Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Ciemiączko

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #46
    Z tego co sie orientuje to "miekka glowka" wlasnie do niedoboru witaminy jest.Wiec jesli am twarda to chyba dostawac nie powinien bo to przyspieszy zarastanie.
    W sumie twoj maluch ma juz dosc male ciemie (nie wiem z jakim sie urodzil) = nam zabroniono dawac jak ciemie szybko zarastalo.

    Skomentuj

    •    
         

      #47
      justysia191987 jak na 4 miesięczne dziecko to ma b. małe ciemię. A co
      mu podajesz? Vigantol? jeśli tak to muszę przyznać, że nawet 2 krople to
      spora dawka. No ale ja zawsze twierdzę, że należy stosować się do
      zaleceń pediatry

      Skomentuj


        #48
        Dziewczyny u mojego synka juz zaczyna sie ciemiaczko powoli zarastać i co najwazniejsze przestało pulsowac

        a wczoraj mi sie skonczyła wit.D 3 i nie wiem czy mam jeszcze mu dawcza tydzien będzie mial roczek

        będe jutro w przychodni to zajde do pediatry i zapytam bo tak na własną rękę decydować to nie chcę
        Sylwia 9 latek
        Damianek 17 m-cy


        02.12.2008 - Damianek zrobil pierwszy kroczek

        Skomentuj


          #49
          A mój synek urodzil sie z ciemiączkiem 0,3/0,3cm.Więc bardzo małym.Pani doktor zabroniła mi podawać wit.D3 a także poleciła żebym sama nie zażywała witamin podczas gdy karmie małego piersia,bym jeszcze bardziej nie uwapniała mleka.Syn ma 11tyg.i widze ze główka rośnie na szczeście.Czy ktoś z was też miał taki problem?

          Skomentuj


            #50
            My ostatnio z Laura (3,5msc) chodzilysmy do lekarza i powiedziala nam, ze ciemiaczko strasznie szybko jej sie zrasta, ale podajemy caly czas jej 1 krople Vigantolu. Bylysmy wtedy na USG glowki prywatnie bo musialysmy sprawdzic czy wszystko ok, zeby zaszczepic, i teraz jak pomysle, ze publicznie, ze tak sie wyraze mialo byc w lipcu, gdzie Pani doktor z USG prywatnego powiedziala nam, ze do tej pory to juz nic nie bedzie widac na tym USG.. powiedzcie gdzie tu logika u lekarzy wypisujacych skierowanie tak malusim dzieciom, ja wiem, ze sa duze kolejki ale takie maluchy powinny miec pierwszenstwo.

            Laura 12.o2.2oo9/19:45 (4o5og 59cm)

            Skomentuj


              #51
              Insoomnia wiesz chciec to my mozemy.
              Ja jednak gdy malemu bylo potrzebne USG glowki bo lekarka bala sie ze glowka nie bedzie rosla i potrzebna bedzie oparacja zostalismy na to badanie wyslani "od reki". Wystarczylo by skierowanie bylo na "cito" co oznacza wykonac niezwłocznie, jaknajszybciej. Ksiazkowo ciemie tak szybko nie zarasta jak u np naszych dzieci a przepisy sa bardzo ogolne.
              Dziwie sie ze lekarka mimo tego ciemienia nie zakazala dawac vigantolu zwlaszcza ze teraz cieplo, slonce swieci i mala moze czerpac te witamine z otoczenia ze tak powiem.

              Pahera najwazniejsze ze glowka rosnie - pilnuj tego i mierz systematycznie. No i przestrzegaj restrykcyjnie zakazu tych witamin. U nas jzu strach minal, ciemie zaroslo ale glowka rosla i rosnie do dzis takze skonczylo sie na strachu - tego tez Ci zycze.

              Skomentuj


                #52
                Napisane przez antalis Pokaż wiadomość
                Dziwie sie ze lekarka mimo tego ciemienia nie zakazala dawac vigantolu zwlaszcza ze teraz cieplo, slonce swieci i mala moze czerpac te witamine z otoczenia ze tak powiem.
                No ja wlasnie tez sie dziwie, bo kazala mi nawet zwiekszyc do 2 kropli dziennie

                Laura 12.o2.2oo9/19:45 (4o5og 59cm)

                Skomentuj

                •    
                     

                  #53
                  My używamy witaminy A+D3 2 krople a przez trzy tygodnie używaliśmy tej plus 2 krople D3 bo Natalka miała bardzo miękka główkę nadal. A ostatnio po wizycie pediatra powiedziała, ze już jest dobrze i żeby wrócić tylko do 2 kropel A+D3 i sporo chodzić na słońce a jak nie ma słońca to dawać 3 krople witaminy



                  Skomentuj


                    #54
                    Napisane przez WikuniaN0408 Pokaż wiadomość
                    Napisał izabell1203
                    Mogę ale musze zadzownic tydzien przed .O mierzeniu nie ma mowy dopiero jak dziecko skończy 10 m-cy
                    A jak zwazyc to z wielką łaska.Są bardzo wredne!
                    Ostatnio miałam na 12 a ona do mnie ze ja sie spoznilam bo mojej lekarki niema , a okazalo sie ze ona wlasnie sama mnie na ta godzine wpisala.I tak z 4 razy bylam nie u swojej lekarki.

                    Niestety tak jest ja bylam w takiej przychodni co trzy razy szlam dwa kilometry i okzywalo sie ze albo doktora w tym dniu nie ma albo byl rano a jak dzwonilam i umawialam sia na godzine to calkiem inaczej mowily po drugie jak urodzilam polozna byla raz i to za moja interwencja apowinna byc przynajmniej trzy razy a nie zebym ja sie po ludziach dowiadywala jak postepowac z noworodkiem...wiec sie wkurzylam i przepisalam mala do innej przychodni wtedy miala juz 5tyg strasznie sie dziwili ze takie przejscia mialam w tamtej przychodni a jak sie przepisalam to na drugi dzien juz polozna u mnie byla tylko raz ale to dlatego ze po prostu do 6tyg sa te trzy wizyty ale kiedy ta polozna spotykam na miescie czy w przychodni to zawsze usmiechnieta pyta jak tam malutka bardzo mnie to cieszy ze tak mnie pamieta i wypytuje.jedno miasto dwie przychodnie a to jak dwa swiaty koszmar... a ciemiaczko to niewiem jakie miala teraz ma 2/2 ma 4mies ale chyba wieksze miala bo tak widze z obserwacji podaje od poczatku po jednej kropelce wit d3
                    Kurcze dziewczyno co to za przychodnia szok!To ja niezdazylam sie rozgoscic w domu a polozna juz byla do 6tygodnia przychodzila co drugi dzien a pediatra przyszla trzeciego zeby zbadac wszystkie odruchy,jak maly skonczyl 3miesiace przyszla pielegniarka zeby mu zmierzyc min.glowke czasami mialam ich dosc ale z drugiej strony dobrze ze interesowali sie dzieckiem








                    Skomentuj


                      #55
                      Ja bym wywalila polozna jakby mi tak lazila i łazila.
                      U nas tak czesto przychodzi tylko wtedy gdy rodzice nie daja sobi erady z malcem.

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #56
                        Ja chyba też nie chciałabym mieć tak częstych wizyt położnych czy lekarzy w
                        domu. Położna była dwa razy a lekarka wcale. Przecież na początku i tak trzeba
                        często bywać w przychodni na wszelkie szczepienia więc po co jeszcze wizyty
                        domowe?


                        Skomentuj


                          #57
                          U nas juz tak jest ze w czasie pologu polozna sie opiekuje matka i dzieckiem a to ze mialam czasami jej dosc to inna inszosc w sumie zadnych pytan nie mialam bo sie naczytalam a poza tym byla troche moja Mama,tylko u nas polozna sciaga szwy troche bylam w szoku no ale coz.Przyszla pogadala zrobila wpis i szla dalej








                          Skomentuj


                            #58
                            U nas też połozna ściąga szwy, jeżeli nie zdążą tego zrobić w szpitalu. Ja byłam
                            tydzień po porodzie w szpitalu, a szwy ściągają chyba w piątej dobie. Także
                            położna już nie musiała tego robić
                            Zresztą chyba wszędzie tak jest, że szwy jeśli nie są ściągnięte w szpitalu to
                            ściąga je położna.


                            Skomentuj


                              #59
                              Ale mówicie o szwach po CC czy naturalnym?? Bo ja po pierwszym naturalnym miałam 48 szwow ale wszystkie rozpuszczalne i nic nie trzeba było ściagać no a po 2 zero szwów


                              JULA

                              MAJA

                              OLGA

                              Skomentuj


                                #60
                                Ja mówię o naturalnym
                                Majek nieźle tych szwów miałaś


                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X