Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Ciąża bliźniacza

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Odp: Ciąża bliźniacza

    Napisane przez Kathrina18 Pokaż wiadomość
    U mnie też zero szans żebym dotrwała do 25, gin powiedział, ze dzieciaki wyjątkowo wyrośnięte, a ja już czuje sie jak słoń
    Super dużego domu tez nie mamy i będę musiała dzieci jakoś rozplanować po dwoje do pokoju, bo nie mam warunków, żeby każde miała osobny kącik. Łóżeczka na razie wciśniemy do naszej sypialni, a potem sie zobaczy.
    A macie już dziewczyny jakieś prototypy wózków? Mam jeden w którym ,,przejeździła" cała trójka, ale z oczywistych względów wolałbym bliźniaczy. Ostatnio widziałam całkiem fajne dwa wózeczki, które można złączyć w jeden albo obok siebie, albo tworząc taką ,,gąsienicę" z dwóch wózków. Co myślicie, opłaca sie kupić? Bo już sama nie wiem, a trochę on kosztuje, kasa piechotą nie chodzi
    ja już wózek nabyłam w drodze okazji dłuuuugo się zastanawiałam czy szeroki czy taki długi - w efekcie końcowym wygrał szeroki bo: można w nim zamontować normalne dwie gondole i mam dobrą widoczność dwójki dzieci a niestety w tych szeregowych jakie widziałam zawsze był problem bo jedno było mniej widoczne (z Olą miałam na spacerach kiedyś takie wypadki ze się dusiła bo miała refluks i podczas spania nieraz zalewało jej chyba płucka ) no ale wracając do tematu ostatecznie wygrała Emmaljunga Twin Cangaroo (mamy dwie osobne gondole i dwa siedziska spacerowe) i co najważniejsze jej szerokość to 76 cm czyli wejdzie w każde drzwi 80 (w sumie standardowe - jedynie w starym bardzo budownictwie jest z tym problem) ma duże koła i choć piankowe to miękkie, dobra amortyzacja, do tego lekka - zobaczymy jak się spisze i tak ok roku kupimy jakąś małą lekką spacerówkę. Cena też nam się udała bo niestety ale dobre wózki i jakoś przemyślane kosztują okropniaste pieniądze my kupiliśmy za 1300 zł a nowy zestaw niestety to koszt 4500 zł bo patrzyłam w sklepie (wózek jest jak nowy)
    to nasz bryka w wersji z gondolami obecnie stoi a spacerówki schowane to zdjecia nie zrobię
    Last edited by GEMELLI_3; 30-07-2013, 14:43.







    Skomentuj

    •    
         

      Odp: Ciąża bliźniacza

      My kupimy jeden obok drugiego.

      Skomentuj


        Odp: Ciąża bliźniacza

        fasola wózeczek super!! Mi podoba się ABC ZOOM ale niedawno w mieście zaczepiłam mamę z takim i nie polecała, no chyba że ktos mieszka w bloku.

        Skomentuj


          Odp: Ciąża bliźniacza

          Napisane przez Olcik1908 Pokaż wiadomość
          fasola wózeczek super!! Mi podoba się ABC ZOOM ale niedawno w mieście zaczepiłam mamę z takim i nie polecała, no chyba że ktos mieszka w bloku.
          no powiem Ci że byłam w Wawie i tam jest sklep dla bliźniąt (najwiekszy wybór wózków do oblukania) i powiem Ci że to co widziałam zrobiło mi mętlik w głowie totalny.
          widziałam na żywo taki http://allegro.pl/baby-jogger-city-s...826760280.html - strraszny był tyle kasy a tyle minusów: gondole mają 68 cm długości spacerówki kubełkowe i takie twarde dechy że mnie by tyłek odpadł po godz siedzenia w tym no i cena jeszcze za to powalająca.
          widziałam peg perego ten tandem i niestety bez "załadunku" cięzko było mi go podnieść.
          chciałam baardzo Jane Twin Two z matrixami ale te gondolo-foteliki ważą jeden bagatela ok 7 kg więc to razy dwa + dzieci = porażka a spacerówki raz że nie mają podnóżków a dwa nie da się przedniego oparcia rozłożyć na płasko (ale to akurat wada wszystkich tandemów) więc odpadł.
          Baardzo chciałam też Casualplay s-twinner - lekki, też ma gondolo-foteliki które ważą niecałe 4 kg (więc bez porównania lżejsze niż Jane i do tego dłuższe bo jakieś 74 cm mierzą) spacerówki można montować na różne sposoby tak jak w zoomie i się rozkładają - minus jeden to brak podnóżków i cena - zestaw z tymi fotelikami rozkładanymi to koszt 3500 zł - brak póki co używek na rynku więc kupić i nie wiadomo nawet czy się to sprzeda choć za połowę ceny - nie warto tak inwestować
          dlatego wybrałam to co mam, jestem zadowolona a spacerówkę mogę już jakąś porządniejszą kupić bo tym się dłużej pojeździ - co do zoomów to nie wiem ale babka z tego sklepu bliźniaczego tak na niego namawiała, że taki chodliwy a patrzę na allegro i jest tego od cholerki i jakoś kiepsko to sprzedać - ja nie lubię kubełków więc u mnie odpadł







          Skomentuj


            Odp: Ciąża bliźniacza

            Ja chyba też kupię używany, spotkałam właśnie dziś kuzynkę, która mogłaby odsprzedać za kilka miesięcy, jak jej dzieciaki podrosną. Faktycznie, fasola, lepiej żeby spacerówka była jakaś lepsza, bo przyda sie na kilka lat, a głęboki wózek to wiadomo, zaraz trzeba będzie wymienić. dzieci za szybko rosną






            Skomentuj


              Odp: Ciąża bliźniacza

              Napisane przez Kathrina18 Pokaż wiadomość
              Ja chyba też kupię używany, spotkałam właśnie dziś kuzynkę, która mogłaby odsprzedać za kilka miesięcy, jak jej dzieciaki podrosną. Faktycznie, fasola, lepiej żeby spacerówka była jakaś lepsza, bo przyda sie na kilka lat, a głęboki wózek to wiadomo, zaraz trzeba będzie wymienić. dzieci za szybko rosną
              no tak głębokie nie starczają na długo choć ja patrząc na gondole w swoim mniemam, że pojeżdżę nimi 6m-cy może i więcej bo czytałam że i do 9 m-cy komuś wystarczyły ja na bank ten wózek zostawię na co najmniej 2 lata bo chodzi mi o zimy - wiem z doświadczenia że szlak mnie trafi jak na śnieg będe musiała wyciągać wózek z małymi kólkami i jeszcze podwójnym ciężarem wiem jak z jedną Olą mi się blokowały, zapychały i zwyczajnie stawałam w miejscu bezradna. Duze kółka jednak idą lepiej dlatego nawet jak kupię taką parasolkę to ten "czołg" zostawiam na gorsze tereny - taki system miałam z Olą i też sprawdziły się dwa różne wózki.







              Skomentuj


                Odp: Ciąża bliźniacza

                Faktycznie lepiej mieć dwa, żeby można było na przemiennie zmieniać Moja dzieciaki starsze już wróciły ze szkoły, Kasia się rozgaduje coraz bardziej, a bliźniaki mi już ciążą strasznie. Czuje się jak słoń jakiś, a to dopiero 23 tydzień, ratunku






                Skomentuj

                •    
                     

                  Odp: Ciąża bliźniacza

                  To prawda ja tez czułam się jak słoń.....było mi ciężko i każdy dzień był wyzwaniem... ale w nagrodę otrzymałam złoty medal w postaci moich zdrowych córeczek ) Także pamiętajcie meta tuż tuż , a potem tyle radości ile będziecie umiały unieść

                  Skomentuj


                    Odp: Ciąża bliźniacza

                    ojj ja też jestem i czuję się jak słoń, brzuch mi okropniście urósł ostatnio
                    dziewczynki czy Wy też macie bóle w pachwinach? - takie jakbyście miały tam zakwasy (bo ja mam okropne i ani chodzić ani podnieść nóg nie mogę)
                    ale za to dziewczynki się rozbrykały i jak się ruszają to już i czuć iiiiiii widać - niesamowite .
                    się miałam zapytać już doświadczonych bliźniaczych mam ale zapomniałam (za dużo na głowie mam ostatnio) ...........no nic jak mi sie przypomni to napiszę







                    Skomentuj


                      Odp: Ciąża bliźniacza

                      Witam, też w ciąży miałam okropne bóle w pachwinach, ponoć to normalne, bo macica się rozrasta i wszystko tak ciągnie i boli. Mi nawet w ciąży wyskoczyła przepuklina pachwinowa, która wg lekarza chirurga kwalifikowała się do zabiegu. Urodziłam córeczki a przepuklina o cuda sama się "wchłonęła" i żadnego zabiegu nie było
                      pozdrawiam

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        Odp: Ciąża bliźniacza

                        oooo no to nieźle, dobrze, że się samo "naprawiło".
                        W pierwszej ciązy tak nie miałam, ale tu nie ma co porównywać - raz że po cc zawsze jakieś są zrosty i to też ciągnie i boli, dwa że to dwójka a nie jedno.
                        no nic trzeba to jakoś przeżyć







                        Skomentuj


                          Odp: Ciąża bliźniacza

                          A jakie masz obawy?
                          hmm i tak sobie pomyślałam, że 9mc na osowjenie sie z ta myślą

                          Skomentuj


                            Odp: Ciąża bliźniacza

                            fasola, oj, wiem coś o tym... Czuję sie jakbym miała zakwasy, podobnie było w podstawówce po biegu na 1000 metrów
                            Ja nie jestem pewna, czy dobrze te maleństwa rozróżniam, ale jedno jest bardziej rozbrykane, a drugie tylko od czasu do czasu kopnie. To niesamowite uczucie mieć dwa szczęścia w brzuszku






                            Skomentuj


                              Odp: Ciąża bliźniacza

                              Napisane przez Kathrina18 Pokaż wiadomość
                              fasola, oj, wiem coś o tym... Czuję sie jakbym miała zakwasy, podobnie było w podstawówce po biegu na 1000 metrów
                              Ja nie jestem pewna, czy dobrze te maleństwa rozróżniam, ale jedno jest bardziej rozbrykane, a drugie tylko od czasu do czasu kopnie. To niesamowite uczucie mieć dwa szczęścia w brzuszku
                              a wiesz co z tymi ruchami to mam podobnie - jedna z prawej strony jest bardziej aktywna co nawet widać po brzuchu hehe ale ja myślę że to kwestia ułożenia ich najpierw obydwie były głowami w dół z tym że jedna wyzej a druga niżej a teraz ta co jest z prawej jest główką w dół a ta z lewej nogami w dół.......no chyba że by się znowu obróciły hehe
                              w każdym razie tego obrotu nawet nie odczułam i nie wiem kiedy to zrobiła, wydawało mi się że aż takiego miejsca to one tam nie mają, ale jak widać pozory mylą







                              Skomentuj


                                Odp: Ciąża bliźniacza

                                witajcie!
                                rzadko tu zaglądam, bo ciągle coś się dzieje. A to mała chora, a to ja jakaś zdołowana. Ehhh te hormony.
                                Przez ponad 2 tyg miałam niezłą antenkę z pępka, a teraz tak się wszystko rozciągnęło, ze skóra wokół pępka chyba mi zacznie pękać! Strasznie swędzi, i pojawiły się jakby popękane naczynka wokół pępka. A do tego coraz bardziej boli mnie nad tym nieszczęsnym pępkiem i czuję jakby mi mięśnie rozrywało. Wiem że mogę się tego spodziewć, bo tak zaczęło się dziać pod koniec pierwszej ciązy i mój gin mówił, ze to raczej nieuniknione.
                                Martwię się czy maluszki nie okradają się , bo to ponoć zwykle po 20 tyg się ujawnia, juz się stresuję.
                                Cóż byle do czwartku, mam koleją wizytę u gin i USG, więc humorek się poprawi:-)

                                Dziewczyny duże macie brzuszki?? Mi wydaje się że mam spory ale ciągle od kogoś słyszę gdzie ty tą dwójke chowasz...kurcze zaczynałąm z 68 cm w pasie a teraz mam 91. Wiem, że nie każda musi mieć gigantyczny brzuch, bo to zależy od ułozenia dzieci....Oj źle ze mną sama siebie zaczynam się czepiać ;-)
                                Last edited by Olcik1908; 03-10-2011, 16:35.

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X