Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

temperatura i termometry

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

  • mmamma
    replied
    Mamy termometr cyfrowy BRAUN (taki z elastyczną końcówką). Mierzymy w pupie (dokładny co do kreseczki)
    Cyfrowy przykładany do ucha i skroni nam się nie sprawdza. Denerwuje mnie zakrez prawidłowego pomiaru. JAK MIERZĘ DZIECKU TEMPERATURĘ TO CHCĘ WIEDZIEĆ DOKŁADNIE.

    Leave a comment:

  •    
       

  • koniczynka
    replied
    jak już ktoś pisał wskaźnik temperatury mierzonej w pupie jest większy niż rzeczywista temperatura ciała dlatego należy odjąć 5 kresek

    Leave a comment:


  • colleen
    replied
    majajula może i tak być. A to dlatego, że paracetamol
    jest słabszym lekiem niż ibuprofen. Więc myślę, że Twoja
    pediatra dobrze mówi.

    Leave a comment:


  • majajula
    replied
    ja mierzę w pupie elektronicznym

    i racja niemowlak ma temperaturę o 0,4 stopna wiekszą niż dziecko

    ale z tym zbijaniem to jest różnie podobno nie wolno dopuścić aby gorączka była zbyt wysoka (38,5 stopnia) tylko należy podać wcześniej środek od gorączki
    jak paracetamol to co 6 godzin ( nie czekając aż znowu gorączka będzie bardzo wyskoa)
    jak ibuprom to co 8

    tak mi powiedziała nasza pediatra
    co o tym myślicie?? prawda to???

    Leave a comment:


  • colleen
    replied
    moniaB ooo właśnie !! Mnie też pediatra mówiła, że dopiero
    podawać środek przeciwgorączkowy gdy temp osiąga 38,5 stopnia
    Ale tyczy się to tylko niemowląt. Dzieci powyżej roku już mają temp
    ciała 36,6 więc zbija się gorączkę już wczesniej.

    Leave a comment:


  • moniaB
    replied
    gorączka jest gdy występuje temp.powyżej 38,5 stopnia poniżej jest to stan podgorączkowy.

    Leave a comment:


  • kalka23
    replied
    hihi nie no co ty, wiem gdzie dziurka w uchu, ale co przyłożę to inna temperatura

    Leave a comment:

  •    
       

  • colleen
    replied
    kalka23 ja mam ten sam i też jestem z niego głupia
    więc mierzę kilka razy i wyciagam średnią. Co do mierzenia w uchu, przepraszam, ale jak nie wiesz gdzie wsadzić ??
    No przecież do ucha Ucho ma jedną dziurkę

    Leave a comment:


  • iwona_be
    replied
    nie ma za co

    Leave a comment:


  • kalka23
    replied
    Ja mam taki termometr http://allegro.pl/item468431971_term..._baby_ono.html
    Ale mierzę zazwyczaj takim zwykłym, z tego elektrycznego zadowolona nie jestem raczej, przyłożę do ucha i jest np 38 stopni za parę sekund przykładam i jest 36 nie umiem go rozszyfrować chyba ale po prostu nie wiem konkretnie w jakie miejsce się przykłada. Natomiast jeśli do czółka chcesz go przystawić to musi być suche, nie spocone.

    Leave a comment:

  •    
       

  • polavica1
    replied
    dzieki iwona tego trzeba mi bylo

    Leave a comment:


  • iwona_be
    replied
    temperatura mierzona w pupie lub buzi bedzie zawsze wyzsza o 5 kresek,wiec nalezy je odjac. Niepokoic powinna temperatura powyzej 38 stopni

    Leave a comment:


  • polavica1
    replied
    chyba zakupie elektroniczny taki lekarski, przyloze do skroni i bede wiedziec po 2 sekundach

    Leave a comment:


  • kalka23
    replied
    Ja mierzeę małemu cały czas pod paszką, jesli juz jest wyżej niz 37.6 robie okłady i obserwuję czy troszkę spadnie a jeśli jest powyżej 38 zazwyczaj podaję czopka

    Leave a comment:


  • polavica
    started a topic temperatura i termometry

    temperatura i termometry

    dziewczeta czy mozecie mi powiedziec jak to jest z ta temperatura. ja wiem ze jak sie mierzy tem.w pupie to jest ona wyzsza ale kiedy powinna mnie zaniepokoic?ile malec musi miec stopni?
       
Working...
X