Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

temperatura i termometry

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

  • czacza
    replied
    Odp: temperatura i termometry

    czyli jednym słowem można zgłupieć z tymi termometrami

    nie możnabyło wymyślić jakiegoś jednego, najbardziej wiarygodnego dla dzieci?
    były rtęciowe paręnaście lat i było dobrze, teraz kurna wymyślają i co jeden do do dupy

    Leave a comment:

  •    
       

  • kasiakozmin
    replied
    Odp: temperatura i termometry

    Ja mam jeszcze rtęciowy i nim mierzę, bo jest najbardziej wiarygodny. Pozostałe 2 elektroniczne za każym razem dają inny pomiar nieraz nawet o stopień różnicy. A mierzę w pachwinie

    Leave a comment:


  • Nusiakova
    replied
    Odp: temperatura i termometry

    Jak dla mnie też elektroniczny i też mierzę małej temp w pupce. Koleżanka
    mierzyła dousznym to co chwilkę jej coś innego wychodziło.

    Leave a comment:


  • Miss
    replied
    Odp: termometr..

    ja mam elektroniczny douszny brauna- i wcale nie jestem z niego zadowolona,prócz tego mam zwykły rtęciowy i elektroniczny którymi mierzę zawsze tempkę w pupie i to są dla mnie najbardziej wiarygodne pomiary,tylko trzeba pamiętać o odjęciu 0,5 stopnia

    Leave a comment:


  • czacza
    replied
    termometr..

    dziewczyny jakie termometry używacie dla swoich dzieci i jaki pomiar Waszym zdaniem jest najbardziej wiarygodny..

    Leave a comment:


  • majajula
    replied
    Odp: Zasady, sposoby jak i czas trwania prawidłowego pomiaru temperatury.

    Napisane przez Nusiakova Pokaż wiadomość
    Majek a co to za termometr elektryczny? Chyba elektroniczny
    no tak
    a jak pisałm posta to włąśnie dumałam że jakoś głupio to brzmi bo elektryczny to do prądu sie podłącza
    no ale mnie już rozkładało więc wybaczcie że palnełąm głupotę

    Leave a comment:


  • Nusiakova
    replied
    Odp: Zasady, sposoby jak i czas trwania prawidłowego pomiaru temperatury.

    Majek a co to za termometr elektryczny? Chyba elektroniczny

    Leave a comment:

  •    
       

  • majajula
    replied
    Odp: Zasady, sposoby jak i czas trwania prawidłowego pomiaru temperatury.

    ja odejmuję tylko jak mierzę w tyłasie a mierze elektrycznym
    boże a jak się nie odejmuje to moja dzis miała 40,8

    Leave a comment:


  • hanta
    replied
    Odp: Zasady, sposoby jak i czas trwania prawidłowego pomiaru temperatury.

    no niby tez mnie to ostatnio zastanowilo bo maly zabkowal i bylo widac po nim ze cos nie tak a jak odjelam 5 kresek to wyszlo 36,9 . Widze ze trzeba wziasc jakas poprawke

    Leave a comment:


  • Miss
    replied
    Odp: Zasady, sposoby jak i czas trwania prawidłowego pomiaru temperatury.

    hanta no pewnie masz racje,ale ja mierzę elektronicznym w pupcię i nie odejmuje.kiedy patrzę na moje dziecko,szklą jej się oczy to juz widzę,że pewnie jakaś mała temp lub jakis stan podgorączkowy,biorę termometr i mierzę i wychodzi np.37,2. gdybym odjęła te 0,5 to nie miała by w ogóle temp.a przy 36,8 oczka mojego dziecka wyglądają normalnie.nie wiem czy mnie rozumiecie,ale stwierdziłam że przy elektronicznym nie odejmuje.

    Leave a comment:

  •    
       

  • FamilyTree
    replied
    Odp: Zasady, sposoby jak i czas trwania prawidłowego pomiaru temperatury.

    hanta ja tam się na tym nie znam. Kupiłam niedawno elektroniczny i właśnie zainteresowałam się jak w końcu mierzyć. W instrukcji nie ma mowy o odejmowaniu kresek ani w ustach ani w pupci. Chciałam też porównać pomiary ale moje dziecko nie chce sobie pozwolić na pomiar rektalny.

    Leave a comment:


  • hanta
    replied
    Odp: Zasady, sposoby jak i czas trwania prawidłowego pomiaru temperatury.

    Napisane przez FamilyTree Pokaż wiadomość
    Majek co do pytania czy odejmować "kreski"... to zależy jakim mierzysz. Jeśli rtęciowym to trzeba odjąć 5 kresek, a jeśli elektronicznym to nie (przynajmniej w instrukcji termometru nie każą tego robić, ponieważ pomiar temperatury w ustach czy pod pachą trwa o wiele dłużej niż w odbycie)
    no ja malemu od zawsze mierze elektronicznym i nasza pediatra powiedziala ,ze to czy trzeba odejmowac 5 kresek jest powodowane miejscem pomiaru - odbyt i usta -5 kresek natomiast pod pacha nie trzeba odejmowac .Zglupialam juz

    Leave a comment:


  • FamilyTree
    replied
    Odp: Zasady, sposoby jak i czas trwania prawidłowego pomiaru temperatury.

    ja swojemu dziecku mierzę pod pachą, nie chce sobie już w pupci mierzyc więc go nie zmuszam, jednak musi być to pomiar szybki więc mamy elektroniczny.
    Posiadamy też taki douszny, ale podobnie jak u Miss co ucho to inna temperatura, więc nie ufam temu co pokazuje.

    Majek co do pytania czy odejmować "kreski"... to zależy jakim mierzysz. Jeśli rtęciowym to trzeba odjąć 5 kresek, a jeśli elektronicznym to nie (przynajmniej w instrukcji termometru nie każą tego robić, ponieważ pomiar temperatury w ustach czy pod pachą trwa o wiele dłużej niż w odbycie)

    Leave a comment:


  • Miss
    replied
    Odp: Zasady, sposoby jak i czas trwania prawidłowego pomiaru temperatury.

    ja od urodzenia mierzę w pupci i odejmuję 0,5 st.
    Ale kupiłam sobie we fr taki zwyczajny termometr i przy nim nie odejmuje,bo np.gdybym odejmowała,to Milena była by bez temp,a po jej oczach widzę,że ma jakiś stan podgorączkowy...więc mierzę i liczę kreski bez odejmowania.
    Ale przy rtęciowym odejmuje.
    Mam jeszcze douszny, jest niedokładny,ale nie wiem czemu,skoro dobrej marki mam termometr i np.na jednym uchu wskazuje 37,6 a w drugim 38,3...i co mam sobie tą temp.wyinterpolować? chyba,że coś z nim nie tak

    Leave a comment:


  • hanta
    replied
    Odp: Zasady, sposoby jak i czas trwania prawidłowego pomiaru temperatury.

    Napisane przez majajula Pokaż wiadomość
    ja dziś mierze od rana moim temp.
    i tak Julce w ustach a Majce w odbycie
    a Wy dziewczyny gdzie swoim maluchom mierzycie temp.???
    a i jak mi wychodzi np. 38,8 to muszę odiąć 0,5 stopnia zeby mieć włąściwą???
    Ja mojemu od urodzenia mierze w odbycie i przy takim mierzeniu trzeba odjac 5 kresek

    Leave a comment:

       
Working...
X