiast ja zbieram wywiad realny od mam.
            Mianowicie moje dziecko w wieku 3 lat i 4 m-cy idzie do przedszkola, nie szczepiłam jej na pneumo-i meningokoki bo szczepiąc wcześniej jest więcej kłuć zresztą było to wtedy zbędne, no a teraz po 2 latach to szczepienie załatwia się za jednym tylko razem.
            Szczepiłyście swoje dzieci jak ew szły do przedszkola lub wcześniej? Jak już pisałam zdania lekarzy rózne - mam w otoczeniu mamy, które mówią że nie będą szczepić i ja też się zastanawiam nad ty a może tylko same pneumokoki?







            Skomentuj


              #21
              Odp: szczepienia niemowlaka

              Wobec podejrzeń powiązań pomiędzy śmiercią dzieci a użyciem szczepionek o nazwach Prevnar i ActHIB japońskie ministerstwo zdrowia wstrzymało użycie preparatów – donosi serwis tvn24.pl.
              Na początku marca w Japonii doszło do zgonów kilkorga dzieci w wieku od 6 miesięcy do 2 lat - każde dziecko otrzymało wcześniej szczepionkę Prevnar (koncernu Pfizer Inc.) - przeciw pneumokokom lub ActHIB (produkowana przez Sanofi-Aventis), przeciwko bakteriom haemophilus influenzae.

              Zawieszenie stosowania szczepionek jest zależne od wyników dochodzenia, jakie jest obecnie prowadzone - decyzja o tym, czy szczepionki będą mogły być stosowane, zapadnie 8 marca.

              Obydwa koncerny czekają na oświadczenie japońskiego resortu zdrowia. Rzeczniczka koncernu Pfizer ujawniła, że podejrzane szczepionki pochodziły z trzech różnych partii produkcyjnych.

              Skomentuj

                     
              Working...
              X