Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

splaszczona glowka

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #16
    Odp: splaszczona glowka

    moja mala tez ma splaszczona glowke z jednej strony.Lekarz zalecil zwiekszyc dawke wit D oraz podawac wapno, gdyz miala za miekie kosci.Ja natomiast zaczelam czesciej klasc ja na brzuch,na boczki racej niezbyt bo nie lubi.I z tego co widze glowka zaczyna wracac do normy.A musze zaznaczyc ze mala ma 3miesiace dopiero.

    Skomentuj

    •    
         

      #17
      Odp: splaszczona glowka

      Większość dzieci ma spłaszczone główki - moja też miała, ale właśnie częste kłądzenie na brzuszku (nawet an chwile), a potem gdy dziecko zaczyna siadać, powoduje, ze wszystko wraca do normy. Nie ma sie czym martwić!



      Skomentuj


        #18
        Odp: splaszczona glowka

        Nasz synek tez mial ten problem, i tez w pozniejszym wieku, ok.8 miesiecy. Pediatra i fizjoterapeuta stwierdzili, ze juz sie nic nie da zrobic, ale wiem, ze u dzieci do 2 roku zycia mozna jeszcze ksztalt czaszki wyprofilowac specjalnymi kaskami. Najczesciej jednak te helmy korekcyjne daje sie maluszkom od 3 miesiaca do pol roczku. W Polsce tego typu leczenie nie jest popularne, metoda pochodzi z Anglii.
        My mielismy taki rodzaj poduszeczki, ktora nie pozwalala dziecku przekrecic sie, a zmuszala do lezenia na tym boczku, na ktorym akurat nie chcial.Kilka miesiecy takiego treningu, brak ucisku w czasie snu na splaszczona czesc glowki, i wada sie cofnela. Dzis jako 3-latek ma normalna, okragla glowke. A wczesniej roznica byla rzedu 2 cm.
        Foto owej poduszeczki:

        http://www.babycare.nl/baby-sleep-pi-113.html

        Skomentuj


          #19
          Odp: splaszczona glowka

          andevi gdzie moge kupic taka poduszke?

          Skomentuj


            #20
            Odp: splaszczona glowka

            jeden z moich chłopców cały czas układał sie na 1 stronie (z powodu ranki z tyłu głowy z czasów życia płodowego). trudno było temu zaradzić, podkładanie nie zawsze skutkowało. W końcu podkładaliśmy różne udogodnienia i pod jedną stronę łóżeczka książki- wtedy pomogło. Dziś Dawidek ma ładną główkę

            Skomentuj

                   
            Working...
            X