Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Katar i wszystko co z nim związane

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Odp: Katar i wszystko co z nim związane

    Nam tak łatwo nie poszło, chociaż faktycznie zaczęliśmy od pokazywania co i jak. Synek to taki indywidualista i i jak coś mu nie podpasuje to koniec, ale jakoś powolutku się udało. Teraz to myślę, ze będzie coraz starszy to i szybciej się da przekonać. A przynajmniej nie będzie sie już tak bał.

    Skomentuj

    •    
         

      Odp: Katar i wszystko co z nim związane

      Ja podczas kataru u synka kładę go spać na poduszce klin która ułatwia mu oddychanie , oczyszczam nosek aspiratorem, dbam o to aby nosek smarować tłustym kremem który nawilży skórę podrażnioną wydzieliną a na noc naklejam na piżamkę plastry które ułatwiają oddychanie - pachną intensywnie kilka godzin więc łatwiej jest dziecku zasnąć.

      Skomentuj


        Odp: Katar i wszystko co z nim związane

        U nas bardzo sprawdza się też maść majerankowa. W aptece kosztuje grosze, a używa ją cała rodzina. jest bardzo wydajna. Jak synek ma katar to po głowę dostaje grubszą poduszkę to lepiej mu się oddycha. Z klinu nigdy nie korzystaliśmy.

        Skomentuj


          Odp: Katar i wszystko co z nim związane

          A pro po plastrów tych ułatwiających oddychanie, nie polecam. Kiedyś nakleiłam synkowi na noc a rano obudził się z nim w buzi nie mogąc złapać tchu. Może to i fajne rozwiązanie ale z pewnością nie dla młodszych dzieci, które maja bujną wyobraźnię i robią dziwne rzeczy.

          Skomentuj


            Odp: Katar i wszystko co z nim związane

            Na katar warto też lekko skropić dziecku pościel olejkiem eterycznym który ułatwi oddychanie. Ja stosowałam też maść dla małych dzieci Depulol- coś jak Vick dla dorosłch

            Skomentuj


              Odp: Katar i wszystko co z nim związane

              O właśnie, takie metody z pewnością są bliższe mojemu rozsądkowi i zdecydowanie je wole od plastrów, wiem, że są w 100 % bezpieczne i nie ma ryzyka żadnych nieszczęść w postaci zdarzeń losowych tak jak było to w moim przypadku gdy zastosowałam u syna plastry.

              Skomentuj


                Odp: Katar i wszystko co z nim związane

                A woda morska i sól morska to chyba to samo? czy jest jednak jakaś istotna tutaj różnica? My zawsze stosujemy tą wodę morską

                Skomentuj

                •    
                     

                  Odp: Katar i wszystko co z nim związane

                  Ja plastrów nie próbowałam, ale ostatnio syn dostał strasznego kaszlu jak go posmarowałam taką maścią rozgrzewającą/ułatwiającą oddychanie, zaskoczyło mnie to bo wcześniej tą samą maścią go smarowałam i było ok, dla większych zieci to nasodren się fajnie sprawdza, szybko odtyka nos. Sama go niedawno kupiłam kolejne opakowanie bo mam problem z zatokami nos w kołko zatkany, bóle głowy.

                  Skomentuj


                    Odp: Katar i wszystko co z nim związane

                    Na katar nie same spreje czy plastry działają. Stosuję syrop pprzy katarze mojego malucha. Pealvo nos i zatoki.

                    Skomentuj


                      Odp: Katar i wszystko co z nim związane

                      Być może katar spowodowany jest przez alergię. Z takim katarem siennym naprawdę ciężko jest walczyć, coś o tym wiem. Żeby zdiagnozować skłonności do alergii u dzieci należy wykonać odpowiednie testy alergiczne u dzieci.

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        Odp: Katar i wszystko co z nim związane

                        a ja polecam jeszcze pyramidonek syrop jak i pastylki do ssania, synek ostatnio stosował jak się przeziębił i byłam mile zaskoczona bo po 2 dniach stosowania dolegliwości takie jak kaszel i ból gardła natychmiast ustąpiły u mojego dziecka, leki są dostępne bez recepty ale dla pewności można skonsultować z zaufanym lekarzem przed podaniem

                        Skomentuj


                          Odp: Katar i wszystko co z nim związane

                          Przewlekły katar może być spowodowany przez pneumokoki. Można trochę o tym poczytać na blogu http://mamapediatra.blog.pl/?p=520

                          Skomentuj


                            Odp: Katar i wszystko co z nim związane

                            Tak jak ktos pisał, ze katar to też może być z powodu alergii, jestem alergikiem it eraz na wiosnę przezywam koszmar, bo przez pawie caly dzień mam katar i chodzę z paką chusteczek, kupiłam sobie zapas hitaxy fast i jest już dużo lepiej,, bo szybko działa, dla dzieci tez jest bo nawet chciałam mojemu alergikowi kupić ale jeszcze za mały jest.

                            Skomentuj


                              Odp: Katar i wszystko co z nim związane

                              Moja Zosia skarży się od jakiegoś czasu na zatkany nos, bóle głowy, spływającą flegmę i problemy z przełykaniem. Podejrzewam, że to mogą być problemy z zatokami. Jak myślicie? Szukam właśnie dobrego laryngologa z polecenia, który porządnie Zośkę przebada. Jak zobaczyłam na tej stronie http://leczzatoki.pl/pzz.php do czego mogą prowadzić nieleczone zatoki, to poważnie się zmartwiłam. Czy któreś z Waszych dzieci miało kiedyś problemy z zatokami?

                              Skomentuj


                                Odp: Katar i wszystko co z nim związane

                                Napisane przez braap Pokaż wiadomość
                                Moja Zosia skarży się od jakiegoś czasu na zatkany nos, bóle głowy, spływającą flegmę i problemy z przełykaniem. Podejrzewam, że to mogą być problemy z zatokami. Jak myślicie? Szukam właśnie dobrego laryngologa z polecenia, który porządnie Zośkę przebada. Jak zobaczyłam na tej stronie http://leczzatoki.pl/pzz.php do czego mogą prowadzić nieleczone zatoki, to poważnie się zmartwiłam. Czy któreś z Waszych dzieci miało kiedyś problemy z zatokami?
                                To mogą być zatoki, sama mam podobnie, czuje sie właśnie że coś spływa z gardle, rano to czuję się taka rozbita jak dopadną mnie zatoki, bo źle się oddycha szczególnie jak się leży, nos przytkany, często też głowa boli, na pewno warto pójść do lekarza, ile Twoja córka ma lat?? Ja biorę ziołowy sinufast na moje problemy i pomaga, tylko nie wiem od jakiego wieku można.

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X