Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

uchronić malca przed chorobą

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #16
    Odp: uchronić malca przed chorobą

    Oczywiście zalecam jeszcze kilka innych wskazówek:
    1. unikać zatłoczonych miejsc, typu sklepy, centra handlowe, zjazdy znajomych- szczególnie w sezonie jesienno-wiosennym. Mnóstwo zarazków pływa w powietrzu
    2. ja zimą, gdy dzieci mają katar, dodaję im do mleka 3-5 kropli wit c
    3. codziennie owoce bogate w wit c i pożywne warzywa na obiad
    4. Częste mycie zabawek- by zmyć namnożone na nich bakterie

    Skomentuj

    •    
         

      #17
      Odp: uchronić malca przed chorobą

      ja karmię piersią, to najbardziej pomaga , bo w mleku są naturalne przeciwciała, dodatkowo ciepło ubieram, ale nie za ciepło bo przegrzewanie nie jest dobre.

      Skomentuj


        #18
        Odp: uchronić malca przed chorobą

        Ja też podawałam tran, hartowałam i nie powiem - troszkę pomogło, córeczka nie chorowała tak wiele. Teraz jednak posyłam ją do żłobka i szczepię na pneumokoki.

        Skomentuj


          #19
          Odp: uchronić malca przed chorobą

          ja podaje mojemu dzidziusiowi witaminę c w kropelkach żeby go uchronić przed przeziębieniem ale ja mam inny dylemat bo mam nieustanne bóle głowy? znacie jakiejś praktyczne rade na to schorzenie?co myślicie o tych radach w tym artykule ttp://www.zdrowyportal.pl/248/domowe-sposoby-na-bol-glowy/

          Skomentuj


            #20
            Odp: uchronić malca przed chorobą

            Jesli masz intensywne i częste bóle głowy to radzę zgłosić się do neurologa, bo mogą to być objawy jakiejś choroby czy migreny, warto aby lekarz spojrzał na to swoim okiem.

            Jesli chodzi o wit. C również należy na nią uważać, nie można jej podawać zbyt dużo.

            Skomentuj


              #21
              Odp: uchronić malca przed chorobą

              Napisane przez zosinka898 Pokaż wiadomość
              ja podaje mojemu dzidziusiowi witaminę c w kropelkach żeby go uchronić przed przeziębieniem ale ja mam inny dylemat bo mam nieustanne bóle głowy? znacie jakiejś praktyczne rade na to schorzenie?co myślicie o tych radach w tym artykule ttp://www.zdrowyportal.pl/248/domowe-sposoby-na-bol-glowy/
              moje bóle głowy okazały się migrenowe ,przepisała mi lekarka specjalne tabletki bo normalne nie działają ale i zrezygnowałam z kawy i też widzę dużą zmianę na dobre a mam unikać CZEKOLADY (nie da się podjadam), sera żółtego ,cytrusów,czerwonego wina ...

              Skomentuj


                #22
                Odp: uchronić malca przed chorobą

                Niestety nie da się uchronić dziecka przed chorobą. U nas w przedszkolu znaleziono wszy u dziecka i modlę się by mój synek ich nie podłapał bo nie wiem jak je usuniemy. Kiedyś mówiłam, ze moje dziecko nie bedzie chorowało bo ja będę tak o nie dbać że nic mu nie będzie no ale nie da się zwłaszcza gdy szkrab chodzi do przedszkola a tam miliony zarazków i innych paskudztw.

                Skomentuj

                •    
                     

                  #23
                  Odp: uchronić malca przed chorobą

                  Nie da się uchronić dzieci przed chorobą. to normalne, że się zarażają nawzajem w przedszkolu. Moje były tydzień na zajęciach i tydzień w domu leżą z gorączką i katarem. Teraz szukam info co na gardło i katar będzie najlepsze bo to nasza zmora. Najgorzej jest w nocy Niedługo sobie polówkę rozłożę między łózkami w ich pokoiku bo co chwilę mnie wołają.

                  Skomentuj


                    #24
                    Odp: uchronić malca przed chorobą

                    Okres jezsienno-zimowy sprzyja także infekcjom wywoływanym przez pneumokoki. Może dlatego warto zastanowić się nad szczepieniem dziecka, zwłaszcza jeśli np. po raz pierwszy posyłamy go do przedszkola lub żłobka. Porady lekarzy można poczytać tutaj http://szczepimy.com.pl/porady-ekspertow/

                    Skomentuj

                           
                    Working...
                    X