Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Dbanie o pierwsze ząbki/Pasta do zębów

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #91
    Odp: Dbanie o pierwsze ząbki/Pasta do zębów

    też mi się wydaje, że skoro pasta jest przeznaczona dla takich maluchów to nic się nie stanie jeśli trochę jej połkną... ja ostatnio zabieram Jasia ze sobą na mycie zębów, mam nadzieje, że podpatrzy co nieco, póki co efektów nie ma, ale zobaczymy co będzie dalej...

    Skomentuj

    •    
         

      #92
      Odp: Dbanie o pierwsze ząbki/Pasta do zębów

      mój syn narazie ma w nosie naukę płukania... wszystko zjada

      Skomentuj


        #93
        Odp: Dbanie o pierwsze ząbki/Pasta do zębów

        Mój syn też jeszcze nie potrafi płukać, ale są już pierwsze postępy, po nabraniu wody w usta już jej nie połyka tylko wypluwa więc połowa sukcesu już jest.
        Last edited by FamilyTree; 05-01-2010, 16:07.
        Julek: 10/3/2008

        Skomentuj


          #94
          Odp: Dbanie o pierwsze ząbki/Pasta do zębów

          eee. To bardzo dużo, bravo. ja mam nadzieję ze u nas taki postęp się pojawi

          Skomentuj


            #95
            Odp: Dbanie o pierwsze ząbki/Pasta do zębów

            Pojawi się, pojawi. Do każdego mycia ząbków podawaj kubek przegotowanej wody i pokaż jak to się robi (bez płukania, tylko nabieranie wody w usta i wypluwanie)

            ja29 a ile miesięcy ma twój synuś ?
            Julek: 10/3/2008

            Skomentuj


              #96
              Odp: Dbanie o pierwsze ząbki/Pasta do zębów

              My mielismy bardzo fajna paste Weleda ,jest ziolowa bez fluoru,nie smakuje cukierkowo.Teraz nam sie skonczyla i kupilam "Aqafresch mleczny zabek"(jakos tak) o smaku gumy do zucia(!!!)i maly nie chce myc zebow ...

              Skomentuj


                #97
                Odp: Jaka pasta do zębów?

                Napisane przez Aniinka Pokaż wiadomość
                a ja Wam polecam żel ziajka jest na naturalnych składnikach, nie zawiera fluoru i kosztuje około 4 zł, jedyna wada to to, że ciężko go dostać, ale jak się dobrze poszpera
                Nie zgodzę się z tym że ten żel nie zawiera fluoru, na opakowaniu jest napisane:
                zawiera 0,1% fluorku sodu

                Skomentuj

                •    
                     

                  #98
                  Odp: Dbanie o pierwsze ząbki/Pasta do zębów

                  karolkowa też mam ten żel i tam faktycznie jest fluor, tak jak piszesz.
                  Tylko to jest pasta od 2-6 lat.
                  Może jest jakaś bez fluoru do 2 lat
                  Julek: 10/3/2008

                  Skomentuj


                    #99
                    Odp: Dbanie o pierwsze ząbki/Pasta do zębów

                    Nenedent nie ma fluoru
                    [IMG]http://*********************/i/c_big1203310.jpg[/IMG]
                    Last edited by antalis; 08-01-2010, 20:19.

                    Skomentuj


                      Odp: Dbanie o pierwsze ząbki/Pasta do zębów

                      Napisane przez FamilyTree Pokaż wiadomość
                      karolkowa też mam ten żel i tam faktycznie jest fluor, tak jak piszesz.
                      Tylko to jest pasta od 2-6 lat.
                      Może jest jakaś bez fluoru do 2 lat
                      Tree Elmex który jest dla dzieci od 1 do 6 takze ma fluor.Ale napisane jest na ulotce ,że zawartośc fluoru została dostosowana do potrzeb dzieci właśnie w wieku od 1 do 6.
                      Natomiast po 6 roku życia zawartość fluoru powinna mieć od 0,1% do 0,15 %
                      Amelia 12.03.08

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        Odp: Dbanie o pierwsze ząbki/Pasta do zębów

                        Ja na stronie Colgate wyczytałam, że dzieci do 6 lat to raz dziennie powinny myć zęby a po 6 r.ż. 2 razy. Tak się dawkuje ilosć fluoru



                        Skomentuj


                          Odp: Dbanie o pierwsze ząbki/Pasta do zębów

                          Dziewczyny ale mnie chodzi o czy jest może żel Ziajki do 2 lat bez fluoru
                          Bo to, ze Nene-dent nie ma to wiem.

                          Wiola_K_84 a ja znowu gdzieś czytała, że dzieci do 6 r.ż. myją dwa razy (rano i wieczorem) a później po każdym posiłku.
                          Na prawdę jest taka informacja? lecę poczytać
                          Julek: 10/3/2008

                          Skomentuj


                            Odp: Dbanie o pierwsze ząbki/Pasta do zębów

                            Synek myje ząbki pastą colgate smiles dla maluchów od 0-6. Zawiera fluor, ale czytałam, że taka ilość jest odpowiednia dla dziecka i mu nie szkodzi. On profilaktycznie wpływa na zęby, a przez to dodatkowo zabezpiecza delikatne ząbki dziecięce przed próchnicą. Szkliwo pierwszych ząbków jest jeszcze nie do końca zmineralizowane, dlatego ząbki są bardziej podatne na próchnicę niż zęby stałe.

                            Piotruś 13.08 2007r. 2820g i 53cm

                            Bartuś 14.03 2011r. 3410g i 56cm




                            Bez moich dzieci dom pewnie byłby czysty, portfel pełny.. tylko, że moje serce byłoby puste

                            Skomentuj


                              Odp: Dbanie o pierwsze ząbki/Pasta do zębów

                              Ja też mam tę pastę, i natalcia lubi myć nią ząbki. Jak tylko widzi szczotkę od razu otwiera buźkę i właśnie w pytaniach na ich stronie było dlaczego niemowlak i 6 latek mają tę samą pastę z tą samą iloscia fluoru. I anpisali, zeby do 6 r.ż. myć raz i tak jak pisała Scaarlett ta ilość fluoru jest na tyle mała, ze nie szkodzi maluchom.



                              Skomentuj


                                Odp: Dbanie o pierwsze ząbki/Pasta do zębów

                                Ja mojej córeczce myję zęby pastą Ajona, bardzo malutką kapką koncentratu. Jest to pasta łagodna i lecznicza. Aha, ta pasta jest dla dzieci od 6 roku życia.

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X